Premier League 37. kolo: Arsenal remizoval s Manchesterem United, mistrovská Chelsea prohrála s WBA 3:0

Londýn - V Anglii se odehrálo o posledním víkendu předposlední, tedy 37. kolo tamní nejvyšší fotbalové soutěže nesoucí název Premier League. Londýnská Chelsea, která už má jistý mistrovský titul za tento ročník, nastoupila ke svému zápasu na hřišti West Bromwich Albionu a tento duel, během kterého opět nebyl Petr Čech přítomen ani na lavičce a v brance tak chytal Thibaut Courtois, skončil nakonec vítězstvím týmu WBA 3:0. Druhý londýnský celek Arsenal pak musel ke svému zápasu nastoupit na Old Trafford. Tento šlágr vítěze neměl, neboť duel skončil nerozhodně 1:1. I přes tuto remízu si však Kanonýři udrželi třetí místo v ligové tabulce. V dalším utkání tohoto kola se spolu utkala mužstva Manchesteru City a Swansea. Hráči Citizens dokázali tento duel vyhrát 4:2 a díky této výhře si tak zajistili účast ve skupině Ligy mistrů UEFA i v příští sezóně.

Co se tedy týče duelu mezi Manchesterem United a Arsenalem, tak v tomto šlágru padl gól po půlhodině hry, tehdy se z něj radoval Herrera a dostal tak svou branku hostující celek ještě víc do úzkých, než před tím byl, jelikož za celých prvních pětačtyřicet minut nedokázal vystřelit na manchesterskou branku. Až druhý poločas hráli svěřenci Arsénea Wengera o trochu lepší fotbal a dokázali se dostat hned do několika slušných příležitostí. Až v 82. minutě ale hosté srovnali, když se k zakončení rozhodl Walcott, jeho střela však byla tečovaná obráncem Blackettem a to tak nešťastně, že nakonec tato střela zaplachtila do branky domácích, kterou v tu chvíli hájil náhradní gólman Valdés. Duel tak skončil remízou 1:1.

Výhra Manchesteru City nad týmem Swansea 4:2 by se zdála na první pohled jako snadně vybojované vítězství, ovšem tak snadné to nakonec nebylo. Sice vedli hosté po 36 minutách už o dvě branky, když se postupně trefili Touré a Milner. Těsně před odchodem do kabin na poločasovou pauzu však snížil na 2:1 Sigurdsson a ve druhém dějství pak dokázal vyrovnat Gomis. Na vedoucí gól týmu kouče Manuela Pellegriniho si museli diváci počkat až do 74. minuty, kdy se z dalšího svého gólu radoval Touré. Na konečných 2:4 pak zvýil v samotném závěru zápasu bývalý sparťanský forvard Bony Wilfried.

V tomto kole celkem překvapivě prohrála londýnská Chelsea, která zavítala na stadion týmu West Bromwich Albionu. A to poté, co nejprve skóroval už po devíti minutách hry Berahino. Ten samý hráč se pak trefil z penalty krátce po přestávce a po hodině hry pak zvýšil na konečných 3:0 Brunt. Jednalo se tak o teprve třetí porážku týmu Blues v tomto ročníku.

Během tohoto kola se také s Anfeld Road rozloučil Steven Gerrard, jenž hrál tedy svůj poslední duel na tomto věhlasném stadionu za Liverpool. Ten také nečekaně prohrál a to s Crystal Palace výsledkem 1:3.

Konečné výsledky 37. kola anglické Premier League:

Manchester United - Arsenal 1:1Branky: 30. Herrera - 82. Blackett (vl.)

Swansea - Manchester City 2:4Branky: 45. Sigurdsson, 64. Gomis - 21. a 74. Touré, 36. Milner, 90.+2. Bony Wilfried

West Bromwich Albion - Chelsea 3:0Branky: 9. a 47. (z pen.) Berahino, 60. Brunt

Southampton - Aston Villa 6:1Branky: 13., 14. a 16. Mané, 26. a 38. Long, 81. Pelle - 45. Benteke

Burnley - Stoke City 0:0

Queens Park Rangers - Newcastle 2:1Branky: 54. Phillips, 61. Fer - 24. Rivière

Sunderland - Leicester 0:0

Tottenham Hotspur - Hull City 2:0Branky: 54. Chadli, 61. Rose

West Ham United - Everton 1:2Branky: 62. Downing - 68. Osman, 90. Lukaku

Liverpool - Crystal Palace 1:3Branky: 26. Lallana - 43. Puncheon, 60. Zaha, 90. Murray