Petr Čech opět gólmanskou jedničkou Chelsea? O Courtoise se zajímá Real Madrid

Madrid/Londýn - Po měsících plných nejistot kolem buoucnosti českého reprezentačního gólmana Petra Čecha v londýnské Chelsea, kde od začátku letošní sezóny je spíše dvojkou, to nyní vypadá, že by se mohl v dohledné době opět vrátit do pozici brankářské jedničky. O belgického gólmana Thibauta Courtoise, jenž po deseti letech vyřadil Petra Čecha ze základní sestavy Chelsea, totiž podle posledních informací během těchto dní projevil zájem Real Madrid. Tuto informaci přinesl v pondělí britský tisk.

V madridském celku, který trénuje Carlo Ancelotti, nyní najdeme kostarického gólmana Keylora Navase. Ten přišel do Bílého baletu před startem letošní sezóny 2014/2015. Zkušený italský stratég ale s tímto osmadvacetiletým Jihoameričanem počítá jako s gólmanem číslo 2. Současná madridská jednička Iker Casillas v posledních duelech nepodává zvlášť přesvědčivé výkony, zanedlouho mu bude už 34 let a i s ohledem na tento fakt hledá vedení úřadujícího šampiona Ligy mistrů UEFA novou gólmanskou jedničku. Zpočátku se spekulovalo o tom, že se madriský velkoklub ze Santiaga de Bernabeu zajímá spíše o českého brankáře Petra Čecha, nyní to je ale úplně jinak. V hledáčku Realu Madrid je totiž Thibaut Courtois.

O tom, že se o Belgičana španělský klub zajímá, poprvé oznámil anonymní zdroj britského deníku Daily Star. Vedení londýnské Chelsea v čele s ruským podnikatelem Romanem Abramovičem sice uvedlo, že jakékoli nabídky ohledně koupě mladého Belgičana odmítne, ovšem jak se píše ve zmíněném deníku vedení Realu Madrid se prý v boji o Courtoise nevzdává. Co ještě zvýšilo naděje na to, že by mohl Thibaut Courtois v příštích měsících odcestovat za svým dalším angažmá na Pyrenejský poloostrov? Je to francouzský stoper Realu Madrid Raphael Varane, který by mohl být za belgického reprezentanta vyměněn a kterého obdivuje i samotný portugalský kouč Londýňanů José Mourinho.

Gólman Thibaut Courtois však není jediným mužem v brance, o kterého se madridský velkoklub zajímá. Do hlavního španělského města také může zavítat David de Gea, jenž nyní působí v Manchesteru United. Tomu podle posledních informací nabídlo vedení Bílého baletu týdenní plat až 70 000 liber. Agent tohoto španělského brankáře však jedná v současné době o prodloužení smlouvy s klubem Rudých ďáblů. Ta současná smlouva by mu měla vypršet v létě příštího roku. „Vyjednávám s Manchesterem United o prodloužení De Geovy smlouvy. Není pravda, že by se De Gea domluvil na přestupu do Realu," řekl deníku Daily Star De Geův zástupce.

Petr Čech si tak ještě musí několik týdnů počkat na to, jak se situace vyvrbí.