Londýn - Vzhledem k tomu, že se během víkendu hrály i zápasy FA Cupu, se odehrálo necelé 30. kolo anglické Premier League. V rámci něho se spolu například utkali fotbalisté Manchesteru City se zachraňujícím se Norwichem a tudíž to měl být dle papírových předpokladů jeednoznačný zápas s vítězstvím manchesterského celku na konci. Nicméně se tak nestalo. Překvapivě z toho nakonec byla pouze bezbranková remíza. Překvapení se však ve svém zápase nedopustily Lišky z Leicesteru, které hrály s taktéž zachraňujícím se celkem, tentokráte s Newcastlem. Ten poprvé jako hlavní trenér vedl Rafael Benítez, jemuž se tedy premiéra na lavičce tohoto klubu příliš nepovedla, jelikož jeho svěřenci s vedoucím celkem ligy prohráli 1:0.
Výhra v duelu s Norwichem mohla pro hráče Manchesteru City znamenat přeskočení v tabulce třetí londýnský Arsenal a to si samozřejmě fanoušci bleděmodrého klubu před tímto utkáním přáli ze všeho nejvíc. Oba celky už se v tomto kalendářním roce střetly a to v rámci FA Cupu, když bylo na programu 3. kolo této pohárové soutěže. Tehdy se na hřišti Norwiche radovali svěřenci kouče Manuela Pellegriniho 3:0. Nyní však takovou střeleckou fazónu neměli a to i přesto, že byli na hrací ploše jednoznačně aktivnějšími, než jejich protihráči. Duel tak tedy k radosti domácích skončil pro ně velmi cennou bezbrankovou remízou, která je tak dotáhla na Sunderland, jenž se nachází na první nesestupové, tedy 17. pozici. Sunderland má sice nyní stejně bodů, ovšem v tabulce je lepší díky svému skóre. Nicméně Norwich by také konečně rád vyhrál, neboť naposledy poznal radost z vítězství 2. ledna, kdy pokořil 1:0 Southampton. Následovalo totiž hned osm porážek a k tomu dva nerozhodné výsledky a právě jeden z nich se urodil tento víkend.
Španělský fotbalový stratég Rafael Benítez si nemohl vybrat těžší premiéru u zachraňujícího se Newcastlu, kam přišel jako naděje pro tento celek. Jeho noví svěřenci totiž museli ke svému zápasu zavítat na hřiště Leicesteru, tedy vedoucího týmu ligové tabulky. Právě ten je po utkání s mužstvem, které se krčí až na 19. místě, opět o něco blíže k vysněnému ligovému titulu. Díky gólu z 25. minuty, který vstřelil velmi povedenými nůžkami japonský legionář v dresu Lišek Šindži Okazaki, Leicester zvítězil 1:0 a tak v době, kdy do konce ligy zbývá už pouze osm kol, má tento famózně hrající celek pětibodový náskok na druhý Tottenham. Londýnský Arsenal, jenž se nachází na třetí pozici, pro změnu na Leicester ztrácí 11 bodů, čtvrtý Manchester City pak o bod více.
Konečné výsledky 30. kola anglické Premier League:
Norwich City - Manchester City 0:0
Bournemouth - Swansea 3:2Branky: 37. Gradel, 50. King, 78. Cook - 39. Barrow, 61. Sigurdsson
Stoke City - Southampton 1:2Branky: 52. Arnautovič - 11. a 30. Pellé
Leicester - Newcastle 1:0Branka: 25. Okazaki
Aston Villa - Tottenham Hotspur 0:2Branky: 45. a 48. Kane
16. května 2026 17:32
Slováci na úvod vydřeli tři body v zápase s Norskem, Rakušané zvládli duel s Británií
Související
Chování Ronalda je na legendu Manchesteru United moc. Vyzvala ho k odchodu z klubu
Prohra se Záhřebem byla poslední kapkou. Vedení Chelsea se rozloučilo s Tuchelem
Premier league , Manchester City , Fotbal
Aktuálně se děje
včera
Miss Czech Republic 2026 se stala Lucie Pisková
včera
Zelenskyj: Rusko chystá rozsáhlý útok na území Ukrajiny i na Kyjev, může použít raketu Orešnik
včera
Uzavřeme dohodu, nebo Írán totálně zničíme. Rozhodnu se do zítřka, prohlásil Trump
včera
Napínavý bratrský souboj. Česko-slovenské derby na MS v hokeji rozhodl svou bruslí kapitán Červenka
včera
Evropa se intenzivně chystá na situaci, kdy bude Trump pro NATO hrozbou
včera
Američané jsou na hraně nepostupu do čtvrtfinále. Dánové slaví první výhru na MS
včera
Trump stupňuje tlak vůči Kubě. Co tím sleduje a co je jeho cílem?
včera
Žádné podávání rukou ani pohřby, mrtvé odváželi v pytlích. Přeživší vzpomínají na dosud nejhorší epidemii eboly
včera
V Číně došlo k nejhoršímu důlnímu neštěstí za patnáct let. Po výbuchu více než 90 mrtvých
včera
Soud poslal vraha studentky v Pardubicích do vazby
včera
Pavel v rozhovoru pro zahraniční tisk vyzval NATO, aby Rusku ukázalo zuby a začalo konečně reagovat
včera
Brněnský pochod smrti provází komplikace. Vandal poničil památník, policie zasahuje proti odpůrcům
včera
Vztah Pavla s Babišem už se rozebírá i ve světě. Prezident je připraven podniknout právní kroky, píše Politico
včera
Proč se ebolu nedaří zastavit? Na vině je hned několik faktorů
včera
Rusku se na Ukrajině nedaří. Putinovi dochází čas, varuje rozvědka
včera
Počasí se po víkendu zásadně nezmění. Teplá epizoda bude pokračovat
22. května 2026 22:01
Princ William odložil dekorum. Záběry z fotbalu obletěly celý svět
22. května 2026 21:07
Politici zareagovali na tragédii v Pardubicích. Ozval se i premiér Babiš
22. května 2026 20:18
Recidivista míří k soudu. Policie navrhla jeho obžalobu za vraždu v Mírově
22. května 2026 19:32
Moravec představil pořady nového projektu. Otázky oprášil a přejmenoval
Nová kapitola novinářské kariéry Václava Moravce po jeho odchodu z České televize oficiálně začíná. Moderátor se například rozhodl, že s nynějším projektem bude přímo konkurovat nedělní politické debatě veřejnoprávní televize.
Zdroj: Jan Hrabě