Do Číny míří další hvězdný fotbalista, Tevéz má být nejlépe placeným hráčem světa

Šanghaj - Čínské peníze hýbou fotbalovou scénou. Poslední velký úlovek se podařil Šanghaji Šen-chua, která z argentinské Boky Juniors přetáhla Carlose Tevéze a s příjmem 610 000 liber týdně (přibližně 19 milionů korun) z něj udělala nejlépe placeného hráče světa.

Šanghajský celek nezveřejnil finanční detaily, plat okolo 610 000 liber se ale v médiích skloňuje nejčastěji. Boca Juniors obdržela za přestup dvaatřicetiletého útočníka 9 milionů liber (280 milionů korun).

Carlos Tevéz se do svého chlapeckého mužstva vrátil před rokem a půl. Prvně ho opustil v létě 2004, kdy zamířil do brazilského Corinthians. Odtud brzy se přesunul do Evropy, v Anglii oblékal dres West Hamu a obou týmů z Manchesteru – United a City. Argentinský sportovec roku 2004 si před návratem do vlasti vyzkoušel na dvě sezóny i italskou soutěž. Vavříny sbíral s Juventusem.

Šanghaj Šen-chua se v posledním ročníku čínské ligy umístila na čtvrtém místě, příčku za městským rivalem SIPG, jenž před Vánoci přivedl záložníka Oscara z Chelsea za 60 milionů liber (1,8 miliardy korun). Mezi další slavná jména tamější Super League se řadí Hulk, Ramires či Ezequiel Lavezzi. Ohromné investice do kvalitních zahraničních hráčů mají čínskému fotbalu pomoct v konkurenceschopnosti ve světovém měřítku.

Tevézovi se dá jen těžko vyčítat, že vyslyšel tučnou nabídku. Nicméně nyní poměrně vtipně vyznívá jeho prohlášení z roku 2010: "Nechci dál hrát. Jsem unavený z fotbalu a lidí pracující v něm. Mluvím vážně. Fotbal je pouze o penězích, a to se mi nelíbí."

Související

Fotbal, ilustrační fotografie.

FAČR vyhlásila soutěž na využití areálu na Strahově. Může vzniknout nový stadion

Buď tréninkové centrum, nebo nový stadion, klidně konečně ten národní. To všechno může být výsledek mezinárodní soutěže vyhlášené Fotbalovou asociací ČR (FAČR) na sportovní využití chátrajícího areálu na Strahově se stadionem Evžena Rošického. Na něm ještě před dvěma lety mimo jiné trénovala česká reprezentace, protože je ale od loňského roku nevyužíván, v současnosti se nachází v havarijním stavu.
SK Slavia Praha, stadion v Edenu.

Fotbalové Slavii má pomoct k finiši za titulem navrátilec. Dohodla se se stoperem Zimou

Návrat, o kterém se v posledních dnech spekulovalo, se stal nakonec skutečností. Reprezentační stoper David Zima se vrací do pražské Slavie poté, co ho měl sešívaný klub koupit za 4 miliony eur (v přepočtu zhruba za 100 milionů korun) z FC Turín, což z něj tak činí jednoho z nejdražších fotbalistů, který kdy do Slavie přišel. Jak uvádí slávistický web, fotbalista se s klubem dohodl na smlouvě až do června roku 2028.

Více souvisejících

Fotbal Carlos Tevez (fotbalista)

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy