Premier League 32. kolo: Arsenal si i bez Čecha v bráně poradil s Watfordem, Leicester se těsným vítězstvím nad Southamptonem opět přiblížil k titulu

Londýn - I o prvním dubnovém víkendu se v Anglii odehrálo již 32. kolo tamní nejvyšší fotbalové soutěže nesoucí název Premier League. A i v tomto kole se fanoušci vedoucího celku ligy Leicesteru radovali z těsné výhry 1:0, tentokrát byl poraženým Southampton. Nadále tak Lišky vedou ligu, jelikož tím odpověděli na jak výhru pronásledovatele z Londýna, tedy Arsenalu, jenž si poradil s Watfordem, tak i na vysoké vítězství Manchesteru City nad Bournemouthem 4:0. Další z pronásledovatelů, Tottenham, remmizoval a to s Liverpoolem 1:1.

Duel mezi Arsenalem a Watfordem začal pro Londýňany, kteří do zápasu nastoupili v brance opět bez Petra Čecha a kteří byli i přes tuto absenci jasným favoritem, nejlépe jak mohl, protože už po čtyřech minutách hry dokázal rozvlnit síť a jako prvnímu se to povedlo Alexisu Sánchezovi, jenž sice nejprve hlavičkoval přímo do gólmana Gomese, jeho následná dorážka ale už do branky zamířila, 1:0. V příštích minutách mohli hostující Sršni hned několikrát inkasovat, ovšem ani Welbeck, ani Sánchez a ani Iwobi ve svých příležitostech neuspěli. Až když se psala 38. minuta, dočkali se domácí druhé branky. Tehdy se po kombinaci dokázal uvolnit Sánchez, jenž pak předal míč Iwobimu, jenž s ním tvořil útočný tandem, a právě on zvýšil na 2:0. Watford se v duelu skutečně na nic moc nezmohl, naopak londýnští Kanonýři přidali další dvě branky, což se stalo po přestávce. Nejdříve ve 48. minutě vstřelil třetí gól Bellerín a nutno dodat, že mu v tom pomohl svou teečí i bránící Watson. Zanedlouho tu byl v další své šanci Iwobi, ovšem tomu jako kdyby nebylo v tomto zápase přáno, tentokráte trefil břevno. Čtvrtý a poslední hřebík do rakve Watforrdu přidal až v závěru zápasu Theo Walcott a to poté, co mu do šestnáctky přihrál Campbell, 4:0. Svěřenci kouče Arséna Wengera si tak na své konto připsali druhou výhru v řadě a stále tak můžou pomýšlet na příčku nejvyšší. Za to Sršňům se nepodařilo vylepšit jejich bilanci, jelikož čtyři zápasy včetně tohoto prohrál a během nich dokázal vstřelit pouze jednu branku.

Protože v sobotu vyhrál kromě Arsenalu svůj duel i další celek, jenž pomýšlí na titul a to Manchester City (4:0 nad Bournemouthem), tak v neděli musel na tyto výsldky odpovědět i fenomén tohoto ročníku Premier League, vedoucí Leicester. Ten přivítal na svém hřišti Southamtpon. A byly to právě Lišky, kterým patřilo první dějství tohoto duelu a to především díky tomu, že spíše domácí měli balón po většinu času na svých kopačkách a také díky přímočaré hře, kterou předváděli. Hlavně prvních 20 minut patřilo svěřencům kouče Ranieriho. Po nich se dokázal ke slovu přihlásit i hostující tým, kteří se sice dostali do blízkosti domácí svatyně, gól z toho však nebyl. Tehdy totiž byl osloven dlouhým pasem Mané, jenž tak pádil sám na gólmana Schmeichela, jehož dokázal obehrát, nicméně už nedokázal překonat vracejícího se obránce Simpsona, který tak svůj tým zachránil. To všechno se dělo přesně po půlhodině hry. Domácí pak udělali svým fanouškům největší radost v době, kdy byli pod největším tlakem ze strany Svatých. Psala se 38. minuta, když se tehdy rozhodl k centru do pokutového území Fuchs, adresátem pak byl kapitán Lišek Wes Morgan, na jehož hlavičku gólman Forster už nedosáhl. Mimochodem, pro Wesa Morgana to byla premiérová trefa v tomto ročníku. Ve druhém dějství byl k vidění parádní fotbal, jenž nabízel hru ze jedné strany na druhou stranu, po hodině hry mohli domácí vést už o dvě branky a to dokonce po vlastním gólu Fonteho, brankář Forster ovšem včas zasáhnul. Krátce na to se v tutovce objevil domácí Simpson, který se ocitl v malém vápně, jenže to napálil přímo do míst, kde stál gólman. I tak se ale mohli fotbalisté Leicesteru radovat z další cenné výhry 1:0 a opět se tak přiblížili k vytouženému titulu.

Konečné výsledky 32. kola anglické Premier League:

Aston Villa - Chelsea 0:4Branky: 46. a 59. Pedro, 26. Loftus-Cheek, 45.+3. Pato (z pen.)

Arsenal - Watford 4:0Branky: 4. Sánchez, 38. Iwobi, 48. Bellerín, 90. Walcott

Bournemouth - Manchester City 0:4Branky: 7. Fernando, 12. De Bruyne, 19. Agüero, 90.+3. Kolarov

Norwich City - Newcastle 3:2Branky: 45.+2. Klose, 74. Mbokani, 90.+3. Olsson - 71. a 86. (z pen.) Mitrovič

Stoke City - Swansea 2:2Branky: 13. Afellay, 53. Krkič - 68. Sigurdsson, 79. Paloschi

Sunderland - West Bromwich Albion 0:0

West Ham United - Crystal Palace 2:2Branky: 18. Lanzini, 41. Payet - 15. Delaney, 75. Gayle

Liverpool - Tottenham Hotspur 1:1Branky: 50. Coutinho - 61. Kane

Leicester - Southampton 1:0Branka: 38. Morgan

Manchester United - Everton 1:0Branky: 54. Martial

Související

Ronaldo, Cristiano

Chování Ronalda je na legendu Manchesteru United moc. Vyzvala ho k odchodu z klubu

Kolem hvězdného portugalského fotbalového útočníka Cristiana Ronalda je v posledních dnech živo a to především proto že před pár dny opustil předčasně lavičku a odešel tak do kabiny ještě před koncem ligového duelu s Tottenhamem. Kouč Rudých ďáblů Erik ten Hag na to reagoval tak, že ho nenominoval na další ligový duel s Chelsea, na čež se Ronaldo za své chování omluvil. Podle klubové legendy Garyho Nevilllea by pro United bylo nejlepší, kdyby s Ronaldem okamžitě ukončila spolupráci.
Chelsea FC

Prohra se Záhřebem byla poslední kapkou. Vedení Chelsea se rozloučilo s Tuchelem

Fotbalistům londýnské Chelsea se nevydařil vstup nejen do nové sezóny anglické Premier League, na jejímž začátku ze sedmi dosavadních kol Londýňané vyhráli jen třikrát a nachází se tak aktuálně na šestém místě ligové tabulky, ale i do nové sezóny Ligy mistrů. Hned v prvním zápase totiž na hřišti Dinama Záhřeb prohráli 0:1 a to už bylo na vedení Blues příliš a rozhodli se tak ukončit spolupráci s koučem Thomasem Tuchelem.

Více souvisejících

Premier league Arsenal FC Fotbal

Aktuálně se děje

před 45 minutami

Ebola, ilustrační fotografie

Francie ohlásila první případ eboly na svém území

Francouzské ministerstvo zdravotnictví ve středu potvrdilo první případ nákazy virem ebola na svém území. Infikovaným je lékař, který se nedávno vrátil z humanitární mise v Demokratické republice Kongo. Podle oficiálního prohlášení úřadů byl nakažený zdravotník okamžitě převezen a hospitalizován ve specializovaném zdravotnickém zařízení, přičemž jeho zdravotní stav je v současné době stabilizovaný.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Petr Pavel

Pavel požádal ÚS o předběžné opatření, které mu umožní jet na summit NATO

Prezident Petr Pavel se obrátil na Ústavní soud s žádostí o předběžné opatření, které by mu umožnilo účast na červencovém summitu NATO v Ankaře ještě předtím, než soud definitivně rozhodne o kompetenční žalobě. Tento krok vyplývá z návrhu zveřejněného v přehledu plenárních věcí na webových stránkách soudu. Případ dostal jako soudce zpravodaj na starosti Pavel Šámal, nicméně verdikt bude vydávat plénum, které tvoří všichni soudci a soudkyně.

před 3 hodinami

Izraelská armáda

OSN: Izrael pokračuje v páchání genocidy v Pásmu Gazy

Nezávislá vyšetřovací komise OSN ve své nové zprávě uvedla, že Izrael pokračuje v páchání genocidy v Pásmu Gazy, přičemž se záměrně zaměřuje na palestinské děti. Dokument, který zkoumal porušování práv dětí od začátku konfliktu, poukazuje na to, že děti tvoří přibližně 30 % všech obětí zabitých izraelskými silami. Navazuje tak na zářijové závěry komise, podle nichž Izrael v Gaze páchá genocidu a izraelští představitelé včetně premiéra Benjamina Netanjahua k těmto činům podněcují. Netanjahu navíc čelí zatykači Mezinárodního trestního soudu kvůli válečným zločinům.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Bílý dům, Washington D.C., USA

Bílý dům pod palbou kritiky: Mírové memorandum působí proíránsky, Teherán navíc řadu věcí popírá

Bílý dům po zveřejnění memoranda o porozumění s Íránem čelí vlně pochybností, protože text dohody působí velmi jednostranně ve prospěch Teheránu. Americká administrativa sice opakovaně prohlašuje, že se jí podařilo vyjednat zásadní ústupky, jenže žádný z těchto bodů se v oficiálním dokumentu neobjevuje. Íránská strana navíc jakákoli dodatečná ujednání rezolutně popírá a tvrdí, že k ničemu takovému nedošlo. Kvůli dřívějším rozporuplným prohlášením Washingtonu je tak v tuto chvíli velmi obtížné určit, která strana říká pravdu.

před 6 hodinami

včera

Marco Rubio

Rubio: USA nedovolí žádné zemi, včetně Íránu, vybírat poplatky za plavbu v Hormuzském průlivu

Americký ministr zahraničí Marco Rubio během své návštěvy Perského zálivu prohlásil, že Spojené státy nedovolí žádné zemi, včetně Íránu, vybírat poplatky za plavbu v Hormuzském průlivu. Podle šéfa americké diplomacie se jedná o mezinárodní vodní cestu, kde stávající mezinárodní právo jakékoli zpoplatnění zakazuje. Rubio přicestoval do Abú Zabí s cílem ujistit regionální spojence, že Washington zaujme v mírových rozhovorech s Teheránem pevný postoj a že nedávno uzavřené šedesátidenní příměří bezpečnost partnerů v zálivu neohrozí.

včera

Plavání

Extrémní počasí si už v Evropě vyžádalo desítky lidských životů

Extrémní vlna veder, která v těchto dnech sužuje Evropu, přinesla tragickou bilanci ve Francii, kde od minulého čtvrtka utonulo v souvislosti s horky již 40 lidí. Ministryně pro sport a mládež Marina Ferrariová v této souvislosti varovala před riziky spojenými s koupáním na nehlídaných místech, kam lidé v touze po ochlazení často míří, aniž by domysleli nebezpečí. Francie v úterý zažila vůbec nejteplejší červnový den v historii měření s celostátním teplotním průměrem 29.8 stupně Celsia a více než polovina země se ocitla v nejvyšším stupni pohotovosti. Kritická situace panuje také v Německu, kde záchranáři hlásí několik utonulých poté, co zejména muži přecenili své síly ve vodě, přičemž tři těla byla vyplavena z řeky Rýn.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Donald Trump

Meloniová je jen špičkou ledovce. Jak Trump přichází o partnery, s nimiž budoval přátelství desítky let?

Evropští nacionalističtí a populističtí lídři, pro které bylo dříve spojenectví s americkým prezidentem Donaldem Trumpem politickým přínosem, podle webu Politico začínají měnit svůj postoj. S blížícími se klíčovými volbami v roce 2027 v Itálii, Francii či Polsku se podpora z USA stává spíše přítěží. Trumpův obraz v Evropě poškodily obchodní války s cly, hrozby vůči Grónsku a válečný konflikt v Íránu, který zapříčinil růst cen energií. Jeho zásahy do evropské politiky tak nyní tamní pravicoví politici vnímají jako riziko, které by mohlo odradit umírněné voliče a rozdělit jejich vlastní voličskou základnu.

včera

včera

Ukázka moderní ukrajinské vojenské techniky

Neuvěřitelná transformace Ukrajiny: Kyjev ukázal Putinovi i celému světu, jak se ve 21. století vedou války

Ukrajinská armáda v posledních měsících zaznamenala citelné zlepšení své situace na frontové linii. Tento vývoj se bezprostředně odrazil v chování tamního politického vedení v čele s prezidentem Volodomyrem Zelenským. Kyjev začal vystupovat vůči svým zahraničním partnerům i nepřátelům s výrazně vyšší asertivitou. Celý konflikt dostává novou dynamiku, ve které Ukrajina přestává být pouze bránícím se státem.

Aktualizováno včera

včera

O žalobě Pavla na vládu už informují i světová média

O tom, že prezident Petr Pavel podal kompetenční žalobu na vládu kvůli rozhodnutí premiéra Andreje Babiše nezařadit ho do oficiální delegace na červencový summit NATO v Ankaře, už informují i světová média. Server Politico připomíná, že jde o další vyostření napjatých vztahů. Agentura Reuters uvádí, že podle Babiše se jedná o speciální summit.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy