Rosický v Arsenalu končí! V klubu se chystají další velké změny

Londýn - Pro fotbalistu Tomáše Rosického, jehož nejen v posledních měsících pronásledovala hned řada dlouhodobých zranění a jenž v poslední době nastupoval za juniorku londýnského Arsenalu, bude nejspíš nadcházející víkend tím posledním, během kterého se tento český fotbalový reprezentant v dresu londýnských Kanonýrů objeví. V pátek to potvrdil samotný kouč tohoto klubu Arséne Wenger, jenž také mimo jiné uvedl, že po této sezóně Arsenal opustí i Mathieu Flamini a Mikel Arteta.

Stane se tak po deseti letech působení v tomto klubu, co se o víkendu Tomáš Rosický po zápase s Aston Villou naposledy rozloučí s fanoušky Kanonýrů. „Po sezoně nás opustí tři velké osobnosti," uvedl konkrétně Wenger na páteční tiskové konferenci, přičemž těmi dalšími jsou vedle Rosického zmiňovaní Flamini a Arteta. "Neodchází, však natrvalo. Mohou se kdykoliv vrátit," dodal francouzský stratég.

Tomáše Rosického, jenž aktuálně nastupuje spíše za juniorku londýnského klubu, což by podle dřívějšího tvrzení kouče fotbalového národního týmu Pavla Vrby mohlo stačit k tomu, aby se tento reprezentant dostal na nadcházející fotbalové EURO ve Francii, už delší dobu zužují dlouhodobá zranění a i kvůli nim se v letošní sezóně objevil v dresu arsenalského A-týmu pouze 20 minut. Ty si zahrál v zápase 4. kola FA Cupu proti Burnley, kdy se tedy na hřišti objevil po 255 dnech, během kterých si léčil zraněné koleno. Po dvaceti minut ale musel tehdy opět ze hřiště, neboť se opět zranil.

Jak tedy byylo výše zmíněno, z tohoto zranění už se dokázal celkem zotavit a nyní nastupuje za klubovou juniorku. A v té se Rosickému i dařilo, jelikož si na své konto připsal jak jeden gól, tak i jednu asistenci. Do úterního zápasu rezervy Kanonýrů, což bylo finále play-off juniorské ligy s Aston Villou, nezasáhl a to kvůli nachlazení. Proti Aston Ville si přesto nejspíše zahraje a to tentokrát v A-týmu v neděli, kdy je na programu poslední kolo letošního ročníku Premier League. Rozloučí se tak s fanoušky, kteří si za deset let českého reprezentanta oblíbili.

Připomeňme, že se v Arsenalu Rosický poprvé objevil v roce 2006, kdy do tohoto londýnského klubu přestoupil z Dortmundu. I přes několikeré zdravotní problémy ale dokázal s Kanonýry dvakrát vyhrát jak FA Cup, tak i Anglický superpohár.

Související

Ronaldo, Cristiano

Chování Ronalda je na legendu Manchesteru United moc. Vyzvala ho k odchodu z klubu

Kolem hvězdného portugalského fotbalového útočníka Cristiana Ronalda je v posledních dnech živo a to především proto že před pár dny opustil předčasně lavičku a odešel tak do kabiny ještě před koncem ligového duelu s Tottenhamem. Kouč Rudých ďáblů Erik ten Hag na to reagoval tak, že ho nenominoval na další ligový duel s Chelsea, na čež se Ronaldo za své chování omluvil. Podle klubové legendy Garyho Nevilllea by pro United bylo nejlepší, kdyby s Ronaldem okamžitě ukončila spolupráci.
Chelsea FC

Prohra se Záhřebem byla poslední kapkou. Vedení Chelsea se rozloučilo s Tuchelem

Fotbalistům londýnské Chelsea se nevydařil vstup nejen do nové sezóny anglické Premier League, na jejímž začátku ze sedmi dosavadních kol Londýňané vyhráli jen třikrát a nachází se tak aktuálně na šestém místě ligové tabulky, ale i do nové sezóny Ligy mistrů. Hned v prvním zápase totiž na hřišti Dinama Záhřeb prohráli 0:1 a to už bylo na vedení Blues příliš a rozhodli se tak ukončit spolupráci s koučem Thomasem Tuchelem.

Více souvisejících

Premier league Tomáš Rosický Fotbal

Aktuálně se děje

včera

Ovoce, ilustrační fotografie.

U paprik či citrusů se skrývá nebezpečí. Kontroly odhalily i obávaného škůdce

Za prvních šest měsíců letošního roku zaznamenali inspektoři Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) 21 případů výskytu živých škůdců v zásilkách dovezených ze zemí mimo Evropskou unii. Nejčastěji se jednalo o zásilky ovoce a zeleniny, například manga, citrusů, papáji nebo paprik, zjištěny byly rovněž zásilky s nevyhovujícím osivem, dřeviny napadené hmyzem a nevyhovující dřevo. Opět mezi nimi nechyběl v Evropě obávaný invazní škůdce Bactrocera dorsalis.

včera

včera

včera

včera

včera

Mona Lisa

Skandál v Louvru. Před 115 lety byla ukradena Mona Lisa

Přesně před 115 lety, 21. srpna roku 1911, došlo ve slavném pařížském muzeu Louvre ke skandální krádeži. Odcizeno totiž bylo jedno z nejvzácnějších děl: Mona Lisa. Obraz renesančního mistra Leonarda da Vinci byl dlouho nezvěstný, než se znovu vrátil do galerie.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

22. srpna 2026 21:57

22. srpna 2026 21:09

Fotbal, ilustrační fotografie.

Prohra v Bělehradě byla poslední kapkou. Plzeň se rozloučila s trenérem Hyským

První trenérská změna v nové sezóně tuzemské fotbalové nejvyšší soutěži se uskutečnila v Plzni. Po nevýrazných výkonech z úvodních ligových kol a především po prohře 0:3 v úvodním zápase 4. předkola Evropské ligy na hřišti Crvene Zvezdy Bělehrad došla trpělivost tamnímu vedení, které odvolalo kouče Martina Hyského. Ten byl právě od začátku nového ročníku 2026/27 pod neustálým tlakem a bylo tak jen otázkou času, kdy k odvolání dojde. 

22. srpna 2026 20:14

Ministerstvo reaguje na útoky na pracovníky OSPOD. Podává trestní oznámení

Ministerstvo práce a sociálních věcí se rozhodlo podat trestní oznámení kvůli příspěvkům, v nichž se kritika systému sociálně-právní ochrany dětí mění v osobní útoky, veřejné dehonestování nebo výroky, které mohou u konkrétních pracovníků vyvolat obavy o jejich bezpečnost. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy