Čech nebo Courtois? Za českého brankáře se postavil i Cristiano Ronaldo

Londýn - O tomto víkendu začne v Anglii tamní fotbalová Premier League a fanoušci ještě neví, kdo bude v týmu Chelsea jako brankářská jednička. Tedy jestli se mezi tři tyče v bráně tohoto londýnského klubu postaví český gólman Petr Čech či Belgičan Thibaut Courtois. Nyní má souboj mezi těmito brankáři ještě větší grády, neboť jednak Courtoisovi pohrozil trenér belgického národního tým a jednak se za českého gólmana postavila jedna z největších hvězd současného fotbalu Portugalec Cristiano Ronaldo.

Útočník Realu Madrid totiž novinářům po - z jeho strany - úspěšném Superpoháru se Sevillou řekl své na téma gólmani. Nejprve pochválil výkony jedničky svého Bílého Baltu Ikera Casillase. „Pro mě Casillas nikdy nepřestal být jedním z nejlepších brankářů na světě," řekl držitel Zatého míče pro nejlepšího fotbalistu světa za loňský rok.

„Casillas patří mezi nejlepší společně s Keylorem Navasem, Buffonem a Čechem," následně řekl Ronaldo. Jednoznačně tak všem ukázal, které gólmany obdivuje a že tedy v souboji mezi Čechem a Courtoisem stojí za českým reprezentantem. Ten ovšem bude čekat na to, jak v neděli rozhodne kormidelník týmu Blues José Mourinho. Britská veřejnost je si již téměř jistá s tím, že portugalský stráteg upřednostňuje v tuto chvíli spíše mladého Belgičana než zkušeného Čecha.

Do tohoto dění se během pátku vložil i kouč belgické fotbalové reprezentace Marc Wilmots, jenž se nechal slyšet, že pokud nebude talentovaný gólman z Belgie jedničkou londýnské Chelsea, bude se muset poohlédnout po jiných brankářích, kteří by mohli chytat v belgické reprezentaci. „Courtouis zůstává mou jedničkou. Ale pokud by v Chelsea skončil na lavičce, budu muset všechno znovu posoudit a rozhodnout," řekl konkrétně.

Kdo se tedy nakonec stane brankářskou jedničkou Londýňanů, to se tedy dozvíme v neděli. A pokud se dvojkou nakonec stane Petr Čech, bude zajímavé sledovat, zda český fotbalista loňského roku nezmění své působiště. O Čecha se totiž zajímají tajkové evropské velkokluby, jakými jsou francouzské Paris Saint Germain nebo také Real Madrid.

Související

Ronaldo, Cristiano

Chování Ronalda je na legendu Manchesteru United moc. Vyzvala ho k odchodu z klubu

Kolem hvězdného portugalského fotbalového útočníka Cristiana Ronalda je v posledních dnech živo a to především proto že před pár dny opustil předčasně lavičku a odešel tak do kabiny ještě před koncem ligového duelu s Tottenhamem. Kouč Rudých ďáblů Erik ten Hag na to reagoval tak, že ho nenominoval na další ligový duel s Chelsea, na čež se Ronaldo za své chování omluvil. Podle klubové legendy Garyho Nevilllea by pro United bylo nejlepší, kdyby s Ronaldem okamžitě ukončila spolupráci.
Chelsea FC

Prohra se Záhřebem byla poslední kapkou. Vedení Chelsea se rozloučilo s Tuchelem

Fotbalistům londýnské Chelsea se nevydařil vstup nejen do nové sezóny anglické Premier League, na jejímž začátku ze sedmi dosavadních kol Londýňané vyhráli jen třikrát a nachází se tak aktuálně na šestém místě ligové tabulky, ale i do nové sezóny Ligy mistrů. Hned v prvním zápase totiž na hřišti Dinama Záhřeb prohráli 0:1 a to už bylo na vedení Blues příliš a rozhodli se tak ukončit spolupráci s koučem Thomasem Tuchelem.

Více souvisejících

Premier league Petr Čech Fotbal

Aktuálně se děje

před 44 minutami

Volby, ilustrační fotografie.

ANO je suverénní, do Sněmovny by proniklo jen pět stran

Více než třetina lidí by momentálně podpořila vládní hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Jeden z jeho nynějších koaličních partnerů by ale skončil mimo Poslaneckou sněmovnu, kam by se dostalo jen pět subjektů. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM pro televizní stanici CNN Prima News. 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Robert Mueller (exšéf FBI)

Zemřel bývalý šéf FBI a vyšetřovatel Mueller. Trump se svěřil, že je rád

Americký prezident Donald Trump si neodpustil velmi jízlivou reakci na nejnovější smutnou zprávu. Ve věku 81 let zemřel někdejší šéf FBI a bývalý zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller, jenž se zabýval otázkou ruského ovlivňování amerických prezidentských voleb v roce 2016, kdy se Trump stal poprvé prezidentem. 

před 7 hodinami

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Policie SR, ilustrační fotografie.

Slovenská policie reaguje na požár v Pardubicích

I na Slovensku je kauza podezřelého pátečního požáru v Pardubicích velkým tématem. Tamní policie neví o jakékoliv souvislosti události se Slovenskem, kde by momentálně nemělo hrozit jakékoliv nebezpečí. 

včera

včera

Policie prozradila novinky z vyšetřování požáru v Pardubicích

Na místě pátečního požáru v Pardubicích pokračuje policejní vyšetřování. Práci již dokončili pyrotechnici, které vystřídali kriminalisté. V případu panuje podezření ze spáchání teroristického útoku. V pátek se dokonce sešla Bezpečnostní rada státu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy