Ani tentokrát se slovinští fotbalisté nedočkali historicky prvního vítězství na mistrovství Evropy. Byli však k němu hodně blízko, když vedli od 69. minuty 1:0 zásluhou Karničnika. Hubené vedení však do závěrečného hvizdu neudrželi, jelikož v posledních vteřinách nastaveného času šokoval Slovince Jovič přesnou trefou hlavou po rohovém kopu. Díky tomu se tak Srbové udrželi ve hře o postup.
Po většinu balkánského derby však tahali za kratší konec Srbové, kteří marně nacházeli podobnou bojovnost, jakou předvedli v prvním zápase s Angličany. Kromě toho, když už se dostali do šancí, tak je s téměř jistotou zahazovali. Na slovinského gólmana Oblaka nenacházel recept ani kanonýr Mitrovič, který zahrozil jak ke konci první půle, tak na začátku té druhé.
A tak přišel trest v podobě inkasovaného gólu v 69. minutě, kdy skóroval Karničik po akci, kterou sám založil. Po následném protiútoku si mezitím naběhl k zadní tyči, kde pak zužitkoval bez potíží Elšnikovu přihrávku, 1:0.
Na svém druhém Euru, na kterém Slovinci startují, se však opět svého historicky prvního vítězství na mistrovství Evropy nedočkali. Za houstnoucí atmosféry, při které nebylo nouze ani o kelímky na hrací ploše, se zahrával v posledních vteřinách natavené pětiminutovky srbský rohový kop, na nějž si dokázal naskočit Jovič tak skvěle, že balon trknul za záda gólmana Oblaka.
Následně byl duel ukončen a Slovinci tak zůstali s hlavami v dlaních. Za to Srbové ještě žijí a mohou nadále pomýšlet na postup ze skupiny.
Konečný výsledek zápasu fotbalového Eura v Německu (20.6.2024):
SKUPINA C (Mnichov):
Slovinsko – Srbsko 1:1 (0:0)
Branky: 69. Karničnik – 90.+5 Jovič. Rozhodčí: Kovács – Marinescu, Artene (všichni Rum.) – van Boekel (video, Niz.). ŽK: Janža, Vipotnik – Mladenovič, Lukič, Jovič, Gačinovič. Diváci: 66 000
Slovinsko: Oblak – Karničnik, Drkušič, Bijol, Janža – Stojanovič (76. Verbič), Čerin, Elšnik (90.+1 Brekalo), Mlakar (64. Stankovič) – Šporar, Šeško (76. Vipotnik). Trenér: Kek
Srbsko: Rajkovič – Veljkovič, Milenkovič, Pavlovič – Živkovič (82. Samardžič), Ilič, Lukič (64. S. Milinkovič-Savič), Mladenovič (46. Gačinovič) – Tadič (82. Birmančevič) – Vlahovič (64. Jovič), Mitrovič. Trenér: Stojkovič
29. dubna 2026 17:53
Ostravský Baník hledá marně cestu z krize. Pomoci má už čtvrtý trenér za sezónu
Související
Ostravský Baník hledá marně cestu z krize. Pomoci má už čtvrtý trenér za sezónu
Bořil zná trest za výstup vůči sudímu. Slavii po zbytek sezóny nepomůže
Aktuálně se děje
včera
Je třetí v pořadí na britský trůn. Princezna Charlotte oslavila narozeniny
včera
Brněnskou Kometu bude opět trénovat majitel Zábranský. Klub představil posily
včera
Topolánek potěšil příznivce. Naznačil, že vážnou nemoc nejspíš překoná
Aktualizováno včera
Varování se naplnilo. Hoří v Českém Švýcarsku, platí zvláštní stupeň poplachu
včera
Ministerstvo reaguje na obavy zaměstnavatelů kvůli jednotnému hlášení
včera
Znechucený Trump znovu požaduje vyhazov moderátora Kimmela
včera
Američané po Merzově kritice stáhnou tisíce vojáků z Německa
včera
Trable pro reprezentaci. Špačkovi skončila sezóna, Hronka čeká magnetická rezonance
včera
Pavel má nového spolupracovníka, působil v Černínském paláci
včera
Češi mají co vysvětlovat. Lotyši nechápou povolení pro Ficovu cestu do Moskvy
včera
V Česku hrozí požáry, platí výstraha. Po víkendu by mělo zapršet
včera
Babiš bude v Arménii jednat se Zelenským či Starmerem
včera
Trump v dopise sdělil Kongresu, že nepotřebuje souhlas pro válku s Íránem
včera
Hurvínek se zrodil před sto lety. Zpočátku se mu říkalo jinak
včera
Česko trápí sucho. Za poslední dva měsíce spadlo nejméně srážek za 66 let
včera
Obchody na Svátek práce normálně fungovaly. Příště bude situace jiná
včera
Trump se rozhodl zasáhnout evropskou ekonomiku. Zvyšuje cla na dovoz aut z EU
včera
Předčasný letní víkend. Předpověď se nezměnila, očekává se slunečno a teplo
1. května 2026 21:57
Sbormistra zatím televize neuvede. Soudní rozhodnutí obstálo
1. května 2026 21:05
Trenérem hokejové Sparty bude Augusta. Pomáhat mu mají Šmíd s Netíkem
Koncem dubna se potvrdilo to, o čem se v tuzemském hokejovém prostředí spekulovalo už delší dobu. Novým trenérem hokejové Sparty se stává Patrik Augusta, bývalý úspěšný trenér hokejových reprezentantů do 20 let. Spolu s ním budou nový sparťanský realizační tým tvořit asistenti Ladislav Šmíd a Tomáš Netík. Brankáře pak nově bude mít na starosti Michal Neuvirth. Šestapadesátiletý Augusta má sparťany vést alespoň dva roky, neboť právě na tak dlouho dobu s pražským klubem podepsal smlouvu.
Zdroj: David Holub