Milton Keynes - Fanoušci Manchestru United na celém světě nevěří vlastním očím. Po ostudné sezóně, kdy se Reds nedostali ani do pohárové Evropy měl nastat zlom k lepšímu. Dokonce přišel hvězdný Ángel di María, ale hned vzápětí přišel šok. Prohra v ligovém poháru s třetiligovým týmem z města Milton Keynes.
Kde jsou ty časy, kdy United pod vedením Sira Alexe Fergusona válcovali nejenom soupeře na britských ostrovech, ale také celou Evropu. Po více než špatném posledním ročníku byl odvolán Fergusonův nástupce David Moyes a čekalo se, že nizozemský pedant Louis van Gaal zvedne Rudé ďábly zpět mezi elitu.
Zatím se to ale vůbec nedaří.
Po skvělé přípravě přišla první rána v podobě domácí prohry 1:2 se Swansea v úvodním kole Premier League, kterou následovala remíza 1:1 v Sunderlandu. Vstup do ligy jak hrom!
Nizozemský stratég hned začal řešit další posily a nakonec dorazil hvězdný záložník a vicemistr světa Ángel di María z Realu Madrid. Teď by to mohlo šlapat, říkali si snad příznivci United. Jenže co se nestalo?
V úterý nastoupil Manchester k utkání ligového poháru na půdě třetiligového Milton Keynes a dostal "čtyřku"! Je pravda, že sestava United byla notně pozměněná, ale to anglický gigant vůbec neomlouvá.
Zřejmě ještě dlouho si bude španělský gólman De Gea pamatovat jména dvougólových střelců Milton Keynes Griggse a Afobeho.
Ruďí ďáblové tak i na začátku nové sezóny připomínají spíše neškodné čertíky a pokud se chtějí vrátit na pozice, kam posledních téměř třicet let patřili, musí pořádně zabrat!30. listopadu 2025 21:08
Navzdory červené kartě na závěr kvalifikace Ronaldo o start fotbalového MS nepřijde
Související
Chování Ronalda je na legendu Manchesteru United moc. Vyzvala ho k odchodu z klubu
Prohra se Záhřebem byla poslední kapkou. Vedení Chelsea se rozloučilo s Tuchelem
Premier league , Manchester United , Fotbal
Aktuálně se děje
před 30 minutami
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
před 49 minutami
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
před 1 hodinou
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
před 1 hodinou
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
před 2 hodinami
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
před 3 hodinami
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
před 3 hodinami
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
před 4 hodinami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 5 hodinami
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 5 hodinami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 6 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 6 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 7 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 9 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Belgický premiér Bart De Wever prohlásil, že je "naprostá iluze" věřit, že by Rusko mohlo ve válce na Ukrajině prohrát. Jeho nedávné komentáře, které odhalují hluboké neshody mezi evropskými lídry, zazněly v pondělí na akci deníku La Libre. Premiér si stěžoval na "neuvěřitelný" tlak ohledně otázky využití zmrazených ruských aktiv.
Zdroj: Libor Novák