Londýn - O tomto víkendu bylo na britských ostrovech živo nejen kolem narození dalšího královského potomka, když se princi Williamovi a vévodkyni Kate narodila dcera, ale živo bylo i na tamních ligových fotbalových trávnících. Všichni totiž bedlivě sledovali, jak si ve svém duelu proti Crystal Palace povede londýnská Chelsea, neboť ta už mohla dnes v neděli slavit mistrovský titul. A nakonec se tak děje. Na svém Stamford Bridge totiž zvítězila díky gólu Edena Hazarda nad Crystalem Palace 1:0 a po pěti letech tak může tým Blues a jejich fanoušci slavit.
Jediná branka zápasu padla krátce před poločasovou pauzou, kdy belgický fotbalista v londýnských službách kopal pokutový kop. Ten nejprve sice brankář hostů Speroni vyrazil, ovšem následná dorážka hlavou Edena Hazarda byla tentokráte úspěšnější. Během posledních deseti let je to tak pro tým Blues již čtvrtý mistrovský titul. Na Stamford Bridge putovala tato trofej postupně v letech 2005, 2006 a 2010.
„Přišel jsem do Chelsea, abych vyhrál titul a je skvělé, že se to povedlo hned v prvním roce. V posledních čtyřech zápasech jsem uhájil čisté konto, což ukazuje, jak dobře bráníme," byl viditelně šťastný gólman Thibaut Courtois, kterému se povedlo po 10 letech vytlačit českého brankáře Petra Čecha ze základní sestavy Londýňanů.
I pro kouče Josého Mourinha to byla velmi emotivní chvíle, když zjistil, že tři kola před koncem má Chelsea jasný titul. Ve zmiňovaných mistrovských letech 2005 a 2006 totiž západolondýnský celek také vedl tento charismatický Portugalec. „Vrátil jsem se, abych udělal vše, co je v mých silách a stali se znovu šampióny. Když jsem přišel zpět, věděl jsem, že jsem opět v zemi, kde vyhrát titul je nejtěžší na světě. Dokázali jsme to," řekl Mourinho.
Tým Manchesteru City vyhrál na hřišti Kohoutů, Rudí ďáblové prohráli doma s WBA
Co se týče dalšího duelu 35. kola anglické Premier League, tak v něm se střetli hráči Tottenhamu s Manchesterem City. Už během prvních pěti minut tohoto utkání se ocitli domácí hned ve dvou příležitostech. Nejprve hlavičkoval Eric Dier, následně i Harry Kane, jenže ani v jednom případě se síť nerozvlnila. V prvním dějství měli kopat hráči hostujícího mužstva penaltu, tu ale po jasném faulu v šestnáctce na Agüera, kterého atakoval Fazio, sudí tohoto duelu nakonec nepískal. Ve 29. minutě pak padl první a zároveň jediný gól tohoto střetnutí. Tehdy David Silva nahrál Agüerovi a ten se pak nemýlil. Poté to mohlo být klidně i odvě branky pro hráče Citizens, to by se musel Fernandinho přesně trefit. Klidně to mohlo být i 1:1, jenže těsně před odchodem do kabin na Harta neměl Kane. Hart zneškodnil i další šanci Kanea, to už se hrála druhá půle. Tehdy anglický reprezentační gólman vykopl Kaneovu střelu. V závěrečných minutách utkání spíše hráli Kohouti, kteří se všemožnými způsoby snažili o vyrovnání, jenže duel nakonec vyhrál tým Mnchesteru City a to tedy výsledkem 0:1.
Duel Manchester United vs. West Bromwich Albion začali lépe domácí, kteří měli v úvodu jasnou převahu v držení míče. Jenže na co vést v této statistice, když se nedaří přejít přes defenzivní linii týmu WBA. Ti naopak mohli vést 1:0 a to po jejich rohovém kopu, po kterém se k hlavičce dostal Lescott, ovšem tehdy ještě gólman De Gea čisté konto udržel. Dalším, kdo mohl otevřít gólový účet tohoto duelu, mohl být za domácí Van Persie, jeho ránu ale gólman Myhill dokázal vyrazit. Jenže na týmu koučovaný Nizozemcem Louisem van Gaalem bylo vidět, že není úplně v nejideálnějším rozpoložení a že nehraje úplně to, co si mezi sebou hráči a trenéři řekli. Stejně tomu tak bylo i ve druhé půli, kdy sice měli Rudí ďáblové více ze hry, jenže přišla 63. minuta utkání a hosté se nakonec v tomto zápase překvapivě ujali vedení. Tehdy byl totiž faulovaný Flatcher, následný vvolný přímý kop zahrával Brunt a pak přišel šťastný odraz od Olssona, který se tak mohl radovat. V závěrečné fázi tohoto duelu mohli domácí vyrovnat, když kopali penaltu, ovšem tu Van Persie neproměnil, naopak gólman Myhill vynikl, když střelu z puntíku vyrazil. Myhill pak čaroval ještě několikrát a hlavně díky němu se tak mohli hráči WBA radovat z nečekaného cenného skalpu. Nad Manchesterem United vyhráli u nich doma 0:1.
Konečné výsledky 35. kola anglické Premier League:
Chelsea - Crystal Palace 1:0Branka: 45. Hazard
Leicester - Newcastle 3:0Branky: 1. a 48. (z pen.) Ulloa, 17. Morgan
Aston Villa - Everton 3:2Branky: 10. a 45. Benteke, 64. Cleverley - 59. (z pen.) Lukaku, 90.+2. Jagielka
Liverpool - Queens Park Rangers 2:1Branky: 19. Coutinho, 87. Gerrard - 73. Fer
Sunderland - Southampton 2:1Branky: 21. a 55. (z pen.) Gómez - 22. Mané
Swansea - Stoke City 2:0Branky: 76. Montero, 90.+2. Ki
West Ham United - Burnley 1:0Branka: 24. Noble (z pen.)
Manchester United - West Bromwich Albion 0:1Branka: 63. Olsson
Tottenham Hotspur - Manchester City 0:1Branka: 29. Agüero
Hull City - Arsenal 1:3Branky: 56. Quinn - 28. a 45.+1. Sánchez, 33. Ramsey
POŘADÍ KLUB ZÁPASY SKÓRE BODY 1. Chelsea 35 69:27 83 2. Manchester City 35 71:36 70 3. Arsenal 34 66:33 70 4. Manchester Utd. 35 59:35 65 5. Liverpool 35 49:38 61 6. Tottenham 35 55:50 58 7. Southampton 35 48:28 57 8. Swansea 35 43:44 53 9. West Ham 35 43:42 47 10. Stoke 35 39:44 47 11. Everton 35 46:46 44 12. Crystal Palace 35 42:48 42 13. West Bromwich 35 33:46 40 14. Aston Villa 35 29:50 35 15. Newcastle 35 36:60 35 16. Leicester 35 39:54 34 17. Hull 35 33:48 34 18. Sunderland 34 28:50 33 19. QPR 35 39:61 27 20. Burnley 35 26:53 26Související
Chování Ronalda je na legendu Manchesteru United moc. Vyzvala ho k odchodu z klubu
Prohra se Záhřebem byla poslední kapkou. Vedení Chelsea se rozloučilo s Tuchelem
Aktuálně se děje
před 15 minutami
Napětí mezi Washingtonem a Teheránem dosahuje kritického bodu. Obavy z války strmě rostou
před 1 hodinou
Igor Červený byl jmenován novým ministrem životního prostředí
před 1 hodinou
Ministr kultury Klempíř ráno v Praze havaroval
před 1 hodinou
„Drtí nás ceny potravin i účty za energie.“ Rusové stále více pociťují dopady války proti Ukrajině
před 2 hodinami
Rusko poslalo na Ukrajinu dva dny před výročím stovky raket a dronů
před 3 hodinami
Putin fakticky rozpoutal třetí světovou válku, nejde mu jen o Ukrajinu, prohlásil Zelenskyj
před 4 hodinami
Předpověď počasí do víkendu. Obrat k lepšímu přijde ve středu
včera
Neobyčejný případ pro kriminalisty. Policie objasnila únos na Náchodsku
včera
Anderssonová nedala na padesátce nikomu šanci, Švédky ovládly i curling. U-rampu zase Číňanky
včera
Podvodníci mají novou metodu, upozornila ČSSZ
včera
Američané gólem v prodloužení potvrdili nadvládu nad světovým hokejem i na olympiádě
včera
Bývalý princ Andrew využil bodyguardy při večeři u Epsteina, ukazují emaily
včera
Töpfer se vyjádřil k obvinění estébáků, kteří ho pronásledovali. Sám nic neinicioval
včera
Trump ve zdánlivém ohrožení. Agenti v Mar-a-Lagu zastřelili mladého muže
včera
NASA znovu odložila misi k Měsíci. Po letech se tam mají podívat i lidé
včera
Zelenskyj oznámil zadržení člověka podezřelého z teroristického útoku ve Lvově
včera
Češi zřejmě nepocítili zemětřesení na sousedním Slovensku
včera
Českými vlajkonoši pro závěrečný ceremoniál budou rychlobruslaři Sáblíková a Jílek
včera
Novinky o počasí. Meteorologové rozšířili varování před povodněmi
včera
Jílek se s úspěšnou olympiádou rozloučil 14. místem v masáku, Klaebo jedenáctým zlatem
Předposlední patnáctý soutěžní den zimních olympijských her v Miláně a Cortině d'Ampezzo přinesl jedny z posledních závodů tohoto sportovního svátku. Naposledy se pod milánskými pěti kruhy představili rychlobruslaři ve svých závodech s hromadným startem. Zúčastnil se i dvojnásobný medailista Metoděj Jílek. Finálový závod, kam se kvalifikoval, proběhl však netypickým způsobem, kdy si startovní pole na začátku nechalo ujet dva závodníky, které nakonec nikdo nedojel, a na Jílka, který čekal, kdy začne závěrečný finiš, nakonec zbylo až 14. místo. Dalším českým olympionikem, který se v sobotu představil, byl skicrossař Daniel Paulus, který v rámci své premiérové olympiády nepostoupil ze čtvrtfinále. Norský běžec Johannes Klaebo zakončil veleúspěšné hry ziskem další zlaté medaile, tentokrát v závodě na 50 km klasicky.
Zdroj: David Holub