Londýn - O tomto víkendu se na britských ostrovech hrálo 7. kolo tamní fotbalové Premier League. V rámci tohoto kola se například londýnský Arsenal představil v Leicesteru a Kanonýři si chtěli hlavně spravit chuť poté, co prohráli minulé kolo v derby s Chelsea. Nyní proti Leicesteru vstřelili na jejich hřišti pět branek a k tomu měli nutnou dávku štěstí, kdy hned dvakrát trefili domácí brankovou konstrukci londýnské svatyně, kterou hájil Petr Čech. Manchester City, který před tímto kolem vedl anglickou ligu, nastoupili na hřišti Tottenhamu. Kohouti se však lídra soutěže nezalekli a až nečekaně vysoko dokázali porazit svěřence kouče Manuela Pellegriniho.
Pro Arsenal však nezačal duel v Leicesteru vůbec dobře, londýnský celek totiž brzo po úvodním hvizdu prohrával, když se už ve 13. minutě trefil Vardy, o pět minut později však vyrovnal Walcott. Pak ale na hrací ploše úřadoval hostující Alexis Sánchez, jenž dokázal vstřelit hattrick a i díky němu tak Arsenal vedl deset minut před koncem 1:4. Z gólových hodů to ale ještě nebylo vše. V 89. minutě nejprve snížil domácí střelec Vardy, ovšem v samotném nastavení pak na konečných 2:5 upravil Giroud. Londýnšt ovšem mohli být rádi, že to skončilo tříbrankovým rozdílem, během duelu totiž při nich stáli všichni svatí, neboť domácí trefili hned dvakrát brankovou konstrukci. Ale i díky Petru Čechovi, který předvedl několik vynikajících reflexních zákroků, nakonec Arsenal vyhrál zmíněným výsledkem 2:5.
Úvod sezóny se hráčům Tottenhamu Hotspur příliš nevydařil, neboť je trápilo především malé množství branek, které doposud vstřelili. A tak se zřejmě rozhodli, že si zastřílí až na svém hřišti přivítají samotného lídra soutěže, tedy Manchester City. Favorizovaný klub z Manchesteru sice jako první otevřel skóre tohoto duelu, když se ve 25. minutě trefil De Bruyne. Pak už ale stříleli pouze domácí. Nejprve těsně před poločasovou přestávkou vyrovnal na 1:1 Dier, jehož rána se do sítě brankáře Caballera, jenž pro tento duel nahradil Joea Harta, odrazila od tyče. Pět minut po obrátce pak dostal Kohouty do vedení Alderweireld, jenž si výtečně naběhl na míč vyslaný z přímého volného kopu zahrávaný Lamelou a právě poté se tak mohl radovat ze vstřelené branky. Pak svůj první gól v této sezóně vstřelil Harry Kane, který gólmana Caballera překonal z dorážky. Jako poslední se v tomto utkání trefil do manchesterské sítě Lamela, který si nejprve poradil s obráncem Demichelisem a následně i s gólmanem hostů. Tottenham tak překvapivě vyhrál nad hráči Citizens vysoko 4:1.
Úřadující šampion, tedy londýnská Chelsea, opět ukázala, že se jí letos vůbec nedaří. Na svém stadionu tentokrát hostila Newcastle, se kterým po hodině hry prohrávala 0:2, když se postupně za hosty trefili Pérez a Wijnaldum. Během poslední desetiminutovky ale svěřenci kouče Josého Mourinha, jenž to teď v klubu nemá vůbec lehké, dokázali duel alespoň srovnat. V 79. minutě nejprve snížil na rozdíl jediného gólu Ramires, v 87. minutě pak vstřelil vyrovnávací branku Willian. Duel tak skončil nerozhodně 2:2 a čtvrtá porážka Londýňanů v tomto ročníku se tak nekonala.
Konečné výsledky 7. kola anglické fotbalové Premier League:
Tottenham Hotspur - Manchester City 4:1Branky: 45. Dier, 50. Alderweireld, 61. Kane, 79. Lamela - 25. De Bruyne
Leicester - Arsenal 2:5Branky: 13. a 89. Vardy - 33., 57. a 81. Sánchez, 18. Walcott, 90.+3. Giroud
Liverpool - Aston Villa 3:2Branky: 59. a 67. Sturridge, 2. Milner - 66. a 71. Gestede
Manchester United - Sunderland 3:0Branky: 45.+4. Depay, 46. Rooney, 90. Mata
Southampton - Swansea 3:1Branky: 11. Van Dijk, 54. Tadič, 61. Mané - 83. Sigurdsson (z pen.)
Stoke City - Bournemouth 2:1Branky: 32. Walters, 83. Diouf - 76. Gosling
West Ham United - Norwich City 2:2Branky: 33. Sakho, 90.+3. Kouyaté - 9. Brady, 83. Redmond
Newcastle - Chelsea 2:2Branky: 42. Pérez, 60. Wijnaldum - 79. Ramires, 87. Willian
Watford - Crystal Palace 0:1Branka: 71. Cabaye (z pen.)
West Bromwich Albion - Everton 2:3Branky: 41. Berahino, 54. Dawson - 55. a 84. Lukaku, 75. Koné
Související
Chování Ronalda je na legendu Manchesteru United moc. Vyzvala ho k odchodu z klubu
Prohra se Záhřebem byla poslední kapkou. Vedení Chelsea se rozloučilo s Tuchelem
Aktuálně se děje
včera
U paprik či citrusů se skrývá nebezpečí. Kontroly odhalily i obávaného škůdce
včera
Nový kšeft vévodkyně Meghan. V Británii by mohla obnovit hereckou kariéru
včera
Začne druhé upisovací období Dluhopisu Republiky. Lidé mají dvě možnosti
včera
Fedorov nezměnil názor. Ukrajina se nesmí bát diskuze o volbách, řekl
včera
Byl to pokus o vraždu. Policie obvinila muže v případu z Karlovarska
včera
Skandál v Louvru. Před 115 lety byla ukradena Mona Lisa
včera
Trump na tom trvá. Hormuzský průliv znovu prohlásil za území USA
včera
Nepokoje v Thajsku. Desítky útoků na jihu vedly až k zákazu vycházení
včera
Větrné počasí, jak ho neznáme. Meteorologové upozornili na sobotní zajímavost
včera
Zelenskyj odmítá volby za války. Hrozí tsunami, která by rozdělila Ukrajinu
včera
Prezident Pavel reagoval na Zemanova slova o možné kandidatuře
včera
Írán varoval státy, které by se chtěly připojit do Trumpovy ekonomické války
včera
Osm míst se zákazem. Koupací sezóna ale pokračuje za příznivých podmínek
včera
Minimální mzda v lednu výrazně stoupne. Juchelka to zítra potvrdí odborům
včera
V Liberci uhynul lachtan Hugo. V trávicím traktu mu našli hlavu panenky
včera
Kyjev zase provokuje, prohlásil Putin po ukrajinské čtyřicetidenní operaci
včera
Výhled počasí na poslední víkend prázdnin. Sluníčko moc svítit nebude
22. srpna 2026 21:57
Harry a Meghan nevysvětlili odchod z USA. Trump mlčí, i když na něj poukazují
22. srpna 2026 21:09
Prohra v Bělehradě byla poslední kapkou. Plzeň se rozloučila s trenérem Hyským
22. srpna 2026 20:14
Ministerstvo reaguje na útoky na pracovníky OSPOD. Podává trestní oznámení
Ministerstvo práce a sociálních věcí se rozhodlo podat trestní oznámení kvůli příspěvkům, v nichž se kritika systému sociálně-právní ochrany dětí mění v osobní útoky, veřejné dehonestování nebo výroky, které mohou u konkrétních pracovníků vyvolat obavy o jejich bezpečnost. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě.
Zdroj: Jan Hrabě