Praha - Fanoušci fotbalistů Sparty po sobotním utkání 30. kola Gambrinus ligy AC Sparta Praha - SK Dynano České Budějovice vnikli v počtu několika stovek na hrací plochu a dožadují se odvolání generálního sportovního manažera Jaroslava Hřebíka. Vchod do kabin však pořadatelé uhájili, policie nezasahovala.
Protestní akce fanoušků proti generálnímu sportovnímu manažerovi Sparty Jaroslavu Hřebíkovi, v jehož osobě příznivci největšího českého klubu spatřují příčinu neuspokojivých výsledků a nenaplněných očekávání, však naštěstí proběhla relativně v klidu. Spartě uniklo jak vítězství v domácím poháru, tak zisk titulu mistra, přestože po podzimní části vedla tabulku s náskokem šesti bodů.Diváci se po skončení zápasu v Generali Aréně, který byl v 69. minutě za stavu 3:0 na několik minut přerušen kvůli dopadům světlic a dělobuchů na hlavní plochu, spokojili se skandováním a došlo k drobným potyčkám s příslušníky ochranky.Policejní těžkooděnci se psi pouze vyčkávali u vchodů na rozkaz, kdyby se situace vyhrotila a došlo k násilí. "Nemuseli jsme zasahovat, situaci zvládla ochranka," řekl agentuře Mediafax jeden z příslušníků Policie ČR s těžkou výzbrojí.Asi 15 minut po utkání se jednotka těžkooděnců v počtu zhruba 20 mužů přesunula od diváckých vchodů na hlavní tribunu do prostoru VIP uvnitř stadionu, aby zabránila případnému proniknutí diváků do zázemí klubu. K otevřenému konfliktu však nedošlo.Ve 20.05 hodin byla policejní pořádková jednotka těžkooděnců odvolána ze stadionu a zaměřila se na monitorování situace před Generali Arénou. "Byli jsme jenom dole v tunelu, ale náš zásahu nebyl nutný. Pár fanoušků se jen strkalo s ochrankou, ale nic vážného se nestalo," sdělil agentuře Mediafax jeden z těžkooděnců.
Související
Chorvatští fotbaloví fanoušci se v Plzni střetli s policií
Italové mají dost fotbalových chuligánů. Večer už se hrát nebude
Aktuálně se děje
včera
Británii halí atmosféra nejistoty. Starmer každý den bojuje o přežití
včera
EU se postavila proti zákazu potlačení identity LGBTQ+
včera
Otřes v Británii: Ministr zdravotnictví chystá rezignaci, chce vyměnit Starmera ve vedení strany
včera
Už to není politický nováček. Trump a Ťin-pching se setkávají za jiných okolností, na stole je řada citlivých témat
včera
Slovensko uzavřelo všechny hraniční přechody s Ukrajinou
včera
Trump přistál v Číně. Uvítali ho červeným kobercem, Zelenskyj mu poslal vzkaz
včera
Na další výletní lodi se šíří norovirus. V karanténě je 1700 pasažérů
včera
Trump se ostře pustil do Obamy. Sdílel lži, konspirační teorie a falešné citáty
včera
Česko kvůli hantaviru žádná speciální opatření nechystá
včera
Může vás postihnout kletba, vzkázal zlodějům lebky svaté Zdislavy pražský arcibiskup
včera
Polsko jako hlavní terč hybridní války. Počet cizích špionů v zemi raketově roste
včera
Trump odletěl na ostře sledovanou návštěvu Číny
včera
Pentagon zveřejnil, na kolik už USA vyšla válka v Íránu
včera
Trump prohlásil, že se blíží konec války na Ukrajině
včera
Muž v černém ukradl lebku svaté Zdislavy. Policie se obrátila na veřejnost
včera
Počasí do konce týdne: Celý víkend proprší
12. května 2026 21:28
Francie požaduje okamžitou celoevropskou reakci na šíření hantaviru
12. května 2026 20:17
Evropští ministři budou řešit, co s odmítnutými žadateli o azyl
12. května 2026 19:01
Sobotní exces v Edenu bude mít dohru. Šťastný chce zakázat zahalování obličeje na sportovních akcích
12. května 2026 17:51
Nové detaily o útoku Hamásu na Izrael: Ozbrojenci používali extrémní formu znásilňování a mučení
Nová rozsáhlá zpráva o událostech ze 7. října 2023 přináší dosud nejucelenější důkazy o tom, že ozbrojenci z hnutí Hamás a jejich spojenci používali znásilňování a intimní násilí jako promyšlenou strategii. Dokument, který jako první získala stanice CNN, dochází k závěru, že mučení obětí mělo za cíl maximalizovat bolest a utrpení izraelského obyvatelstva. Podle autorky zprávy a expertky na lidská práva Cochav Elkayam-Levyové nešlo o náhodné incidenty, ale o systémovou součást útoku.
Zdroj: Libor Novák