Praha - Dělá, co může, aby neskončil před soudem a posléze třeba i za mřížemi. Fotbalistovi Davidu Limberskému hrozí za nehodu v opilosti, kterou způsobil začátkem září v Praze, vězení. Teď ale začal podnikat kroky k tomu, aby se vůbec před soud nedostal.
První krok k tomu podle svého advokáta Bronislava Šeráka prý už učinil. K dopravní nehodě způsobené pod vlivem alkoholu se přiznal. "Obhajobu budeme směřovat tak, aby to trestní řízení skončilo odklonem. To znamená podmíněným zastavením nebo dohodou o narovnání," nastínil serveru Aktuálně.cz nejbližší plány Šerák, podle jehož slov plzeňský obránce činu lituje.
Jako další krok by měla následovat úhrady škody, kterou Limberský způsobil. Navíc by měl na státním zastupitelství složit peníze na pomoct obětem trestné činnosti. Pak žalobci stanoví dobu, po kterou se nesmí znovu provinit proti zákonu. Ta bývá v rozmezí půl roku až dva roky.
Na spekulace, zda Limberský skončí před soudem, či případ skončí pro něj přijatelnější variantou, je ale stále brzy. Nejprve musí policie ukončit vyšetřování a závěry předložit státnímu zástupci.
David Limberský havaroval pod vlivem alkoholu se svým bentley začátkem září v Praze. Za čin se posléze omluvil, vše ale opět shodil o pár dní později hloupou oslavou gólu, kdy napodoboval řízení volantu.
Když se ukázalo, že to bylo přes jedno promile (policie bezprostředně po nehodě uvedla, že to bylo více než 1,5 promile), policie se rozhodla vše posoudit jako trestný čin. Mezitím Limberského začal řešit i fotbalový šéf Miroslav Pelta, který si vymínil navzdory jinému názoru trenéra Pavla Vrby vyřazení fotbalisty z národního týmu. To se také stalo. Limberský absentoval ve dvou posledních nedůležitých zápasech kvalifikace EURO 2016. Však nebyl potřeba. Na další zápasy už ho trenér Vrba zase povolal. Vlk se nažral a koza zůstala celá. Limberský ale nakonec v reprezentaci chyběl, to už ale z důvodu, že byl zraněný.
David Limberský je podle nejnovějších zpráv od 26. listopadu obviněný z ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu půl roku až tři roky vězení, přičemž u podobných skutků bývá ukládán i zákaz řízení.
Související

Explzeňský fotbalista David Limberský v problémech. Je obviněn z vydírání

Konec plzeňské ikony. Ve 37 letech ukončil svou kariéru fotbalový bouřlivák David Limberský
Aktuálně se děje
před 5 minutami

Macron navštívil děti, které napadl Syřan u jezera Annecy. Motiv útoku je nejasný
před 26 minutami

Orbán se rozčiluje kvůli migrační reformě EU. Maďarsko už ani není demokracie, míní europoslanci
před 34 minutami

Nejhorší požáry v historii Kanady? Kouř zahalil oblohu v USA do žluta, dostává se i do Evropy
Aktualizováno před 37 minutami

Ukrajinská SBU zveřejnila odposlech, na kterém se Rusové přiznávají ke zničení Kachovské přehrady
před 40 minutami

Klíčové ruské weby popřály Kyjevu „požehnanou protiofenzivu“. Nedobrovolně
před 52 minutami

Poptávka po plynu v EU zůstává nízká, ceny rekordně klesly. České zásobníky budou do zimy plné
před 1 hodinou

Čína varovala Evropu před kontakty s Tchaj-wanem, mezitím pokračovala v provokacích
před 1 hodinou

Napětí v Jihočínské moři: Zajímá Čínu i USA, brzy tu hodlá cvičit ASEAN
před 2 hodinami

ÚOHS zatrhl České poště spojení s částí PNS. Vznikl by podnik s dominantním postavením
před 2 hodinami

Před 81 lety nacisté obklíčili Lidice, vypálili je do základů
před 2 hodinami

Rusové předali Maďarsku válečné zajatce s ukrajinským občanstvím. Kyjevu nic neřekli
před 2 hodinami

Švédsko povolilo rozmístění jednotek NATO na svém území před vstupem do aliance
před 2 hodinami

V USA se řeší další vojenská pomoc Kyjevu. Pentagon ji možná oznámí už dnes
před 3 hodinami

Slovensko míří k volbám, startuje kampaň. Politici si jdou po krku už delší dobu
před 3 hodinami

Poslanci poslali dál novelu zpomalující valorizace a zpřísňující předčasné penze
před 4 hodinami

Ukrajina cílí během protiofenzivy na Záporoží, míní experti. Tvrdé boje pokračují
před 4 hodinami

Rusové ostřelovali Žytomyrskou oblast. Jeden mrtvý, několik domů je zničených
před 5 hodinami

Počasí bude o víkendu teplé. Naměříme až 27 stupňů
před 6 hodinami

Terminátora měl hrát O.J.Simpson, prozradil Schwarzenegger v novém dokumentu
před 6 hodinami
Trump oznámil, že byl obviněn v souvislosti s nakládáním s tajnými dokumenty
Bývalý americký prezident Donald Trump ve čtvrtek oznámil, že byl trestně obviněn z přechování utajovaných dokumentů ve svém floridském sídle, a označil se za nevinného. Americké ministerstvo spravedlnosti podle agentury AP informaci bezprostředně nepotvrdilo a Bílý dům věc odmítl komentovat.
Zdroj: ČTK