Bydhošť/Gdyně - Španělsko vstoupilo do mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v Polsku kanonádou 5:0 proti Makedonii. V druhý den turnaje nezaváhal ani další favorit skupiny B. Portugalsko si s obtížemi, ale přece poradilo se Srbskem 2:0.
Srbsko svůj dobrý výkon proti Portugalcům nevyjádřilo brankami
Na začátek utkání hrozili Portugalci. Rúben Neves v obrovské příležitosti otřel míč o tyč, když jeho pokus stačil vytěsnit brankař Milinkovič-Savič. V 37. minutě se už však obhájci stříbra radovali. Srbský brankař vyrazil Podenceho centr jen před sebe a Goncalo Guedes uklidil míč do sítě.
Po přestávce si vzali slovo Srbové, kteří už v prvním poločase předváděli solidní kombinační fotbal. Jejich aktivita ovšem na vyrovnání nestačila, Grujič a Randojič ve velkých šancích neuspěli, a tak opět úřadovali Portugalci. Střídající Renato Sanches, devatenáctiletý středopolař Bayernu Mnichov, v 88. minutě chytrým obloučkem uvolnil Bruna Fernandese, jenž pečetil na 2:0.
Španělé rozdrtili Makedonce, hattrickem se blýskl Asensio
Španělsko je díky nabité soupisce považováno za hlavního favorita turnaje a v prvním zápase proti Makedonii tuto nálepku pouze potvrdilo. Poprvé se prosadil Saúl Níguez, záložník Atlética Madrid se v 10. minutě zaskvěl parádními nůžkami. Už po pěti minutách se s neméně výstavní střelou vytasil Marco Asensio a diváci na stadionu v Gdyni dumali, kolik gólů Španělsko nastřílí.
Ještě do poločasu zvýšil na 3:0 z pokutového kopu kapitán Španělů Gerard Deulofeu a ve druhém poločase zkompletoval hattrick Marco Asensio. Křídelník Realu Madrid přidal svůj druhý zásah i zásluhou teče protivníka a potřetí zavěsil po ukázkové individuální akci.
Makedonci bojovali po celý duel, zejména Babunski a Radeski předvedli několik pěkných akcí, kvalita Španělů se ale projevila v plné nahotě. Pouť za zlatými medailemi odstartovali vítězstvím 5:0.
Mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v Polsku Skupina B:
Portugalsko - Srbsko 2:0 (1:0)
Branky: 37. Guedes, 88. Fernandes. ŽK: 18. Semedo, 78. Bruma, 81. Fernandes - 4. Grujič, 51. Gačinovič, 55. Antonov, 70. Gajič. Rozhodčí: Bastien (Fr.). Stadion: Kompleks Sportowy Zawisza, Bydhošť. Diváci: 10 724.
Portugalsko: Varela - Cancelo, Edgar Ié, Semedo, Rodrigues - Joao Carvalho (59. Sanches), Neves, B. Fernandes - Guedes, Podence (68. Medeiros), Diogo Jota (46. Bruma).
Srbsko: Milinkovič-Savič - Gajič, Jovanovič, Veljkovič, Antonov - A. Živkovič, Grujič (68. Radonjič), Nemanja Maksimovič, Gačinovič - Djurděvič (74. Ožegovič), Čavrič (46. Plavšič).
Skupina B:
Španělsko - Makedonie 5:0 (3:0)
Branky: 16., 54. a 72. Asensio, 10. Saúl, 35. Deulofeu z pen. ŽK: 4. Mere (Špa.). Rozhodčí: Lechner (Rak.). Stadion: GOSiR, Gdyně. Diváci: 8 269.
Španělsko: Arrizabalaga - Bellerín, Meré, Vallejo, Gayá - M. Llorente - Denis Suárez, Saúl - Deulofeu (63. D. Ceballos), Sandro Ramírez (74. I. Williams), Asensio (81. Oyarzabal).
Makedonie: Aleksovski - Bejtulai, Zajkov, Velkovski, Demiri - Nikolov, E. Bardi - Radeski, Babunski (76. Kostadinov), Markoski (46. Gorgev) - Angelov (46. Elmas).
Související
Novým trenérem české fotbalové reprezentace je velezkušený Miroslav Koubek
Monumentální zrada tradic, vydírání... Fotbalové MS může být kvůli politice USA a cenám vylidněné
Fotbal , ME ve fotbale do 21 let 2017
Aktuálně se děje
včera
Lidé si přejí, aby původce zla zemřel, vzkázal Zelenskyj ve vánočním projevu Putinovi
včera
Nejvlivnější osobou v Evropě je Trump, ukazuje prestižní žebříček
včera
Ukrajinská armáda provedla raketami Storm Shadow masivní úder na ruskou energetickou infrastrukturu
včera
Pentagon: Čína v roce 2027 rozpoutá válku s Tchaj-wanem
včera
Izraelská policie zatkla palestinského muže. Převlékl se za Santa Clause
včera
Předvánoční úspěchy českých sportovců, které dávají naději směrem k Zimním olympijským hrám
včera
Ještě v neděli závodil, před Štědrým dnem ho našli v hotelu. Zemřel biatlonista Bakken
včera
Zůna ukázal SPD tvrdou realitu. Bohužel však skončil dříve, než vůbec začal
včera
Na Kilimandžáru se zřítil vrtulník s pěti lidmi na palubě. Mezi mrtvými jsou čeští turisté
včera
Papež vyzval Ukrajinu a Rusko, aby zasedly k jednomu stolu a začaly jednat
včera
Soud poslal MMA zápasníka Karlose Vémolu do vazby
včera
Turecko zadrželo stovku sympatizantů Islámského státu. Chystali teroristické útoky během novoročních oslav
včera
Islámský stát v tichosti opět sílí. Vytváří statisíce nových uprchlíků
včera
Úřady oznámily, že našly přes milion nových dokumentů v kauze Epsteina
včera
Evropa může čelit válce s Ruskem do několika let. Podle expertů na to není vůbec připravena
včera
Počasí bude mrazivé i po svátcích, o víkendu se přidá sněžení
24. prosince 2025 21:48
Brusel vrací úder. Tlaku USA ustoupit nehodlá
24. prosince 2025 21:26
RECENZE: Záhada strašidelného zámku se bojí i vlastního stínu. Neurazí, ale upadne v zapomnění
24. prosince 2025 19:52
Napětí na Blízkém východě: Izrael stupňuje údery v Libanonu před klíčovým termínem
24. prosince 2025 18:44
Referendum o konci války, budoucnost Záporožské jaderné elektrárny. Co obsahuje 20bodový mírový plán?
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dal najevo novou ochotu ke kompromisům v klíčových bodech, které dosud brzdily mírový proces s Moskvou. Během úterního setkání s novináři detailně popsal dvacetibodový plán, který označil za základní politický dokument mezi Ukrajinou, Amerikou, Evropou a Ruskem. Podle jeho slov je nyní míč na straně Kremlu, od kterého Kyjev očekává vyjádření po středečním jednání amerických zástupců s ruskou stranou.
Zdroj: Libor Novák