Londýn - I o tomto víkendu napsala letošní sezóna 2015/2016 anglické fotbalové Premier League svou další, tentokrát v pořadí již 25. kapitolu. Ani ta nezastavila rozjeté Lišky z Leicesteru, které se senzačně vezou poslední dobou na vítězné vlně, nyní šokovaly diváky na Etihad Stadium, domácím svatostánku dalšího z konkurentů v boji o ligový titul, tedy Manchesteru City. Konkrétně svěřenci kouče Manuela Pellegriniho prohráli s Leicesterem 1:3 a to tak mimochodem znamená, že to byla pro Leicester první výhra nad Citizens od roku 2003. Arsenal po třech zápasech, kdy nevstřelil ani jeden gól, se v duelu proti nováčkovi z Bournemouthu trefil hned dvakrát a i díky skvělým zákrokům českého gólmana Petra Čecha nakonec ani jednou neinkasoval a český brankář si tak na své konto připsal další nulu. Svůj zápas v tomto kole vyhrál i Tottenham, jenž díky vítězství 1:0 nad Watfordem obsadil po tomto kole druhou příčku.
Již od samotného úvodního hvizdu bylo na Etihad Stadium na Liškách z Leicesteru vidět, že se v duelu s Manchesterem City, dalším uchazečem o ligový titul, budou chtít po celý čas prezentovat velmi aktivním fotbalem. Potvrdily to už po třech minutách hry, kdy se trefil Robert Huth a otevřel skóre tohoto utkání, 0:1. Za pět minut tu byl se svou první příležitostí hostující kanonýr Vardy, tehdy však jeho pokus gólman Hart s klidem vychytal. A že s útočením hosté nechtějí nikterak přestat, tak to potvrdil i Drinkwater, ovšem i on nechal vyniknout anglického reprezentačního brankáře. Až po patnácti minutách hry se do prvních akcí dostávali i domácí. Tak například Davidu Silvovi se podařilo projít obrannou linií Lišek, na konci toho všeho však bylo nepřesné zakončení. Po půlhodině hry se pro změnu do šance dostal Touré, jenž se tehdy zjevil v šestnáctce, ale ani jeho střela nebyla zrovna z těch nejpřesnějších. Krátce před pauzou domácí příliš nepůjčovali hostům balón a byl to spíš manchesterský celek, který neustále hledal cestu k hostující svatyni. Do šancí se dostal jak Kolarov, tak i Sterling, jenže ani jeden se nesetkal s úspěchem. Ve druhém poločase, konkrétně ve 48. minutě, se ukázal publiku hostující Rijád Mahríz a byl to právě on, kdo zvýšil na 0:2. O pět minut později se ukázal na druhé straně Fernando, jenž hlavičkoval, ovšem gólman Schmeichel předvedl zákrok, který se nakonec ukázal jako důležitý. Přesně po hodině hry tu však byl opět Huth, jenž se tak mohl radovat ze svého druhého gólu v tomto zápase, 0:3. Zařídit čtyřbrankové vedení mohl Vardy, ten ale v jednom z mnoha brejkových příležitostí ve druhé půli proti Hartovi neuspěl. Ke konci zápasu pak na 1:3 snížil Sergio Agüero, ovšem na další góly už nezbyl čas a tak tímto výsledkem duel také skončil.
Arsenal chtěl v duelu na hřišti Bournemouthu napravit zmíněnou nelichotivou bilanci v podobě tří po sobě jdoucích zápasů, ve kterých Kanonýři nevstřelili ani jeden gól. A i když domácí hráli v tomto utkání neohroženým způsobem, Londýňané však hru kontrolovali. Ve 23. minutě tedy přišel moment, na který tak dlouho Kanonýři čekali. Z gólu se konkrétně radoval Mesut Özil a to poté, co mu balón slepl Giroud. Pro německého reprezentanta s tureckými kořeny to tak byla čtvrtá trefa v tomto ročníku. Za minutu tu už byla druhá branka hostů. Tehdy byl k vidění rychlý protiútok Arsenalu, na jehož konci pak Ramsey přihrál míč Oxlade-Chamberlainovi a právě ten se poté dostal do velkého vápna, odkud druhou branku vstřelil i s přispěním brankové konstrukce. O tři minuty později si zachytal poprvé v tomto utkání i Petr Čech. To se uvolnil do slušné pozice Harry Arter, který nakonec z hranice šestnáctky vypálil, českého gólmana ale nepřekonal. V závěru prvního dějství se čím dál více dopředu dostávali domácí a předváděli taktéž čím dál agresivnější fotbal, jejich střelecké pokusy ale vždy ztroskotaly na pevné londýnské obraně. Až tedy na Smithovu příležitost, kterou Čech dokázal skvěle vychytat. Jak končil první poločas, tak stejně začínal i ten druhý. Až v samotném nastavení pak domácí měli hned dvě příležitosti ke skórování, když nejprve vystřelil Cook, následně dorážel Arter. Oba tyto pokusy opět výtečně vychytal český gólman a jednalo se tak o důležité zákroky. Arsenal tak zápas vyhrál 0:2.
Konečné výsledky 25. kola anglické fotbalové Premier League:
Manchester City - Leicester 1:3Branky: 87. Agüero - 3. a 60. Huth, 48. Mahríz
Aston Villa - Norwich City 2:0Branky: 45. Lescott, 51. Agbonlahor
Liverpool - Sunderland 2:2Branky: 59. Firmino, 70. Lallana - 82. Johnson, 89. Defoe
Newcastle - West Bromwich Albion 1:0Branka: 32. Mitrovič
Stoke City - Everton 0:3Branky: 11. Lukaku (z pen.), 28. Coleman, 42. Lennon
Swansea - Crystal Palace 1:1Branky: 13. Sigurdsson - 47. Dann
Tottenham Hotspur - Watford 1:0Branka: 64. Trippier
Southampton - West Ham United 1:0Branka: 9. Jošida
Bournemouth - Arsenal 0:2Branky: 23. Özil, 24. Oxlade-Chamberlain
Chelsea - Manchester United 1:1Branky: 61. Lingard - 90.+1. Diego Costa
Související
Chování Ronalda je na legendu Manchesteru United moc. Vyzvala ho k odchodu z klubu
Prohra se Záhřebem byla poslední kapkou. Vedení Chelsea se rozloučilo s Tuchelem
Premier league , Manchester City , Petr Čech
Aktuálně se děje
před 31 minutami
Ostře sledovaná návštěva se odkládá. Trump kvůli Íránu do Číny zatím nepojede
před 1 hodinou
Babiš asi dokáže v NATO lépe vysvětlit, proč Česko neinvestuje do obrany, poznamenal ironicky Pavel
před 3 hodinami
Summit Evropské unie průlom nepřinesl. Maďarsko a Slovensko se přesvědčit nepodařilo
před 3 hodinami
Kuba se kvůli ropné blokádě ocitá na hraně úplného kolapsu
před 4 hodinami
„Likvidace padouchů něco stojí.“ Hegseth odmítl upřesnit, kdy USA ukončí válku s Íránem
před 5 hodinami
Největší rezervy zemního plynu na světě. Gigantické ložisko South Pars je světový unikát
před 6 hodinami
Trump tvrdí, že o útocích na South Pars USA nevěděly. Pomáhaly je přitom zrealizovat, píše CNN
před 7 hodinami
BBC: Evropská unie se nepoučila. Zaspala a probudila se v další energetické krizi
před 8 hodinami
Válka s Íránem stojí USA astronomické částky
před 9 hodinami
Trump hrozí Íránu zničením největšího pole zemního plynu na světě
před 10 hodinami
Nepochopitelný útok, který ničí trhy. Babiš reaguje na izraelské údery
před 10 hodinami
Trump podlehl lobbistům, Írán nechystal 11. září ani Pearl Harbor, říká končící šéf protiteroristického oddělení
před 10 hodinami
Koubek zveřejnil svoji první nominaci. Na baráž s Irskem se Šulcem, Daridou i Klimentem
před 11 hodinami
Bude to nejlepší. Babiš vysvětlil, proč nechce Pavla na summitu NATO
před 11 hodinami
Trump svalil vinu na Izrael. Američané prý o útoku na ropné pole nevěděli
před 13 hodinami
Počasí v příštím týdnu ovlivní změna. Nastane po pondělku
včera
Sbormistr narazil u soudu. Předběžné opatření komplikuje televizní vysílání
včera
Za dva roky bude v Praze k vidění velký hokejový svátek. Světový pohár s hvězdami NHL
včera
Trump v neomalenosti vůči spojencům překonal Brežněva
včera
Rozhodnuto. Trenér Rulík po sezóně skončí u národního týmu a bude trénovat Kladno
To, o čem se v posledních dnech spekulovalo, se v úterý, tedy v den, kdy měl kouč hokejového národního týmu Radim Rulík dle prezidenta Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Aloise Hadamczika definitivně přijít s rozhodnutím o své budoucnosti v reprezentaci, nakonec potvrdilo. Rulík na společné úterní tiskové konferenci s Hadamczikem oznámil, že po této sezóně u hokejové reprezentace skutečně skončí. Již se také potvrdilo, že od příští sezóny společně se svými dosavadními dvěma asistenty z reprezentace Markem Židlickým a Ondřejem Pavelcem bude nově trénovat extraligové Kladno.
Zdroj: David Holub