Pelta s Vrbou jednali o Limberském. Ten si závěr kvalifikace nezahraje

Praha - Davida Limberského nemusíme vůbec spatřit během posledních dvou zápasů reprezentace v rámci kvalifikace na fotbalové mistrovství Evropy. Šéf českého fotbalu Miroslav Pelta v pondělním rozhovoru pro internetovou televizi DVTV řekl, že jak nedávná Limberského autonehoda pod vlivem alkoholu, tak i jeho kontroverzní oslava gólu v duelu proti Příbrami, může stát reprezentačního obránce místo v základní sestavě. A podle všeho tomu tak opravdu nakonec bude. O Limberském mluvil Pelta se samotným koučem české reprezentace Pavlem Vrbou.

Přesně za týden oznámí kouč Pavel Vrba nominaci hráčů, které se představí v posledních dvou duelech proti Turecku a Nizozemsku. David Limberský by v nich neměl vůbec figurovat, neboť hráčovo chování označil Miroslav Pelta za "neslučitelné s rolí reprezentanta". "Mluvil jsem o tom s trenérem Vrbou, který na to má názor, že je to neslučitelné s rolí reprezentanta. Myslím si, že se to projeví v nejbližších dnech při nominaci. Trenér i já na to máme shodný názor," řekl kokrétně Pelta v rozhovoru s Martinem Veselovským pro DVTV.

Zda ale hráče, kterého kromě v reprezentaci, můžeme jinak vidět samozřejmě i v dresu Plzně, neuvidíme pouze v říjnových duelech proti Turkům a Nizozemcům, a nebude se tento trest pro Limberského týkat třeba samotných zápasů na fotbalovém evropském šampionátu příští rok, to už Miroslav Pelta říct nechtěl.

Připomeňme, že pro Davida Limberského to není jediný trest, který souvisí s jeho nedávnou autonehodou, při které si poškodil své luxusní auto a po které se snažil uutéct policistům. V Plzni mu totiž odebrali kapitánskou pásku. A i když se obránce následně za tento čin omluvil, tak následně dost fanoušků pobouřil i svou oslavou gólu v Příbrami, při které předváděl jak řídí. "Nehodu nechci zlehčovat, ale jediná škoda se stala na jeho majetku. Mně vadí spíše následná reakce v Příbrami, že si z toho dělal nepřímo srandu. To mi je nepříjemné a mluvil jsem s trenérem Vrbou, abychom se k tomu jasně postavili," řekl k tomu všemu Pelta.

Na závěr dodejme, že česká reprezentace už má účast na evropské šammpionátu, který se příští rok koná ve Francii jistou a to i díky výhře v Lotyšsku na začátku září. Tehdy skóroval i Limberského, pro něhož to byl vůbec první gól za celý kvalifikační cyklus.

Související

Finále se hrálo na stadionu Slavie v pražském Edenu.

Pražské finále EKL ovládl West Ham se Součkem a Coufalem. Fiorentině lepší výkon nestačil

Ve středu večer byl k vidění na území České republiky jedinečný fotbalový duel. Konkrétně v pražském Edenu se odehrálo finále Evropské konferenční ligy, v němž se střetli fotbalisté Fiorentiny a West Hamu. Šlo navíc o finále s výrazným českým podtextem. Kromě toho, že se hrálo v Praze, za West Ham v základní sestavě nastoupili čeští reprezentanti Vladimír Coufal a Tomáš Souček, v dresu Fiorentiny se až v samotném závěru objevil další český krajan Antonín Barák. O tom, že nakonec londýnský celek získá první evropskou trofej od roku 1965, se v závěru po brejkové situaci postaral Bowen, jenž tak navázal na předešlou branku z penalty svého spoluhráče Benrahmi. Na tu ještě jinak fotbalovější Fiorentina dokázala rychle zareagovat gólem Bonaventury, ale v závěru už podruhé v zápase vyrovnat nedokázala. 

Více souvisejících

Fotbal David Limberský (fotbalista) Miroslav Pelta

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Alena Schillerová a Andrej Babiš

Rozpočet je vyčerpaný, Babiš by stále rozdával. Kdy dojdou státu peníze?

Lídr stále extrémnější populistické politické opozice k současné vládě v českém Parlamentu, na Slovensku soudem uznaný agent komunistické Státní bezpečnosti s krycím jménem Bureš, Andrej Babiš tvrdí, jak jste se mohli i na našich stránkách přesvědčit, že za jeho vlády se snížil dluh na 30 procent a že on předal zemi se šestým nejmenším dluhem (v celé EU). A že prý není pravda, co si vymyslela nynější vláda, že hrozí bankrot. Prý toho Fialovi lidé využili, aby lidem vzali peníze. Tak jo. V online diskusi by přišel jistě i výraz OMG (Pane Bože!).

včera

včera

včera

Snímky z 8. června 2023 ukazují letecký pohled na požár u řeky West Kiskatinaw, která se nachází 10 km (6 mil) východně od Tumbler Ridge v Kanadě. Na západě země stále hoří desítky požárů: 62 v Albertě, 76 v nejzápadněji v Britské Kolumbii a 24 v Saskatchewanu. Prohlédněte si galerii

OBRAZEM + VIDEO: Kanadské apokalyptické inferno. Vrtulník ukázal něco, co nikdo nikdy nechce zažít

Vrtulník proletěl přímo kolem zuřícího lesního požáru v Britské Kolumbii. Požár poblíž městečka Tumbler Ridge nevykazuje žádné známky ústupu a očekává se, že jeho intenzita bude dále narůstat. Kanada v posledních týdnech trpí akutními lesními požáry po celé zemi. Část kouře se snesla i do Spojených států, kde zahalila města jako New York do smogu. Informuje The Independent.

včera

Olaf Scholz na MSC 2023. Je německý sociálnědemokratický politik, od prosince 2021 kancléř Spolkové republiky Německo.

Scholz si chce opět volat s Putinem. Letos spolu ještě nemluvili

Německý kancléř Olaf Scholz se opět chystá telefonicky spojit s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Neřekl však, kdy se má rozhovor obou státníků uskutečnit. Politici spolu naposledy mluvili na konci loňského roku, tedy už v průběhu ruské invaze na Ukrajinu. 

včera

Shannen Dohertyová

Shannen Doherty: Rakovina zasáhla už i mozek

Americká dvaapadesátiletá herečka Shannen Dohertyová známá jako Brenda Walshová z ikonického seriálu Beverly Hills 90210, v úterý oznámila na sociální síti, že její boj s rakovinou prsu, který trvá už od roku 2015, postoupil do fáze metastáz v mozku. Informaci zveřejnila CNN.

včera

Švédsko

Rasová politika, která inspirovala nacistické Německo. Švédové od 30. let sterilizovali desítky tisíc lidí

Server Euronews během týdne přinesl nepříjemné informace o poměrně nedávné švédské historii. V letech 1934-1976 země zavedla plán, který se opíral o poznatky rasové biologie. Jeho podstatou bylo zbavit se určitého typu lidí – těch „slabších“. Švédské ústavy pro výzkum rasové genetiky byly v roce 1927 dokonce inspirací pro Německo, které si toho roku založilo svůj vlastní. Neslavnou korunu nasadil takovéto politice Adolf Hitler ve 30. a 40. letech, kdy jeho rasová „politika“ – lépe řečeno nenávist – zabila miliony nevinných osob z řad národů nacisty považovaných za méněcenné. 

včera

Lidická tragédie je podle Pavla symbolem, který je stále aktuální

Lidická tragédie je podle prezidenta Petra Pavla symbolem, který je stále aktuální. I dnes je po světě množství konfliktů, při nichž umírá civilní obyvatelstvo, upozornil Pavel v Lidicích na Kladensku při dnešním pietním aktu k 81. výročí vyhlazení obce nacisty. Vzpomínky se zúčastnilo několik stovek lidí.

Zdroj: ČTK

Další zprávy