Kam zamíří Bony? Velkokluby se přetahují o exsparťana

Londýn - O budoucnosti bývalého fotbalisty pražské Sparty Bonyho Wilfrieda se v posledních dnech a hodinách živě spekuluje. O tohoto šikovného forvarda, který pochází z Pobřeží slonoviny a který stále patří velšskému klubu Swansea, má totiž zájem hned několik zajímavých klubů. Mezi nimi můžeme najít například londýnskou Chelsea, Real Madrid či úřadující anglický mistr Manchester City. Právě posledně jmenovaný klub hrající své domácí zápasy na Etihad Stadium má podle všeho největší šanci na to tohoto hráče získat. Za Bonyho Wilfrieda nabízí manchesterský celek tomu velšskému 30 miliónů liber (cca. 1 miliarda korun) a kouč Swansea, kterým je Garry Monk, před pár dny prohlásil, že Bonyho prodá pouze tehdy, pokud bude nabídnuta nějaká astronomická částka.

Britská média spekulovala o tom, že už během dnešního středečního dne mělo být jasné to, že tento africký fotbalista bude oblékat bleděmodý dres a to proto, že dnes večer odcestoval Bony Wilfried do Afriky na tamní mistrovství, kde bude reprezentovat Pobřeží slonoviny. Proto bylo podle britských deníků nutné, sejít se domluvit se s vedením Manchesteru City už během dneška. Zatím žádné bližší informace o tom, jestli tato schůzka proběhla, nejsou.

Jak ale napsal dnešní deník The Sun, Bony Wilfried požaduje po manchesterském celku týdenní mzdu ve výši 200 000 liber, což je v přepočtu zhruba 7 miliónů korun. Podle televizní stanice Sky Sports News mohl Wilfried ještě před odjezdem na černý kontinent absolvovat lékařskou prohlídku.

Manchester City není však jediným klubem, který si na Bonyho Wilfried brousí zuby. Kromě tohoto celku se totiž o exsparťana zajímá i londýnská Chelsea, která hledá náhradu za brzy skončivšího Didiera Drogbu, v letní přestávce před touto sezónou se o tohoto útočníka zajímal i Liverpool s Tottenhamem. Před několika dny vyšlo najevo, že i slavný Real Madrid má Bonyho, nejlepšího střelce Premier League za uplynulý kalendářní rok 2014, v hledáčku.

Připomeňme ještě, že Bony Wilfried uzavřel další kontrakt s vedením Swansea a to v listopadu loňského roku. Tím tehdy jednak uzavřel přestupovou klauzuli ve výši 20 miliónů liber a jednak díky zmíněné vysoké nabídce ze strany Manchesteru City, tak stoupla jeho cena o další deset miliónů liber.

Související

Ronaldo, Cristiano

Chování Ronalda je na legendu Manchesteru United moc. Vyzvala ho k odchodu z klubu

Kolem hvězdného portugalského fotbalového útočníka Cristiana Ronalda je v posledních dnech živo a to především proto že před pár dny opustil předčasně lavičku a odešel tak do kabiny ještě před koncem ligového duelu s Tottenhamem. Kouč Rudých ďáblů Erik ten Hag na to reagoval tak, že ho nenominoval na další ligový duel s Chelsea, na čež se Ronaldo za své chování omluvil. Podle klubové legendy Garyho Nevilllea by pro United bylo nejlepší, kdyby s Ronaldem okamžitě ukončila spolupráci.
Chelsea FC

Prohra se Záhřebem byla poslední kapkou. Vedení Chelsea se rozloučilo s Tuchelem

Fotbalistům londýnské Chelsea se nevydařil vstup nejen do nové sezóny anglické Premier League, na jejímž začátku ze sedmi dosavadních kol Londýňané vyhráli jen třikrát a nachází se tak aktuálně na šestém místě ligové tabulky, ale i do nové sezóny Ligy mistrů. Hned v prvním zápase totiž na hřišti Dinama Záhřeb prohráli 0:1 a to už bylo na vedení Blues příliš a rozhodli se tak ukončit spolupráci s koučem Thomasem Tuchelem.

Více souvisejících

Premier league Bony Wilfried Fotbal

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy