Krakov - Po prohře Česka s Německem se v neděli na malém Euru hrál i druhý duel skupiny C, v němž italští fotbalisté po ospalém prvním poločase zvítězili nad Dánskem 2:0.
Úvodní dějství střetnutí mezi Dánskem a favorizovanou Itálií příliš fotbalové krásy nenabídlo. Squadra azzurra častěji držela míč na kopačkách, ale až na střelu Marca Benassiho, kterou vytěsnil brankař Höjbjerg, měla k brance skoro stejně daleko jako v útoku bezzubí Skandinávci.
Itálie, středeční soupeř českého týmu, přetavila svou převahu v zásah až po obrátce. V 54. minutě se Lorenzo Pellegrini nikterak nerozpakoval a odražený míč poslal do brány pohotovými nůžkami. Dánové za nepříznivého stavu konečně začali myslet i na útok. V 58. minutě Hjulsager trefil boční síť a stejný hráč v 76. minutě donutil brankaře Donnarummu k reflexivnímu zákroku. Italové však opět zvýšili tempo a v 86. minutě skórovali podruhé. Andrea Petagna po centru střídajícího Chiesiho stanovil konečný rezultát na 2:0 pro mužstvo bývalého skvělého útočníka Luigiho Di Biagia.
Lorenzo Pellegrini...18 June: Scores wonder goal ⚽️19 June: Celebrates 21st birthday ?#U21EURO pic.twitter.com/pmUNEyr6Cb
— UEFA U21 EURO (@UEFAUnder21) 18. června 2017
Po prvních odehraných zápasech tak skupinu C společně vedou vítězní Němci a Italové a na děleném třetím místě jsou bez bodu Češi a Dánové.
Mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v Polsku
Skupina C:
Dánsko - Itálie 0:2 (0:2)
Branky: 54. Pellegrini, 86. Petagna. ŽK: 26. Nörgaard, 83. Holst (oba Dán.). Rozhodčí: Kružliak (SR). Stadion: Cracovia, Krakov. Diváci: 8 754.
Dánsko: Höjbjerg - Holst, Banggaard, Maxsö, Bläbjerg - Hjulsager, Nörgaard, Christensen, Börsting (79. Duelund) - L. Andersen (80. Marcondes), Ingvartsen (72. Zohore).
Itálie: Donnarumma - Conti, Rugani, Caldara, Barreca - Pellegrini, Gagliardini, Benassi (73. Grassi) - Berardi (67. Chiesa), Petagna (88. Cerri), Bernardeschi.
Související
Trenérské změny v Anglii. Rudí ďáblové skoncovali s Amorimem, do Chelsea jde kouč z Francie
Gabon na fotbalovém mistrovství Afriky neuspěl. Tamní vláda proto zasáhla
Fotbal , ME ve fotbale do 21 let 2017
Aktuálně se děje
včera
Cibule, parodie Klause i grimasy. Sněmovna se při jednání o důvěře mění v cirkus, pokračovat bude ve čtvrtek
včera
Washington a Kodaň se na budoucnosti Grónska neshodly, jednání netrvalo ani hodinu
včera
Delegace dorazily do Washingtonu. Jednání o Grónsku začíná
včera
Pavel i Babiš se těší důvěře nadpoloviční většiny Čechů, Okamuru nepodporuje ani polovina lidí
včera
Napětí na Blízkém východě roste: USA stahují lidi ze základny v Kataru, Arabové se snaží odvrátit válku
včera
Julie Tymošenková čelí obvinění z korupce. Měla se pokusit rozbít vládu Zelenského
včera
Neznám ho, ale bude problém. Trump se nevybíravě pustil do premiéra Grónska
včera
Armagedon, trafika Turkovi... Opozice před hlasováním o důvěře cupuje vládu
včera
Trump trvá na ovládnutí Grónska: Cokoliv jiného než kontrola USA je nepřijatelné
včera
Počasí přispěchá s další ledovkou. Nebezpečí pomine zítra
včera
Strach v Arktidě: Gróňané se děsí budoucnosti pod nadvládou Donalda Trumpa
včera
Dál protestujte, pomoc je na cestě, vzkázal Trump demonstrujícím Íráncům
včera
Bez proudu, vody a tepla v -19. Život v Kyjevě se stává nesnesitelným
včera
Sněmovna v obležení řečníků: Babišova vláda čeká na verdikt o důvěře, počká si na něj hodiny
včera
Islámská republika v krizi: Režim umírá pomalu, ale ke konci má ještě daleko
včera
Rozpad celého státu nebo zhroucení do občanské války. Expert popsal, co se může dál dít v Íránu
včera
2400 mrtvých v Íránu. Teherán dnes plánuje popravovat demonstranty, Trump hrozí tvrdou odplatou
včera
Předpověď počasí na víkend. Mrznout má hlavně v noci, teplejší bude sobota
13. ledna 2026 21:58
Britská královna Camilla poprvé popsala napadení ve vlaku
13. ledna 2026 20:56
Babišova vláda určila nové zmocněnce. Turek se musí spokojit s dočasným řešením
Vláda premiéra Andreje Babiš (ANO), která od dnešního dne žádá Sněmovnu o důvěru, se zavázala mimo jiné zaměřit se systematicky na podporu duševního zdraví obyvatelstva. Klíčovým nástrojem pro koordinaci a dohled nad touto agendou se stane Rada vlády pro duševní zdraví, o jejímž ustavení rozhodl kabinet na pondělním zasedání. Vláda také jmenovala nové zmocněnce pro digitalizaci a strategickou bezpečnost a pro umělou inteligenci a schválila návrh novely zákona o podpoře bydlení, která má zpřesnit pravidla pro poskytování poradenství osobám v bytové nouzi.
Zdroj: Jan Hrabě