Londýn - To, o čem se několik dnů mluvilo, bylo konečně zpečetěno. Petr Čech po 11 letech přestoupil. Novou adresou českého gólmana bude Emirates Stadium, kde hraje své zápas Arsenal Londýn. Na Stamford Bridge, stánku Chelsea, už bude nyní jen jako host.
Ta bilance je děsivá. Arsenal byl dlouhá léta fotbalovým vládcem Londýna. V sezoně 2003-04 ale slavil svůj poslední titul. Pak už se jen díval na záda konkurentům a konkurenční Chelsea, kam přišel Petr Čech se vždycky umístila v tabulce lépe. Tedy až na jeden výjimečný rok...
Když José Mourinho pochopil, že muže s číslem 1 na zádech neudrží a smířil se s přesunem Čecha do Arsenalu, čekalo se vlastně jen na zdravotní prohlídku.
Na to, že je Petru Čechovi 33 let, tak se mu zranění jinak vyhýbají. Krátkou epizodou byly problémy se zády, kvůli kterým chyběl na pár utkání i v brance českého národního týmu. A pár štichů na bradě po střetu s Dánem Corneliem se snad mezi zdravotní trable ani nedá počítat. Devět let stará zlomenina lebky po střetu se Stephenem Huntem už je také zahojená a český gólman nosí přilbu jen pro jistotu, ale také z reklamních důvodů a pověrčivosti.
Psali jsme: Legenda, či zrádce? Názory fandů na Čechův přestup se různíOficiálně nebyla zveřejněna délka víceleté smlouvy ani přestupní částka, spekuluje se, že Arsenal za českého gólmana zaplatí 11 milionů liber (417 milionů korun).
"Mám velkou radost z toho, že mohu spojit své síly s Arsenalem, už se těším na předsezonní přípravu. Zůstal mi stejný hlad po úspěchu jako na začátku kariéry," napsal Čech na svém facebookovém profilu. "Miluji výzvy, které stojí před top světovými hráči, když nastupují v Premier League. Když mi Arséne Wenger řekl o ambicích klubu, o tom, jak vidí moji roli v týmu, rozhodnutí bylo jasné," dodal.
Třiatřicetiletý Čech, od svého příchodu na Stamford Bridge v roce 2004 pomohl Chelsea čtyřikrát vyhrát anglickou ligu i pohár, v roce 2012 s ní triumfoval v Lize mistrů a rok nato v Evropské lize.
Na kontě má rekordních 166 zápasů s čistým kontem v Premier League za jediný klub a jen čtyři nuly mu chybějí k vyrovnání absolutního rekordmana soutěže Davida Jamese. Před minulou sezonou Čech ztratil v Chelsea pozici prvního brankáře, kterou převzal Belgičan Thibaut Courtois. Rodák z Plzně v minulé sezoně zasáhl jen do sedmi ligových a celkově 16 soutěžních zápasů. Nyní by se měl v Arsenalu znovu stát jedničkou.
Související
Chování Ronalda je na legendu Manchesteru United moc. Vyzvala ho k odchodu z klubu
Prohra se Záhřebem byla poslední kapkou. Vedení Chelsea se rozloučilo s Tuchelem
Aktuálně se děje
před 25 minutami
Babiš vyzval zbrojařské firmy k maximálnímu zabezpečení areálů
před 1 hodinou
Začne další dlouhá výluka. Tramvaje nebudou jezdit u Pražského hradu
před 2 hodinami
Pavel chce počkat na závěry vyšetřování podezřelého požáru v Pardubicích
před 2 hodinami
Trump neví, s kým z Íránu mluvit. Američanům se prý daří extrémně dobře
před 3 hodinami
Nový vzkaz mladého Chameneího. Otce označil za mučedníka
před 4 hodinami
Babiš svolává Bezpečnostní radu státu. Stupeň ohrožení terorismem se může zvýšit
před 5 hodinami
Zemřel legendární akční herec Chuck Norris
před 5 hodinami
Budeme si pamatovat, že jste zbabělci, vzkázal Trump členům NATO
před 6 hodinami
Podezřelý požár v Pardubicích. Mohlo jít o terorismus, poprvé se ozval Babiš
před 7 hodinami
Trump zvažuje, co udělá s íránským ostrovem Charg. Ropa tudy proudí do světa
před 7 hodinami
Policie vyšetřuje požár v Pardubicích. Hlásí se k němu skupina hájící zájmy Palestinců
před 8 hodinami
Dubnové počasí. Teploty budou stoupat, naznačuje předpověď
před 9 hodinami
Pavel přes výhrady podepsal rozpočet. Zodpovídat se bude Babišova vláda
před 10 hodinami
Metro opět staví ve všech stanicích linky B. Českomoravská hlásí otevřeno
před 10 hodinami
Dánové počítali s americkou invazí do Grónska. Vojáci měli jasné rozkazy
před 11 hodinami
Tragédie v Prostějově. Jeden člověk nepřežil fyzické napadení
před 12 hodinami
Netanjahu promluvil o útoku na íránské ropné pole. Jednali jsme sami, řekl
před 13 hodinami
Počasí bude o víkendu deštivé, pak se oteplí
včera
Jak se zbavit závislosti na Hormuzském průlivu? Netanjahu navrhuje vybudování potrubí přes Arabský poloostrov
včera
Írán už nedokáže obohacovat uran, není jasné, kdo zemi vede, řekl Netanjahu. Nevyloučil pozemní invazi
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu ve čtvrtek vystoupil na tiskové konferenci, kde shrnul dosavadní úspěchy vojenského tažení proti Íránu. V úvodu svého projevu v hebrejštině prohlásil, že se Izraeli podařilo dosáhnout strategického průlomu, který zásadně mění bezpečnostní architekturu Blízkého východu. Podle jeho slov Írán již není schopen obohacovat uran ani vyrábět balistické rakety.
Zdroj: Libor Novák