Londýn – O víkendu bylo na programu na britských ostrovech, které v posledních dnech žijí spíše skotským referendem o nezávislosti, 4. kolo tamní anglické Premier League. Všichni fotbaloví fanoušci čekali nato, jak se povede týmu Louise van Gaala, tedy Manchesteru United. Tento slavný anglický velkoklub totiž od začátku nové sezóny ještě ani jednou nevyhrál a tak příznivci tohoto celku doufali, že se to povede proti Queens Park Rangers. A povedlo se. V sestavě United se objevily nové hvězdy, jakými jsou Ángel di María či Radamel Falcao, i když poslední jmenovaný přišel na hřiště až během duelu. Nakonec Rudí ďáblové zvítězili jasným výsledkem 4:0. Londýnská Chelsea hostila na svém Stamford Bridge tým, za který kope bývalý sparťanský fotbalista Bony Wilfried, tedy Swansea. I přes Terryho vlastní gól nakonec viděli diváci vítězství Londýňanů. Další známý anglický klub, Liverpool, nastoupil na Anfield Road k duelu s Aston Villou. A právě tento klub vzešel z tohoto zápasu jako vítěz, když už v první desetiminutovce vstřelil jedinou, tudíž vítěznou branku Agbonlahor.
Manchester United nezažívá zrovna nejlepší start do nové sezóny, která má být lepší, než ta, během níž působil na lavičce jako kouč tohoto celku David Moyes. Nynější squadra kolem nizozemského stratéga Louise van Gaala ještě v letošním ročníku ani jednou nevyhrála a tak to chtěla změnit v domácím duelu s Queens Park Rangers. Rudí ďáblové by si mohli postavit menší nemocnici, neboť jejich kádr je sužovaný různými zraněními. Nakonec tak do základní sestavy dle očekávání anglických fanoušků poslal trenér Van Gaal dvě nové posily Daleyho Blinda a Marcose Rojoa. Kolumbijec Radamel Falcao se musel tak spokojit ze začátku pouze s lavičkou. V základní sestavě nechyběl ani Argentinec Ángel di María a právě on otevřel skóre tohoto duelu, když se ve 24. minutě po rozehrání volného přímého kopu ocitl ve vyšších patrech než jeho bránící soupeři a vstřelil tak gól na 1:0. Psala se 36. minuta, když byl Wayne Rooney poslal balón svému spoluhráči Anderu Herrerovi a ten střelou k tyči zvýšil na 2:0. Ve 44. minutě se pak ze vstřelené branky radoval i forvard Wayne Rooney, jenž svou střelu výtečně umístil. Poslední branka tohoto zápasu padla v 58. minutě, to Juan Mata dostal zleva skvělou příhru od Di Maríi a první jmenovaný hráč pak gólově zakončil, 4:0. Poté se za bouřlivého potlesku zaplněného Old Trafford dostal do hry nový hráč Manchesteru United Radamel Falcao, jenž nahradil právě skórujícího Juana Matu. I Falcao se později dostal do velké příležitosti, ale proti němu byl gólman Green, který jeho střelu dokázal vykopnout. Klub z Manchesteru tak poprvé v této sezóně vyhrál a to výsledkem 4:0 nad Queens Park Rangers.
Na londýnském Stamford Bridge se střetli dva celky, které doposud v tomto ročníku neztratily ani bod. Chelsea hrála se Swansea a právě hostující klub byl v úvodních minutách jaasně lepší než svěřenci Josého Mourinha. Běžela 11. minuta, když do šestnáctky domácích centroval zleva Neila Taylor, přízemní centr si ale v malém čtverci srazil do vlastní sítě kapitán Chelsea John Terry a Swansea tak vedlo 0:1. Konec prvního poločasu však přinesl vyrovnání pro londýnský klub. Ten totiž v této době zahrával rohový kop, konkrétně se k jeho rozehrání u rohového praporku postavil Cesc Fábregas, od něj se balón dostal na hlavu Diega Costy a ten gólmana Fabiańského překonal, 1:1. A právě duo Fábregas-Costa byl vidět i u druhého gólu londýnské Chelsea ve druhých pětačtyřiceti minutách. Na začátku všeho byla skvělá kombinační hra mezi Edenem Hazardem a Cescem Fábregasem, od něhož centrovaný balón opět zamířil k Diegu Costovi a ten tak vstřelil svoji druhou branku v tomto utkání. To, že nová posila Chelsea byla opravdu dobrou koupí, se potvrdilo i v 67. minutě, kdy do sítě usměrnil slabý pokus o zakončení z Ramiresovy kopačky. Následně Costu nahradil v tomto duelu další nový hráč v týmu Blues Loic Rémy a ten jakoby dokumentoval to, že Chelsea v čele s podnikatelem Romanem Abramovičem nákupy dělat opravdu umí. Krátce poté, co totiž na hřiště tento hráč nastoupil, vstřelil gól na 4:1 a to když dokonale zužitkoval Oscarovu přihrávku. Pak už padl pouze jeden gól a vstřelil ho hostující Jonjo Shelvey, ale to už se jednalo pouze o zkorigování výsledku. Chelsea zvítězila 4:2.
Na Anfield Road se proti domácímu Liverpoolu představil tamním fanouškům tým Aston Villy, který se mohl po výhře ocitnout až na druhé příčce ligové tabulky. A překvapivě se i tak po tomto duelu stalo. Liverpool nastoupil do tohoto zápasu bez obránce Škrtela a útočníka Sturridge. To, že tito hráči jsou týmu Reds skutečně chybí, bylo jasné už v 9. minutě, kdy se rozehrál rohový kop, konkrétně ho rozehrál Ashley Westwood, po něm se k míči dostal Senderos, jehož rána byl zblokována, ovšem na Agbolahorovu dorážku už gólman Lovren nedosáhl. Od tohoto nečekaného momentu hosté po zbytek zápasu bránili svůj jednobrankový náskok. Útočníci liverpoolského celku si totiž vylámali zuby na Senderosovi a Bakerovi. A ani Mario Baltotelli se tak pořádně zblízka nepodíval na hostujícího gólmana Guzana. Liverpool mohl vyválčit alespoň bod, ovšem ani šance ke konci zápasu, ve které se ocitl Coutinho, jenž trefil brankovou konstrukci hostující svatyně, ke gólu nevedla a Aston Villa tak šokovala Británii svou výhrou nad Liverpoolem 0:1.
Konečné výsledky 4. kola anglické Premier League:
Arsenal - Manchester City 2:2Branky: 63. Wilshere, 74. Sánchez - 28. Agüero, 83. Demichelis
Crystal Palace - Burnley 0:0
Chelsea - Swansea City 4:2Branky: 45., 56. a 67. Costa, 81. Rémy - 11. Terry (vl.), 86. Shelvey
Southampton - Newcastle 4:0Branky: 6. a 19. Pellè, 54. Cork, 90.+4. Schneiderlin
Stoke City - Leicester 0:1Branka: 65. Ulloa
Sunderland - Tottenham Hotspur 2:2Branky: 4. A. Johnson, 82. Kane (vl.) - 2. Chadli, 48. Eriksen
West Bromwich Albion - Everton 0:2Branky: 2. Lukaku, 66. Mirallas
Liverpool - Aston Villa 0:1Branka: 9. Agbonlahor
Manchester United - Queens Park Rangers 4:0Branky: 24. Di María, 36. Herrera, 44. Rooney, 58. Mata
Hull City - West Ham United 2:2Branky: 39. A. Hernandez, 64. Diame - 50. E. Valencia, 67. Davies (vl.)
Související
Chování Ronalda je na legendu Manchesteru United moc. Vyzvala ho k odchodu z klubu
Prohra se Záhřebem byla poslední kapkou. Vedení Chelsea se rozloučilo s Tuchelem
Premier league , Manchester United , Chelsea FC
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Extrémní počasí dostalo zelenou. Trump udělal nejhorší krok za celou dobu svého prezidentství
před 3 hodinami
Mexiko v plamenech. Nevycházejte z domu, nabádají USA Američany. Varování kvůli nepokojům vydalo i Česko
před 3 hodinami
Zalužnyj: Válka se změnila na robotickou zónu zabíjení. Bojiště představují robotické systémy, sítě senzorů a AI
před 4 hodinami
Pavel potvrdil, že zákon o státním rozpočtu vetovat nebude
před 5 hodinami
Hrozba obchodní války je zpět. EU netuší, jaká cla budou zítra platit
před 6 hodinami
Hořící barikády, přestřelky, blokády dálnic. Mexiko zachvátila vlna extrémního násilí
před 7 hodinami
Napětí mezi Washingtonem a Teheránem dosahuje kritického bodu. Obavy z války strmě rostou
před 8 hodinami
Igor Červený byl jmenován novým ministrem životního prostředí
před 8 hodinami
Ministr kultury Klempíř ráno v Praze havaroval
před 8 hodinami
„Drtí nás ceny potravin i účty za energie.“ Rusové stále více pociťují dopady války proti Ukrajině
před 9 hodinami
Rusko poslalo na Ukrajinu dva dny před výročím stovky raket a dronů
před 10 hodinami
Putin fakticky rozpoutal třetí světovou válku, nejde mu jen o Ukrajinu, prohlásil Zelenskyj
před 11 hodinami
Předpověď počasí do víkendu. Obrat k lepšímu přijde ve středu
včera
Neobyčejný případ pro kriminalisty. Policie objasnila únos na Náchodsku
včera
Anderssonová nedala na padesátce nikomu šanci, Švédky ovládly i curling. U-rampu zase Číňanky
včera
Podvodníci mají novou metodu, upozornila ČSSZ
včera
Američané gólem v prodloužení potvrdili nadvládu nad světovým hokejem i na olympiádě
včera
Bývalý princ Andrew využil bodyguardy při večeři u Epsteina, ukazují emaily
včera
Töpfer se vyjádřil k obvinění estébáků, kteří ho pronásledovali. Sám nic neinicioval
včera
Trump ve zdánlivém ohrožení. Agenti v Mar-a-Lagu zastřelili mladého muže
Agenti v noci na neděli zastřelili mladého muže, který vstoupil do areálu soukromé rezidence amerického prezidenta Donalda Trumpa na Floridě. Šéf Bílého domu na místě nebyl, nacházel se ve Washingtonu. Na vyšetřování případu se podílí i FBI.
Zdroj: Jan Hrabě