Po odchodu italského kouče Maurizia Sarriho z lavičky londýnské Chelsea se začalo čím dál více spekulovat o tom, zda tohoto stratéga nahradí bývalý fotbalista klubu Frank Lampard. Nyní je to již potvrzeno. Ve čtvrtek se Lampard skutečně vrátil do Chelsea coby její trenér a po Petru Čechovi, který se od července stal v Chelsea poradcem sportovního a technického úseku, je tak Frank Lampard dalším bývalým fotbalistou Blues, který nyní na Stamford Bridge bude pracovat v manažerské pozici.
Dosavadní kouč druholigového Derby County, se kterým se mu v jeho premiérové trenérské sezóně 2018/19 nepodařilo do anglické Premier League, když v baráži neuspěl proti Aston Ville, se s londýnskou Chelsea nyní domluvil na tříleté spolupráci.
„Jsem nesmírně hrdý na to, že jsem se vrátil do Chelsea jako hlavní trenér. Každý ví, že tento klub miluji. Teď se budu soustředit na tvrdou práci a přípravu na příští sezonu. Už se nemůžu dočkat," nechal se po svém oficiálním jmenování slyšet Lampard, jenž s Chelsea jako hráč získal tři tituly v Premier League, jednou vyhrál Ligu mistrů a také Evropskou ligu.
Jeho úkolem v nové roli bude dostat Chelsea zpátky na špičku Premier League, přestože Londýňané v minulé sezóně skončili na třetí pozici anglické nejvyšší soutěže, ovšem po nikterak oslnivých výkonech, vedle kterých ještě navíc měli sami fotbalisté problémový vztah s bývalým trenérem. Kromě toho bude chtít Lampard se svými svěřenci uspět i v Lize mistrů a to i přesto, že v kádru už nemají k dispozici Edena Hazarda, jenž za 100 milionů eur odešel do Realu Madrid.
Související
Chování Ronalda je na legendu Manchesteru United moc. Vyzvala ho k odchodu z klubu
Prohra se Záhřebem byla poslední kapkou. Vedení Chelsea se rozloučilo s Tuchelem
Aktuálně se děje
včera
Policisté vyšetřují smrt herečky Panettiere. Na cizí úmysl to nevypadá
včera
Vynikající Seemanová s Knedlou. Z vydařeného ME v plavání si oba vezou domů zlato
včera
Vláda schválila koridory rychlovlaků na území Prahy
včera
CzechTourism se přesouvá pod Havlíčkovo ministerstvo
včera
Hormuzský průliv patří USA, naznačil Trump na sociální síti
včera
Zemřel Josef Vávra, reklamou proslavený sládek pivovaru Bernard
včera
Berlínskou zeď dokončili před 65 lety. Překonat se ji pokusily tisíce lidí
včera
Armáda se připravuje na obnovení provozu vrtulníků Venom a Viper
včera
Důchody se v lednu zvýší. Juchelka odhalil, kolik chce lidem přidat
včera
Fotbalovou Spartu posílil exslávista Jurásek. Vlna odchodů z Letné nadále pokračuje
včera
Exministr Blažek komentoval rozhodnutí Ústavního soudu
včera
Britská princezna Eugenie odtajnila jméno novorozené dcery
včera
Pondělní počasí pomohlo. Déšť ukončil výstrahu před požáry
včera
Padlo obvinění v případu nedělní vraždy v Českých Budějovicích
včera
Babišova vláda se pouští do boje se suchem. Obnovila Národní koalici
včera
Rusové tajně budují základny, z nichž by mohly ohrozit státy NATO
včera
Deštivé počasí dorazilo. Meteorologové řekli, kde napršelo nejvíc
včera
Moskva se rozhodla varovat Londýn. V Rusku útočí drony vyrobené v Británii
včera
Počasí o nadcházejícím víkendu: Teploty budou citelně nižší než o tom uplynulém
17. srpna 2026 21:20
Rusko kvůli ukrajinským útokům zrušilo prestižní festival
V Moskvě byl pouhé čtyři dny před svým plánovaným zahájením zrušen mezinárodní vojensko-hudební festival Spasská věž, který se měl konat na Rudém náměstí. Pořadatelé akce na svém oficiálním účtu na platformě Telegram oznámili, že se událost odkládá na rok 2027 z důvodů, které leží mimo jejich kontrolu. Tento tradiční festival vojenských hudeb se poprvé uskutečnil v roce 2007 na základě rozhodnutí ruského prezidenta Vladimira Putina a v minulosti byl kvůli epidemiologické situaci zrušen pouze jednou, a to v roce 2020 během pandemie koronaviru.
Zdroj: Libor Novák