Plzeň - Pět let vedl Pavel Vrba úspěšně plzeňskou Viktorii. Nyní se na západ Čech vrátil, aby zde s národním týmem vybojoval další body potřebné pro postup na Euro. Soupeřem Česka je lídr naší skupiny - Island.
„Kvalifikaci jsme začali skvěle, kéž bychom to potvrdili i v Plzni, kde to pro mě bude velmi speciální zápas," řekl trenér Vrba v rozhovoru pro fotbal.cz.
"Devět bodů ze tří zápasů, to asi nečekal ani ten největší optimista. Ani já ne. Po přípravných zápasech, kdy jsme nevyhrávali, se ale ukazuje, že toto mužstvo může být opravdu silné," upozornil český lodivod na výborný vstup svých svěřenců do kvalifikace.
"Velikou vzpruhou byla první výhra s Nizozemskem a také v Turecku jsme uhráli úžasný výsledek. Kdyby mně někdo před kvalifikací řekl, že uděláme šest bodů z prvních dvou zápasů, měl bych ho spíš za blázna... A v Kazachstánu, kde to na umělé trávě nikdo nebude mít jednoduché, jsme tento zisk dokázali potvrdit." připomněl Vrba úspěchy českého týmu.
K islandskému soupeři má český kouč velký repekt. "Jejich výsledky mluví za všechno, stejně jako my dokázali porazit dva favority – Nizozemsko a Turecko – a přivezli i vysokou výhru z Lotyšska. Skupinu rozehráli úžasně a jenom to potvrzuje, jak vyrovnané to na fotbalové mapě začíná být."
V souboji o první místo "české" skupiny má náš tým výhodu domácího prostředí, které velmi dobře zná i Pavel Vrba.
"Když jsem v Plzni končil, hodně fanoušků Viktorky mě asi nemělo rádo po rozhodnutí jít k nároďáku. Ale hrany se myslím časem otupily. Mnohokrát jsem v Plzni na fotbale byl a cítím, že lidi začali naplno fandit i reprezentaci. Jsem za to samozřejmě rád. Já na druhou stranu Plzni také přeju všechno dobré a budu ji mít také vždycky rád."
Související
Česká fotbalová reprezentace má prvního zahraničního trenéra v historii. Španěla Santiho Deniu
Španělský tisk má jasno. Novým trenérem české reprezentace má být olympijský vítěz
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Výhled počasí do konce srpna. Závěr měsíce bude nejchladnějším obdobím
včera
Čeští hasiči v akci ve Francii. Vodu si berou i u hollywoodských hvězd
včera
Suchý zip měl svůj den. Jaká je jeho historie?
včera
České zdravotnictví má být připravené na budoucnost. I díky spolupráci s WHO
včera
Expremiér Fiala nadále věří v Blažkovu nevinu v bitcoinové kauze
včera
Pondělní počasí nabídlo nový teplotní rekord. Na Moravě nikdy nebylo tepleji
včera
Česká fotbalová reprezentace má prvního zahraničního trenéra v historii. Španěla Santiho Deniu
včera
Vojenští policisté vyšetřují tragickou nehodu armádního vrtulníku
včera
Neumím si to představit. Macinka promluvil o Pavlovi a dalším summitu NATO
včera
Exministr Blažek poprvé reagoval na obžalobu v bitcoinové kauze
včera
Trump lže, naznačuje Teherán. Diplomaté se na jednání s Američany nechystají
včera
Exministru Blažkovi hrozí v bitcoinové kauze přes šest let
včera
Tropické počasí si dalo pauzu a teď je zpět. Platí nové varování
včera
Babiš přirovnal Sáncheze k Merkelové. Španělsko by vyloučil ze Schengenu
včera
Tropické počasí se na několik dní vrací. Od čtvrtka se očekává změna
včera
Násilný čin na Mostecku. Aktéry dva muži, jsou vážně zranění
včera
Kuba se opět ponořila do tmy. Problémy místních rozhodně nekončí
včera
Irsko se rozloučí s Glenem Hansardem. Pohřeb v katedrále bude zítra
včera
Trump oznámil nové kolo diplomatických rozhovorů s Íránem
včera
Počasí se příští víkend ustálí, bude teplo, ale bez tropů
Příští víkend přinese do České republiky převážně ustálený ráz počasí, který nabídne kombinaci jasné oblohy a občasných oblaků. Meteorologové v předpovědi vydané Českým hydrometeorologickým ústavem počítají s tím, že převládne polojasno až skoro jasno.
Zdroj: Libor Novák