Premier League 24. kolo: Chelsea zvítězila nad Aston Villou, Manchester City ztratil s Hullem. Liverpoolské derby skončilo bezbrankovou remízou

Londýn – Dostihy prvních týmů v ligové tabulce anglické Premier League o titul po 24. kole dostávají zajímavý náboj. Vedoucí londýnská Chelsea vyhrála svůj duel s Aston Villou, která před tím 11 hodin nedokázala vstřelit gól. Ten se jim povedlo vstřelit do branky Chelsea, kterou o víkendu hájil Thibaut Courtois. I přesto ale Chelsea vyhrála duel 1:2. Její konkurent v boji o titul Manchester City hrál s Hullem a celkem nečekaně remizoval 1:1. Londýňané jsou tak čím dál blíže k zisku ligové trofeje. V rámci 24. kola se utkaly spolu i dva kluby z Liverpoolu, tedy samotný FC Liverpool a Everton. Góly však v tzv. „Merseyside derby“ nepadly ani na jedné straně a tak zápas skončil remízou 0:0.

V duelu mezi Aston Villou a londýnskou Chelsea mohli fanoušci vidět první gól už v 8. minutě, kdy pronikl po pravé straně s míčem Brazilec Oscar, ten pak přihrál svému spoluhráči Willianovi, ten pak předal balón do domácí šestnáctky, kde byl přítomen Eden Hazard a právě on zakončil celou akci přesnou střelou ke vzdálené tyči a Chelsea tak otevřela skóre tohoto utkání. Aston Villa, která teď potřebuje v podstatě v každém duelu bodovat, neboť je ohrožena sestupem do nižší soutěže, pak dokázala stav vyrovnat a to na začátku druhého dějství, konkrétně ve 48. minutě. Tehdy se totiž z gólu radoval Jores Okore a to poté, co mu míč až na zadní tyč nacentroval Carles Gil. Prvně jmenovaný hráč pak zblízka prostřelil gólmana Courtoise. Z vyrovnání se ale moc dlouho domácí neradovali, protože v 66. minutě pak vstřelil vítěznou branku Chelsea Azpilicueta a to takovou ránou, která by mohla aspirovat na nejhezčí gól měsíce. Úspěšná dalekonosná střela do šibenice tak znamenala pro svěřence kouče Josého Mourinha další důležité tři body do boje o ligový titul. Chelsea zvítězila 1:2.

Z prvních minut utkání Manchester City vs. Hull City vůbec neodpovídalo tomu, že by domácí tým kouče Manuela Pellegriniho bojoval o prvenství v ligové tabulce. Do zápasu totiž vstoupili celkem nevýrazným způsobem a to až takovým, který mohl zapříčinit první gól fotbalistů týmu Hullu. Po 15ti minutách se do zakončení dostal Elmohamady, jenž si naběhl na centrovaný míč a poté zamířil přesně do břevna a domácí tak měli hned v úvodu obrovské štěstí. To už ale neměli ve 34. minutě, kdy se na hranici pokutového území rozhodl ke střele Livermore, ten sice taktéž trefil brankovou konstrukci, tentokrát tyč, ale pak ještě dorážel David Meyler, jenž tak dostal svůj tým do překvapivého vedení 0:1. Poslední dobou to už bývá ze strany bleděmodrého celku celkem tradicí, že nepředvádí vykony, které jsou hodny úřadujícího šampiona. Už už to vypadalo, že Hull poprvé v historii anglické ligy vyhraje nad tímto manchesterským klubem, ale z toho byla šťastná remíza pro tým reprezentující toto průmyslové město. Ve druhé minutě nastaveného času díky skvěle zahranému volnému přímému kopu vstřelil vyrovnavácí branku James Milner. Duel skončil nerozhodně 1:1.

Do jednoho z tradičních derby anglické Premier League mezi Evertonem a Liverpoolem vstoupili oba tyto zmíněné celky celkem aktivně. Větší příležitosti však na svém kontě měli zprvu hosté z Anfield Road. První velkou šanci měl Jordon Ibe, který střílel do tyče, následně mohli otevřít skóre tohoto městského derby jak Coutinho, tak i Sterling, jenže oba fotbalisté ztroskotali na výtečně chytajícího gólmana Evertonu Roblese. Oba týmy však skvěle bránily a útočníci obou mužstev měli velké potíže s tím, dostat se do nějaké velké šance. Do jedné z nich se přesto dostal i Steven Gerrard pro kterého to bylo poslední derby mezi těmito kluby. Jenže do jeho rány vstoupil Naismith, od kterého balón zamířil nad branku. Hra Evertonu ožila poté, co na hrací plochu během druhé půle přišel Ross Barkley. Ten krátce po svém příchodu přihrál Seamusu Colemanovi, jenže ani ten vytoužený gól nevstřelil, neboť proti němu stál v brance bezchybný Simon Mignolet. I díky tomu tak skončilo duel těchto celků skončil bezbrankově.

Konečné výsledky 24. kola anglické Premier League:

Tottenham Hotspur - Arsenal 2:1Branky: 56. a 86. Kane - 11. Özil

Aston Villa - Chelsea 1:2Branky: 48. Okore - 8. Hazard, 66. Ivanović

Leicester - Crystal Palace 0:1Branka: 55. Ledley

Manchester City - Hull City 1:1Branky: 90+2. Milner - 35. Meyler

Queens Park Rangers - Southampton 0:1Branka: 90+3. Mané

Swansea - Sunderland 1:1Branky: 66. Ki - 42. Defoe

Everton - Liverpool 0:0

Burnley - West Bromwich Albion 2:2Branky: 11. Barnes, 32. Ings - 45+1. Brunt, 67. Brown

Newcastle - Stoke City 1:1Branky: 74. Colback - 90. Crouch

West Ham United - Manchester United 1:1Branky: 49. Kouyaté - 90+2. Blind

POŘADÍ KLUB ZÁPASY SKÓRE BODY 1. Chelsea 24 54:21 56 2. Manchester City 24 47:24 49 3. Southampton 24 38:17 45 4. Manchester Utd. 24 40:23 44 5. Tottenham 24 37:31 43 6. Arsenal 24 45:27 42 7. Liverpool 24 33:27 39 8. West Ham 24 36:28 37 9. Swansea 24 28:31 34 10. Stoke 24 27:29 33 11. Newcastle 24 30:36 31 12. Everton 24 31:34 27 13. Crystal Palace 24 26:34 26 14. Sunderland 24 22:34 24 15. West Bromwich 24 22:34 23 16. Aston Villa 24 12:32 22 17. Burnley 24 23:40 21 18. Hull 24 21:34 20 19. QPR 24 24:43 19 20. Leicester 24 21:38 17

Související

Ronaldo, Cristiano

Chování Ronalda je na legendu Manchesteru United moc. Vyzvala ho k odchodu z klubu

Kolem hvězdného portugalského fotbalového útočníka Cristiana Ronalda je v posledních dnech živo a to především proto že před pár dny opustil předčasně lavičku a odešel tak do kabiny ještě před koncem ligového duelu s Tottenhamem. Kouč Rudých ďáblů Erik ten Hag na to reagoval tak, že ho nenominoval na další ligový duel s Chelsea, na čež se Ronaldo za své chování omluvil. Podle klubové legendy Garyho Nevilllea by pro United bylo nejlepší, kdyby s Ronaldem okamžitě ukončila spolupráci.
Chelsea FC

Prohra se Záhřebem byla poslední kapkou. Vedení Chelsea se rozloučilo s Tuchelem

Fotbalistům londýnské Chelsea se nevydařil vstup nejen do nové sezóny anglické Premier League, na jejímž začátku ze sedmi dosavadních kol Londýňané vyhráli jen třikrát a nachází se tak aktuálně na šestém místě ligové tabulky, ale i do nové sezóny Ligy mistrů. Hned v prvním zápase totiž na hřišti Dinama Záhřeb prohráli 0:1 a to už bylo na vedení Blues příliš a rozhodli se tak ukončit spolupráci s koučem Thomasem Tuchelem.

Více souvisejících

Premier league Chelsea FC Manchester City

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Prezident Trump v Mar-a-Lago.

Trump způsobil další diplomatický skandál. Urazil a naštval celou Itálii

Italská premiérka Giorgia Meloniová ostře reagovala na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, který v rozhovoru pro tamní média tvrdil, že ho během nedávného summitu zemí G7 prosila o společnou fotografii. Podle šéfky italského kabinetu je celá historka kompletně vymyšlená a Trumpova slova ji hluboce šokovala. Tento incident okamžitě vyvolal diplomatickou roztržku, v jejímž důsledku italský ministr zahraničí Antonio Tajani zrušel svou plánovanou oficiální cestu do Spojených států amerických.

před 5 hodinami

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj: Putin slábne, Rusko může své útoky proti Ukrajině zesílit

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pátek varoval, že by Rusko mohlo zintenzivnit své raketové a dronové útoky, protože pozice ruského prezidenta Vladimira Putina oslabuje. V rozhovoru s novináři proto vyzval občany, aby důsledně dodržovali bezpečnostní opatření a během leteckých poplachů vyhledávali úkryty. Podle Zelenského slábne Putin jak politicky a na bojišti, tak i fyzicky, což ho může vést k provádění ještě tvrdších úderů proti ukrajinskému obyvatelstvu.

před 6 hodinami

Ilustrační foto

Hormuzským průlivem začaly proplouvat první lodě s ropou, minám navzdory

Strategickým Hormuzským průlivem proplulo za jedinou noc více než 12,5 milionu barelů ropy. Oznámil to americký viceprezident JD Vance s tím, že jde o nejvyšší objem přepravy od konce února, kdy v regionu vypukl válečný konflikt. Tento prudký nárůst lodní dopravy umožnilo okamžité uvolnění americké námořní blokády, které následovalo po podpisu memoranda o porozumění mezi Washingtonem a Teheránem.

před 7 hodinami

Prezident Trump, J. D. Vance a Pete Hegseth

Mírové rozhovory mezi USA a Íránem se zhroutily kvůli Izraeli

Plánované mírové rozhovory mezi Spojenými státy a Íránem ve Švýcarsku byly odloženy poté, co prudké vojenské střety v Libanonu vystavily nově uzavřenou předběžnou dohodu obrovskému tlaku. Viceprezident JD Vance, který měl stát v čele americké diplomatické delegace, zrušil svůj čtvrteční odlet. Teherán ústy svých diplomatů jasně vzkázal, že požaduje pevné záruky úplného ukončení veškerých nepřátelských akcí v Libanonu, než bude ochoten v technických rozhovorech s Washingtonem pokračovat.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Rusko, Kreml

Moskvu po ničivém ukrajinském útoku pokryl ropný déšť

Obyvatelé Moskvy si podle BBC stěžují na padající černý déšť poté, co ruskou metropoli zasáhl dosud největší ukrajinský dronový útok od začátku plné invaze. Nálet, při kterém bylo směrem na hlavní město vysláno téměř 200 bezpilotních letounů, cílil na tamní rafinérii.

před 10 hodinami

Prezident Trump, J. D. Vance a Pete Hegseth

Vance se tvrdě pustil do Izraele: Trump je na celém světě váš jediný spojenec

Americký viceprezident JD Vance ostře zkritizoval izraelské členy kabinetu, kteří odmítají novou dohodu mezi Washingtonem a Teheránem. Vzkázal jim, že Donald Trump je v současné době jediným hlavním představitelem státu na světě, který má pro Izrael pochopení, a že by si tamní politici měli uvědomit realitu situace, v níž se jejich země nachází. 

před 11 hodinami

 J. D. Vance

Vance do Švýcarska neletí. Dnešní mírové rozhovory s Íránem byly na poslední chvíli zrušeny

Plánované mírové rozhovory mezi Spojenými státy a Íránem, které se měly uskutečnit ve Švýcarsku, byly nečekaně zrušeny. Důvodem je prudká eskalace konfliktů v jižním Libanonu, kde došlo k masivním střetům mezi izraelskou armádou a hnutím Hizballáh. Rozhovory měly začít ve švýcarské vesnici Obbürgen pouhé dva dny poté, co obě strany podepsaly memorandum o porozumění, které otevřelo šedesátidenní lhůtu pro vyjednání trvalé dohody o íránském jaderném programu a obnovení ropné dopravy přes Hormuzský průliv.

před 12 hodinami

Rusko, Kreml

Moskva selhala. Mohutný ukrajinský útok rezonuje Ruskem, nespokojenost lidí roste

Mohutné exploze v ruské metropoli musely proniknout i do toho nejvíce izolovaného bunkru. Ruský prezident Vladimir Putin čelí dlouhodobě obviněním, že se zcela odstřihl od reality své upadající invaze na Ukrajinu. Čtvrteční děsivé záběry z moskevského horizontu však znamenají moment, kdy ani ta nejsilnější vrstva izolace kolem šéfa Kremlu nedokáže utlumit zvuky opakovaných výbuchů. Ty nastaly pouhých šestnáct kilometrů od něj a zanechaly po sobě zničené rafinérie, ze kterých stoupal hustý černý dým přímo nad hlavní město.

před 14 hodinami

včera

Replika korunovačních klenotů

Na Hradě budou k vidění korunovační klenoty. První uvidí výstavu školáci

Korunu, žezlo i jablko slavnostně vyzvednou klíčníci z Korunní komory v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v pondělí 14. září. Následující tři dny si je budou moct prohlédnout školní třídy. Pro veřejnost bude výstava otevřena od pátku 18. do pondělí 28. září. Klenoty letos doplní také korunovační roucho z roku 1653 a další vzácné artefakty. Vstup bude opět zdarma. Informoval o tom Pražský hrad. 

včera

Ilustrační fotografie.

Čechům se vzdálil postup ze skupiny. Pasivitou ztratili nadějně rozehraný zápas s JAR

Po úvodní prohře 1:2 s Jižní Koreou bylo jasné, že aby mohla česká fotbalová reprezentace pomýšlet na postup ze skupiny A fotbalového mistrovství světa v USA, Kanadě a Mexiku, musela ideálně v dalším zápase nad Jihoafrickou republiku vyhrát. Jenže proti českým fotbalistům se osud obrátil ještě před tímto samotným veledůležitým zápasem. Při předzápasovém tréninku se zranil obránce David Jurásek, pro nějž účinkování na turnaji skončilo předčasně. Samotný úvod zápasu svěřencům kouče Miroslava Koubka vyšel více než dobře, Češi do něj vstoupili aktivně a vše zakončili v šesté minutě gólem Michala Sadílka. Od té doby ale byl český tým čím dál pasivnější a nakonec přišel trest v podobě proměněné penalty deset minut před koncem. Duel tak skončil remízou 1:1.

včera

včera

včera

Juraj Loj v úspěšném filmu Sbormistr.

Smír ukončil spor ohledně filmu Sbormistr. Dohodu potvrdil soud

Kauza úspěšného filmu Sbormistr, jehož televizní vysílání na jaře zastavil soud, končí. Obě strany sporu se dohodly na smíru, podrobnosti ale nejsou známé. Diváci tak v této chvíli nevědí, zda se odvysílání snímku na obrazovkách ČT dočkají. 

včera

včera

Mark Rutte v Praze

V Bruselu se jedná o Ukrajině. Rutte poslal Rusku rázný vzkaz, USA ocenily evropskou podporu Kyjeva

Náměstek amerického ministra obrany Elbridge A. Colby prohlásil, že pokračující podpora ze strany evropských členů Severoatlantické aliance je naprosto klíčová pro udržení ukrajinské obranyschopnosti proti ruské agresi. Washington podle něj považuje strategii přenesení hlavní odpovědnosti za materiální a finanční pomoc Ukrajině na evropské partnery za úspěšnou a efektivní. V uplynulém roce to byli právě evropští spojenci, kdo převzal vůdčí roli v zajišťování finanční stability Kyjeva a dodávkách vlastních zbrojních systémů, což stabilizovalo situaci na bojišti.

včera

Macinka udělil medaili Klausovi, pro kterého dříve pracoval

Šéf české diplomacie Petr Macinka (Motoristé sobě) ocenil v Černínském paláci bývalou hlavu státu Václava Klause, kterému předal medaili Za zásluhy o diplomacii. Ministr zahraničních věcí tak učinil u příležitosti exprezidentových nadcházejících 85. narozenin, které oslaví v pátek.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy