Exsparťan Bony je v Manchesteru City nechtěný, možná se vrátí do Swansea

Manchester - Na podzim to bude deset let, co útočník Wilfried Bony zamířil z rodného Pobřeží Slonoviny do pražské Sparty. Angažmá na Letné mu otevřelo dveře do evropského fotbalu.

Bony, dnes osmadvacetiletý, přestoupil do Manchesteru City v roce 2015 ze Swansea City za 28 milionů liber (tehdy miliardu korun). V anglickém velkoklubu se ale neprosadil. Vstřelil jen osm branek v 46 zápasech. Nevydařené působení jenom podtrhuje fakt, že ve více než polovině případů přišel na hřiště jako střídající hráč.

Poslední sezónu strávil na hostování ve Stoke City, ovšem ani zde nepookřál.

Manažer Manchesteru City Pep Guardiola s ním evidentně nepočítá, do útoku má k dispozici hvězdného Sergia Agüera a talentovaného Gabriela Jesuse. Podle britských médií je tak ve hře Bonyho návrat do Swansea, v jejímž dresu mezi lety 2013 až 2015 zaznamenal 34 branek a vypracoval se mezi nejobávanější útočníky Premier League.

Bonyho evropské dobrodružství přitom začalo ve Spartě. Do Prahy se stěhoval v roce 2007.

Místo v A-týmu si nejprve musel zasloužit během sezóny v rezervě. Poté už pravidelně nastupoval v české lize, kterou v roce 2011 opustil s bilancí 22 vstřelených branek v 59 zápasech a za odstupné ve výši sta milionů korun. Jako reprezentanta Pobřeží Slonoviny ho koupil nizozemský Vitesse Arnhem, odkud se po dvou úspěšných letech vydal do Swansea.

Související

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

Více souvisejících

Fotbal Premier league Bony Wilfried AC Sparta Praha

Aktuálně se děje

před 12 minutami

před 48 minutami

před 2 hodinami

Aktualizováno před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Teroristé Hamásu

Dohoda o příměří se bortí. Hamás nesplní požadavky Izraele, ten odmítl jednat

Palestinské radikální hnutí Hamás odmítlo vyjednávat o požadavcích Izraele, které byly podmínkou účastí izraelské delegace na jednáních o nové dohodě o příměří v egyptském Káhiře. Izrael tak v neděli nevyšle svou delegaci do Káhiry, informoval zpravodajský web The Times of Israel s odvoláním na nejmenovaného vládního úředníka.

před 5 hodinami

Jozef Síkela

Síkela: Česko se odkloní od uhlí do roku 2033

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela chce připravit do poloviny roku 2025 zákon, který by zajistil řízený odchod od uhlí v energetice do roku 2033. Tento plán oznámil v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. 

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Pozemní síly IDF operují v severním pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izraelská armáda dočasně přerušuje operace v části Pásma Gazy

V rámci snahy usnadnit dodávky humanitární pomoci, izraelská armáda dočasně přeruší své operace ve městech Rafáh a Dajr al-Balah v Pásmu Gazy. Toto opatření platí od soboty do čtvrtka od 09:00 do 14:00 SEČ, aby civilisté mohli bezpečně dosáhnout distribučních center. 

před 14 hodinami

Aktualizováno včera

včera

Zrádce v řadách USA: Bývalý americký velvyslanec působil jako tajný agent Kuby

Bývalý americký velvyslanec v Bolívii Manuel Rocha překvapivě oznámil, že se u soudu přizná k tomu, že desítky let působil jako tajný agent pro Kubu. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy