Klopp podepsal s Dortmundem novou smlouvu

Dortmund – Trenér fotbalistů bundesligové Borussie Dortmund Jürgen Klopp prodloužil s klubem smlouvu až do roku 2018. Pokud dodrží nový kontrakt, bude na lavičce vestfálského týmu celých deset let. Informovala o tom agentura Reuters.

„Nikdo nemusí volat až do roku 2018. Cítíme mimořádně velkou důvěru od klubu. To je jasné znamení," komentoval situaci trenér, který je pro náročné dortmundské publikum symbolem nové éry jejich klubu.

Šestačtyřicetiletý Klopp přišel do Dortmundu v roce 2008 a připsal si velké úspěchy. S týmem dvakrát vyhrál německou nejvyšší soutěž, jednou domácí pohár a Superpohár a v posledním finále Ligy mistrů těsně nestačil na svého velkého rivala Bayern Mnichov.

Kloppovi se podařilo vybudovat silné a pohledně hrající mužstvo, přestože mu klubové vedení každý rok prodává klíčové hráče. V letošním ročníku Bundesligy je Dortmund o bod druhý za vedoucím Bayernem Mnichov.

Související

Ronaldo, Cristiano

Bude oblékat Ronaldo dres Dortmundu? Jeho agent ho německému klubu nabídl

Ve fotbalovém zákulisí nadále sílí spekulace o tom, kam nakonec odejde z Manchesteru United Cristiano Ronaldo. Hvězdný Portugalec se snažil z Old Trafford odejít ještě před začátkem nové sezóny anglické Premier League a vynucoval si to i tím, že nezúčastňoval klubového soustředění a svou nespokojenost s novým koučem Erikem ten Hagem demonstroval i odjezdem ze stadionu v poločase přípravného zápasu s Villarrealem. Problémem je však to, že Ronalda málokdo chce, nyní to však vypadá na poslední šanci. Jeho agent ho totiž nabídl Borussii Dortmund.
Fotbal je nejpopulárnějším sportem.

Udrží Dortmund největšího talenta v Evropě v současnosti? O Haalanda má zájem Real

Většina evropských fotbalových národních soutěží je v současnosti sice kvůli pozastavena kvůli aktuální pandemii koronaviru, ovšem to neznamená, že ve fotbalovém zákulisí neutichly všemožné spekulace o budoucnosti některých hráčů. Tentokrát visí otazník nad působením snad největšího talenta v Evropě Nora Erlinga Brauta Haalanda v Borussii Dortmund, kde tedy v současnosti hraje. Právě do tohoto vestfálského klubu tento teprve devatenáctiletý útočník přestoupil ze Slacburku o zimní přestávce, vzhledem k tomu, jakými výkony se nadále překonává se jeho cena podle serveru Transfermarkt.de vyšplhala až k 80 milionům eur a není divu, že kolem něho kroužejí ještě věhlasnější fotbalové adresy. Třeba takový Real Madrid.

Více souvisejících

Borussia Dortmund Jürgen Klopp (fotbalista, trenér) Bundesliga

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy