Praha - V samostatné české lize Slavia svého úhlavního rivala v obou ligových zápasech během jedné sezóny ještě neporazila. Nyní má ideální šanci černou sérii protrhnout. Na podzim si z Letné odvezla vítězství 2:0 a do nedělního 287. derby pražských "S" jde v roli favorita.
2. 4. 17:30 Slavia Praha - Sparta Praha (vysílá O2 Sport)
I když nepsané fotbalové pravidlo říká, že derby jsou bez favorita, už jenom letmý pohled na tabulku naznačuje aktuální rozložení sil. Druhá Slavia ztrácí na lídra z Plzně pouhý bod a na třetí Spartu drží náskok devíti bodů. Červenobílí pod trenérem Šilhavým v 19 duelech neprohráli a otevřeně přiznávají boj o titul, na nějž čekají od roku 2009. "Pokud v neděli porazíme dalšího velkého soupeře, což je Sparta, tak bychom samozřejmě ten náskok navýšili. To by bylo hodně pozitivní, ale potom ty další zápasy musíme taky vyhrávat, jestliže chceme pomýšlet na stupínek nejvyšší," řekl pro klubové stránky Jaroslav Šilhavý.
O titulu ještě v zimě nahlas mluvili také na Letné, ovšem špatný start do jarní části sezóny plány výrazně narušil. Sparťanské vedení na krizi reagovalo vyhazovem trenérského tandemu Tomáš Požář, David Holoubek a překvapivým angažováním Petra Rady. Temperamentní kouč se uvedl domácí remízou 0:0 se Zlínem a po reprezentační přestávce stojí před životně důležitým zápasem. "Je to naše poslední i obrovská šance se dotáhnout. Ale bude to těžké utkání, protože Slavia má formu. Uvědomujeme si to a chceme vyhrát. Je to derby, které má speciální náboj a každý zápas je jiný, ať už je tým nahoře, nebo dole," prohlásil pro web epojisteniliga.cz záložník Aleš Čermák.
Slavii budou kvůli čtyřem žlutým kartám chybět Jan Bořil a Jan Sýkora. Prvně jmenovaného na postu pravého obránce nahradí uzdravený Michal Frydrych, druhého může na kraji zálohy zastoupit Stanislav Tecl, v úvahu však připadá i start útočníka Murise Mešanoviče a přeskupení řad. Mimo hru nadále zůstávají dlouhodobí marodi Dušan Švento a Marko Alvir.
Absence hostů jsou trochu početnější. Z vážných zdravotních problémů se stále zotavují David Hovorka, Ondřej Zahustel, Martin Frýdek, Tomáš Rosický a za žluté karty bude stát stoper Michal Kadlec, jehož místo pravděpodobně zaujme Ondřej Mazuch. O nasazení lehce zraněného tria Costa, Lukáš Juliš, David Lafata se rozhodne až před výkopem.
Slavia Praha - předpokládaná sestava: Pavlenka - Frydrych, Lüftner, Deli, Flo - Ngadeu - Tecl, Barák, Hušbauer, Zmrhal - Škoda.
Sparta Praha - předpokládaná sestava: Koubek - Karavajev, Mazuch, Holek, Hybš - Vácha, Mareček - Néstor, Čermák, Šural - V. Kadlec.
29. dubna 2026 17:53
Ostravský Baník hledá marně cestu z krize. Pomoci má už čtvrtý trenér za sezónu
Související
Čeká Real Madrid velký fotbalový návrat? Šéf klubu si přeje příchod trenéra Mourinha
Ostravský Baník hledá marně cestu z krize. Pomoci má už čtvrtý trenér za sezónu
Fotbal , Fotbalová 1. liga ČR , sk slavia praha , AC Sparta Praha
Aktuálně se děje
před 27 minutami
Platit se mu nechce. Pražská MHD marně vymáhá škodu po teroristovi z Kolumbie
před 1 hodinou
Trump znovu nepochopitelně kritizoval papeže. Rubio právě míří do Vatikánu
před 1 hodinou
Hasiči v Českém Švýcarsku splnili cíl a odvolávají vrtulníky. Zásah pokračuje
před 2 hodinami
Trump pozastavil Projekt Svoboda. Blokáda i mírová jednání pokračují
před 3 hodinami
Smutná zpráva z Nepálu. Na Makalu zemřel český horolezec
před 4 hodinami
Počasí přinese do Česka další bouřky
Aktualizováno před 10 hodinami
OBRAZEM: Ruce pryč od médií. Tisíce lidí v Praze protestovaly proti zestátnění ČT a ČRo
včera
Den před příměřím byl na Ukrajině krvavý. Kyjev hlásí 17 mrtvých, armáda útočila v ruském vnitrozemí
včera
CNN: Trump se stal historicky nejméně populárním prezidentem USA
včera
WHO: Na palubě lodi MV Hondius mohlo dojít k vzácnému přenosu hantaviru z člověka na člověka
včera
V Moskvě budou čekat Putin a Lukašenko. Fico stále plánuje cestu do Ruska
včera
Došlo na slova vědců. Zesláblý keporkak Timmy zřejmě uhynul
včera
Hegseth: Cesta Hormuzským průlivem je volná. Írán se ztrapnil a uchýlil k mezinárodnímu vydírání
včera
Další nakažení hantavirem na MV Hondius. Přístav výletní lodi zakázal zakotvit, cestující na břeh nesmí
včera
Oznámení nových Trumpových cel zahýbalo Evropou. Od lídrů přišla rázná reakce
včera
Vypíná internet, zavádí příměří. Jak se Rusko chystá na oslavy Dne vítězství?
včera
Projekt Svoboda očima expertů: Pochybují, že USA mají dostatek kapacit
včera
Nebezpečné počasí v Česku. Kromě požárů hrozí i bouřky, mohou být silné
včera
Rusko zřejmě kvůli oslavám Dne vítězství vypnulo v Moskvě a Petrohradu internet
včera
Ještě jsme ani nezačali, varuje Írán USA. Trump hrozí vymazáním z povrchu zemského
Předseda íránského parlamentu a hlavní vyjednavač Mohammad Bagher Ghalibaf prohlásil, že v Hormuzském průlivu se začíná upevňovat nová rovnováha sil. Podle jeho vyjádření na sociální síti X je současný stav pro Spojené státy neudržitelný. Ghalibaf obvinil USA a jejich spojence, že porušováním příměří a zaváděním blokád ohrožují bezpečnost námořní dopravy a tranzit energií. Varoval také, že Írán se svými operacemi ještě ani pořádně nezačal.
Zdroj: Libor Novák