Premier League 27. kolo: Arsenal vyhrál nad Evertonem i díky gólu Tomáše Rosického. Liverpool zvítězil nad Manchesterem City, Rudí ďáblové uspěli proti Sunderlandu

Londýn – O víkendu bylo na programu 27. kolo anglické Premier League. Ovšem necelé. Nehrály se totiž dva duely kvůli tomu, že dva londýnské kluby Chelsea a Tottenham hráli spolu finále Capital One Cupu. Znamenalo to tedy, že se o víkendu hrálo osm ligových duelů. V jednom z nich se utkal další z londýnských klubů Arsenal s Evertonem. Klub z Liverpoolu, jenž během týdne dokázal postoupit v Evropské lize UEFA do osmifinálových bojů, nestačil na Arsenal, kterému se naopak na evropské scéně, tentokrát v osmifinále Ligy mistrů nedařilo. Připomeňme, že tým kouče Arséna Wengera minulý týden ve středu prohrál doma s Monakem 1:3. Nyní ale dokázal porazit Everton 2:0 a to i díky trefě českého reprezentanta Tomáše Rosického. V dalším duelu pomohl vedoucí londýnské Chelsea Liverpool, když na svém věhlasném Anfield Road hostil pronásledovatele klubu ze Stamford Bridge v boji o titul, tedy Manchester City. Tým Reds totiž hráče Citizens porazil 2:1. Ke svému dalšímu utkání se postavil i další manchesterský celek, tedy Manchester United. Ten doma na Old Trafford hostil Sunderland a svěřenci Louise van Gaala dokázali vyhrát nad tímto celkem 2:0.

I když byl duel mezi Arsenalem a Evertonem nakonec ze strany domácího klubu úspěšný, ovšem výkon Kanonýrů nebyl nikterak přesvědčivý. Hosté byli totiž vyrovnaným soupeřem Londýňanů a chvílemi byli dokonce aktivnější. Jediným rozdílem, jenž byl nakonec rozhodující, byl fakt, že Everton měl slabou koncovku. Během prvního dějství mohli fanoušci na Emirates Stadium vidět gólové šance a to na obou stranách. Jenže obě byly zakončeny jinak. Zatímco ta ze strany Evertonu, ve které byl Lukaku, skončila úspěšným zákrokem domácího gólmana Davida Ospiny. Ta arsenalská už byla úspěšnější, neboť ve 39. minutě Giroudův volej po rohovém kopu znamenal vedení Arsenalu 1:0. Ve druhých pětačtyřicetiminutách mohli hosté vyrovnat, jenže Aaronu Lennonovi se v obrovské příležitosti nepodařilo dopravit balón do sítě. To se ale podařilo na druhé straně v 89. minutě českému reprezentantovi Tomáši Rosickému, jenž přišel na hřiště během druhého dějství. Jeho rána byla tečovaná a díky tomu tak Arsenal vyhrál nad Evertonem 2:0.

Šlágr kola se odehrával na Anfield Road, kde se domácí Liverpool střetl s druhým týmem ligové tabulky Manchesterem City. Oba kluby hrály v tomto utkání aktivně, ovšem Liverpool měl na rozdíl od hráčů Citizens větší příležitosti. Hned v prvních dvou z nich byl hlavním aktérem Adam Lallana. Nejprve vyslal na bránu gólmana Joea Harta střelu, kterou anglický reprezentační brankář vyrazil a druhá jeho akce nakonec sice gólem skončila, ovšem gól naplatil, neboť byl máván a pískán ofsajd. Do třetice všeho dobrého. Právě toto úsloví na Anfield Road platilo, neboť třetí šance týmu Reds už byla úspěšná. Běžela 11. minuta, když byl u míče na hranici pokutového území Henderson, ten nádhernou střelou otevřel skóre zápasu, 1:0. Radost z vedení ale nemusela trvat na liverpoolské straně dlouho. Už po pár minutách se k míči díky výtečné obránce za obrannou linii domácích dostal Sergio Agüero, tehdy ale akce skončila trefou do tyče. Ve 25. minutě se už Sergio Agüero mohl radovat z vyrovnávacího gólu, protože právě Agüerovi nahrál David Silva a prvně jmenovaný hráč přiťukl balón svému kolegovi v útoku Edinu Džekovi a ten už zblízka prostřelil gólmana Mignoleta, 1:1. Zatímco první poločas byl celkem pohledný a obě mužstva se snažila hrát aktivně, tak druhý poločas už byl z obou stran velmi opatrný. První větší vzrušení tak přišlo až v 75. minutě, kdy si Liverpool vrátil na svou stranu vedení nad manchesterským celkem. To se osmnáct metrů před brankou rozhodl k zakončení Philippe Coutinho. Joe Hart byl proti této střele bezmocný. Následně to mohlo být opět vyrovnané. Jenže Agüerova střela pouze lízla vzdálenější tyč. V závěru zápasu pak přidat třetí gól Liverpoolu Sturridge, jenž ve druhém poločase přišel na hřiště jako střídající hráč, ten se ovšem po zaváhání Yayi Tourého a přihrávky právě na něj od spoluhráče Hendersona nakonec z gólu neradoval, neboť střílel jen těsně mimo. Dokonce to mohlo skončit remízou 2:2 ovšem David Silva nebyl ve své příležitosti úspěšný. Duel tak nakonec skončil výsledkem 2:1 pro Liverpool.

Do duelu Manchester United vs. Sunderland vstoupili lépe domácí Rudí ďáblové a jako první mohl slavný velkoklub poslat do vedení Wayne Rooney, jenž po rohovém kopu, který zahrával Ángel di María, hlavičkoval mimo a nepřipsal si tak vytouženou branku, kterou už nevstřelil osm zápasů. To ale bylo tak ze strany domácích v první půli všechno, neboť svěřenci kouče Louise van Gaala nepředváděli zrovna pastvu pro oči. Možná by bylo ještě dobré zmínit šanci Ashleyho Younga, který se rozhodl ke střele z voleje, tu ale odrazil John O´Shea do břevna. Výkonu Manchesteru United neprospíval ani Ángel di María, jenž opět nepředvedl to, co od něj nizozemský lodivod týmu očekává a tak musel Van Gaal sáhnout ke střídání už před začátkem druhého dějství. Do něj tak nastoupil Adnan Januzaj. Obrana Sunderlandu dlouho pomáhala svému gólmanovi udržet čisté konto, přišla vvšak na řadu 66. minuta, ve které unikal na bránu Falcao, to ho pak v šastnáctce zastavil faulem O´Shea. Sudí následně odpískal pokutový kop, což by nebylo nic překvapivého, překvapivá ale byla červená karta pro Wese Browna. Rozhodčí si v tomto případě spletl hráče. Penaltu pak v gól proměnil Wayne Rooney, 1:0. Od tohoto okamžiku uběhlo pět minuta už to bylo o dvě branky. Tehdy ji vstřelil opět Rooney, když dorážel předchozí střelu Januzaje, kterou ještě gólman Sunderlandu Pantilimon dokázal vyrazit. V závěru pak Ander Herrera sice vstřelil gól, ovšem ten nakonec neplatil kvůli ofsajdu. Manchester United tak vyhrál 2:0.

Konečné výsledky 27. kola anglické Premier League:

Liverpool - Manchester City 2:1Branky: 11. Henderson, 75. Coutinho - 25. Džeko

Manchester United - Sunderland 2:0Branky: 66. (z pen.) a 84. Rooney

Arsenal - Everton 2:0Branky: 39. Giroud, 89. Rosický

West Ham United - Crystal Palace 1:3Branky: 76. Valencia - 41. a 63. Murray, 51. Dann

Burnley - Swansea 0:1Branka: 64. Trippier (vl.)

Newcastle - Aston Villa 1:0Branka: 37. Cissé

Stoke City - Hull City 1:0Branka: 71. Crouch

West Bromwich Albion - Southampton 1:0Branka: 2. Berahino

POŘADÍ KLUB ZÁPASY SKÓRE BODY 1. Chelsea 26 56:22 60 2. Manchester City 27 57:27 55 3. Arsenal 27 51:29 51 4. Manchester Utd. 27 46:26 50 5. Liverpool 27 40:30 48 6. Southampton 27 38:20 46 7. Tottenham 26 41:36 44 8. Swansea 27 31:34 40 9. West Ham 27 39:33 39 10. Stoke 27 31:34 39 11. Newcastle 27 32:42 35 12. Crystal Palace 27 31:38 30 13. West Bromwich 27 25:34 30 14. Everton 27 33:39 28 15. Hull 27 25:36 26 16. Sunderland 27 22:38 25 17 QPR 26 27:45 22 18. Burnley 27 25:45 22 19. Aston Villa 27 13:37 22 20. Leicester 26 24:42 18

Související

Ronaldo, Cristiano

Chování Ronalda je na legendu Manchesteru United moc. Vyzvala ho k odchodu z klubu

Kolem hvězdného portugalského fotbalového útočníka Cristiana Ronalda je v posledních dnech živo a to především proto že před pár dny opustil předčasně lavičku a odešel tak do kabiny ještě před koncem ligového duelu s Tottenhamem. Kouč Rudých ďáblů Erik ten Hag na to reagoval tak, že ho nenominoval na další ligový duel s Chelsea, na čež se Ronaldo za své chování omluvil. Podle klubové legendy Garyho Nevilllea by pro United bylo nejlepší, kdyby s Ronaldem okamžitě ukončila spolupráci.
Chelsea FC

Prohra se Záhřebem byla poslední kapkou. Vedení Chelsea se rozloučilo s Tuchelem

Fotbalistům londýnské Chelsea se nevydařil vstup nejen do nové sezóny anglické Premier League, na jejímž začátku ze sedmi dosavadních kol Londýňané vyhráli jen třikrát a nachází se tak aktuálně na šestém místě ligové tabulky, ale i do nové sezóny Ligy mistrů. Hned v prvním zápase totiž na hřišti Dinama Záhřeb prohráli 0:1 a to už bylo na vedení Blues příliš a rozhodli se tak ukončit spolupráci s koučem Thomasem Tuchelem.

Více souvisejících

Premier league Arsenal FC Tomáš Rosický

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Na Benešovsku se stala vážná dopravní nehoda. (28.12.2025)

Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo

Bez vážných nehod se neobešla ani poslední neděle letošního roku. Na Benešovsku se odpoledne srazila dvě vozidla. Nehoda si vyžádala zranění dvou osob. Příčinou a okolnostmi havárie se zabývají policisté. 

před 5 hodinami

Andrej Babiš

Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř

Nejen francouzští státní představitelé, ale i čeští politici reagují na nedělní smutnou zprávu o smrti legendární herečky Brigitte Bardotové. Lítost projevili premiér Andrej Babiš (ANO) či ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé). Bardotová, která ukončila hereckou kariéru již před čtyřicítkou, zemřela ve věku 91 let. 

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 9 hodinami

Vladimir Putin

Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany

Rusové ani v den, kdy mají americký a ukrajinský prezident jednat o míru na Ukrajině, nevylučují válku s dalšími evropskými národy. Podle ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova sice Moskva nemá v úmyslu na kohokoliv útočit, ale je připravena na rozhodnou odvetu, pokud se Rusko stane terčem jakéhokoliv útoku.  

před 10 hodinami

před 11 hodinami

Brigitte Bardotová

Zemřela ikonická herečka Brigitte Bardotová

Světovou kinematografií otřásla po Vánocích smutná zpráva. Ve věku 91 let zemřela legendární francouzská filmová herečka a zpěvačka Brigitte Bardotová. Za dvě dekády úspěšné kariéry natočila desítky filmů, se šoubyznysem se překvapivě rozloučila už před čtyřicítkou. 

před 11 hodinami

Filip Turek dorazil za prezidentem Petrem Pavlem. (22.12.2025)

Turek se nevzdává. Pavel by měl dodržet svá slova, říká poslanec

Česko se v roce, který se pomalu chýlí ke konci, dočkalo nové vlády v čele se staronovým premiérem Andrejem Babišem (ANO). Součástí kabinetu ale stále není poslanec Filip Turek (Motoristé). Doufá však, že i přes výhrady nakonec bude prezidentem jmenován do funkce ministra životního prostředí. 

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 14 hodinami

před 15 hodinami

včera

Prezident Trump v Mar-a-Lago.

"Zelenskyj nemá nic, dokud to neschválím." Trump dal jasně najevo, kdo rozhoduje o válce na Ukrajině

Americký prezident Donald Trump dal v rozhovoru pro server Politico jasně najevo, kdo drží klíče k ukončení války na Ukrajině. Před plánovanou nedělní schůzkou s Volodymyrem Zelenským na Floridě Trump sebevědomě prohlásil, že jakýkoliv ukrajinský návrh má váhu pouze tehdy, pokud jej on sám posvětí. „On nemá nic, dokud to neschválím já. Takže uvidíme, s čím přijde,“ komentoval Trump Zelenského snahy o diplomatický průlom.

včera

Polsko rozmísťuje na hranici s Ruskem a Běloruskem protitankové zátarasy

Obrana za miliardy. Polsko se opevňuje před Ruskem, staví dračí zuby i protidronové bariéry

Polsko se v reakci na rostoucí ruskou hrozbu rozhodlo k masivní investici do své bezpečnosti. Varšava plánuje během příštích čtyřiadvaceti měsíců vybudovat podél své východní hranice rozsáhlý systém protidronového opevnění v hodnotě přesahující dvě miliardy eur. Náměstek ministra obrany Cezary Tomczyk v rozhovoru pro deník The Guardian uvedl, že první části tohoto ochranného valu by mohly být funkční už za půl roku.

včera

Rusko válkou ničí samo sebe. Chytilo se do své vlastní ekonomické pasti

Ruská federace se s blížícím se čtvrtým rokem plnohodnotné invaze na Ukrajinu potýká s nečekaným vedlejším efektem své válečné politiky. Regiony bohaté na energetické suroviny, které tvoří hospodářskou páteř země, totiž doplácejí na konflikt nejvyššími lidskými i ekonomickými ztrátami. Kreml proměnil odlehlé oblasti v zásobárnu vojáků i peněz, čímž však paradoxně ohrožuje průmyslová odvětví, která Putinovu agresi financují.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy