Premier League 16. kolo: Rudí ďáblové vyhráli nad Aston Villou, Citizens rozstříleli Arsenal, Liverpool deklasoval Tottenham

Londýn – Šestnácté kolo anglické fotbalové ligy přineslo hodně zajímavých momentů. Jeden z největších je určitě duel mezi Manchesterem City a vedoucím Arsenalem. Duel překvapivě kanonýři prohráli, když jim bleděmodří dali hned šest branek. Tým Davida Moyese, který zrovna v posledních týdnech neprožívá ty nejlepší dny s Manchesterem United, se konečně mohl po čtyřech duelech radovat z tříbodové výhry. Liverpool na hřišti Tottenhamu deklasoval kohouty 5:0, což je rekordní výhra Reds, jakou kdy na White Hart Lane viděli.

Manchester United se opravdu nenachází v nějaké záviděníhodné situaci. Poslední dva zápasy prohrál, navíc poslední čtyři zápasy ani naplno nebodoval. Fanoušci tak doufali, že se to změní v sobotním venkovním duelu s Aston Villou. Tři body opravdu United získal a to i díky Welbeckovi, který vstřelil dva góly. V 15. minutě vstřelil první. To, když křídelník Valencia utekl dvěma protihráčům po pravé straně, nacentroval balón do pokutového území, kde hlavičkoval Januzaj. Ten ještě trefil tyčku, ale k odraženému míči se dostal právě Welbeck, který už usměrnil kulatý nesmysl do branky. O tři minuty později byl Welbeck zase úspěšný. Opět centroval zprava do šestnáctky Valencia a Welbeck skluzem zakončil na 0:2. Třetí branka padla ve druhé pětačtyřicetiminutovce. Domácí chybně rozehráli, míče se zmocnil Rooney a ten skvělou přihrávkou poslal míč Cleverleymu, který pak prostřelil gólmana Guzana. Zápas tak skončil vítězstvím Manchesteru United a fanoušci se tak mohli po delší pauze radovat.

Šlágr kola. To byl zápas mezi Manchesterem City a Arsenalem. A šlágr to byl opravdu parádní a s nečekaným výsledkem. Tomu, že nakonec dohromady padne devět gólů, ze začátku vůbec nic nenasvědčovalo. Prvních čtrnáct minut se skkoro nic pořádného nedělo. Ve 14. minutě pak zahrávali domácí rohový kop, konkrétně Samir Nasri, hlavičkou poslal míč blíže k bráně Demichelis a poté akrobaticky zakončil Sergio Agüero, 1:0. Hosté vyrovnali po půl hodině hry, kdy byl Touré obrán o míč Ramseym, ten předal balón Özilovi, jenž následně vyzval Walcotta k tomu, aby úspěšně zakončil, 1:1. Touré, který toto všechno zavinil, pak svojí chybu dokázal napravit. Ve 39. minutě našel reprezentant Pobřeží slonoviny našel pasem ve vápně Zabaletu, který dopředu poslal střílený centr, ten do branky nasměroval Negredo, 2:1. Po pauze to vypadalo jakoby na Etihad Stadium začali vánoce o několik dní dříve. Hráči divákům nadělili hned šest branek. Ta první přišla hned v 50. minutě, kdy Fernandinho, po nepřesné přihrávce Özila, zpoza velkého vápna parrádně zakončil, 3:1. O deset minut později vstřelili hosté kontaktní branku. Ramsey poslal pas na Walcotta, který trefil přesně šibenici, 3:2. Jenže o tři minuty později odskočili bleděmodří kanonýrům zase o dvě branky. Jesus Navas poslal zprava prudký pas do šestnáctky, kde byl úspěšnější v hlavičkovém souboji David Silva než hostující Mertesacker. A tak byl v 66. minutě změněn stav na 4:2. Poté si střelci dali pauzu až do 88. minuty. To domácí Nasri získal balón a běžel k bráně Arsenalu ve dvojici s Fernandinhem. Ten nakonec také gólmana Szczesneyho přehodil, 5:2. Začalo pětiminutové nastavení, ve kterém se ještě děly věci. Hlavičkou snížil Mertesacker na 5:3 a to poté, co rozhodčí neuznali Bendtnera. Skóre uzavřel proměněným pokutovým kopem Yaya Touré. Zápas tak nakonec skončil 6:3 pro Arsenal a někteří hráči kanonýrů porážku neunesli.

I když Liverpoolu chyběli takoví hráči jako Gerrard a Sturridge, nic však nebránilo Reds tomu, aby Tottenhamu, navíc venku, vstřelili pět branek a zároveň žádnou nedostat. První gól padl v 18. minutě, kdy se po chybách obrany kohoutů ocitl sám před gólmanem Llorisem Luis Suaréz. Ten už si samozřejmě věděl rady a první gól byl na světě. Druhá branka padla ve 40. minutě, když svůj projektil propasíroval do sítě Henderson. V první půli hrál skutečně jen Liverpool a hráči Tottenhamu si tak museli – poté, co sudí ukončil poločas - vyslechnout ne zrovna příjemný pískot. Po pauze přišla na hřiště pozměněná jedenáctka kohoutů. Ovšem ani poté nestříleli domácí góly. Soldado však slušnou šanci neproměnil. Možná, že i počasí nehrálo zrovna do karet domácím, neboť pršelo stále silněji a spíš pršelo více štěstí na hostující kopačky. V 63. minutě zfauloval Suaréze Paulinho a od té doby hráli domácí v deseti. V 78. minutě přišel centrovaný míč zprava do pokutového území kohoutů, balón se dostal k Flanaganovi nekomprisní střelou pak zvýšil na 0:3. V 84. minutě čtvrtý gól přidal Suaréz, jenž se v zápase trefil po druhé, tentokrát však předvedl parádní lob. Pátý hřebíček do rakve pak přidal v 89. minutě Sterling.

Chelsea nastoupila doma proti Crystal Palace a čekalo by se, že londýnský favorit duelu předvede výkon hodný aspirantům na titul nebo alespoň na přední příčky ligové tabulky. Blues sice zápas vyhráli, ale museli se k tomu hodně nadřít. Ke třem bodům pomohli především Ramires, Fernando Torres a Petr Čech, který tentokrát předvedl velice slušný výkon. Od samotného úvodu však bylo jisté, že nějaký parádní duel, jako byl zápas Citizens s Arsenalem, se na Stamford Bridge v žádném případě konat nebude. Diváci se po většinu času spíše nudili. Zábavnější úvod by odehrála snad i Slavia s Příbramí před opuštěnými ochozy v Edenu. V 16. minutě se v Londýně ale mohli radovat z úvodní branky. To Willian poslal povedenou ránu na hostující svatyni, ovšem tu gólman Speroni vyrazil jen na tyč a Tores pak s dorážkou neměl problém. Závěr poločasu však v klidu Chelsea nedohrála. Ve 29. minutě totiž poslal balón, po centru Warda, Marouane Chamakh a vyrovnal tak na 1:1. Deset minut před koncem prvního poločasu však šli modří zase do vedení. To Hazard poslal míč na Ramirese, který zakončil střelou. Chelsea pak ve druhém poločase skoro nic neukázala a tak vynikal gólman Petr Čech, kterému museli jeho spoluhráči poděkovat za to, že jim jednogólvé vedení uchránil. Větší šance londýňanů přišli až v závěru zápasu. Nejdříve neúspěšně zakončili svou akci Ramires s Oscarem, kteří byli v útoku dva na jednoho. Poté se pokoušeli změnit skóre ještě Schürrle a Demba Ba, ale nestačili na skvělého Speroniho. Zápas nakonec skončil 2:1 pro Chelsea.

Sergio Aguero se zranil, Chelsea prý chybí útočník-zabiják

Diváci na Etihad Stadium se sice bavili překrásným fotbalem, ovšem Manchesteru City se zranil jeden z jejich nejlepších útočníku Sergio Aguero. Stalo se tak v úvodu druhé půle, kdy si argentinský hráč poranil lýtko. O tom, jak dlouho bude důležitý člen kádru Citizens chybět, se rozhodne po nejbližších vyštěřeních, která Argentinec podstoupí. Kouč Pelligrini naznačuje, že hráč bude chybět déle než jen pár dní. „Agüero má problém s lýtkem. Brzy uvidíme kolik týdnů nám bude chybět," řekl novinářům. Po nemastném, neslaném výkonu londýnské Chelsea nebyl samozřejmě nijak dvakrát spokojen kouč José Mourinho. Po utkání řekl, že Chelsea nemá v této sezóně na to, aby vůbec nějaký titul získala. Mužstvu totiž podle portugalského stratéga chybí útočník-zabiják. "Schází nám útočník, který by byl schopen dávat v lize 30 gólů za sezónu," řekl „The Special One" pro BBC. U West Bromwich Albion skončil po čtvrté porážce v řadě kouč Steve Clarke. Momentálně se nacházejí blízko u sestupových pozic. Nyní je šestnáctý, ale osmnáctý Crystal Palace na něj ztrácí pouze dva body. Co se týče bojů o první místa v tabulce, Arsenal má po sobotní porážce se Citizens náskok pouze dvou bodů před Liverpoolem, který má bodů celkem 33.

Konečné výsledky 16. kola anglické Premier League:

Tottenham Hotspur - Liverpool 0:5Branky: 18. a 84. Suaréz, 40. Henderson, 75. Flanagan, 89. Sterling

Aston Villa - Manchester United 0:3Branky: 15. a 18. Welbeck, 52. Cleverley

Norwich City - Swansea City 1:1Branky: 45.+ 4. Hooper - 12. Dyer

Hull City - Stoke City 0:0

West Ham United - Sunderland 0:0

Newcastle - Southampton 1:1Branky: 27. Gouffran - 65. Rodriguez

Everton - Fulham 4:1Branky: 18. Osman, 73. Coleman, 85. Barry, 90.+1. Mirallas - 67. Berbatov (z pen.)

Chelsea - Crystal Palace 2:1Branky: 16. Torres, 35. Ramires - 29. Chamakh

Cardiff City - West Bromwich Albion 1:0Branky: 65. Whittingham

Manchester City - Arsenal 6:3Branky: 14. Aguero, 39. Negredo, 50. a 88. Fernandinho, 66. Silva, 90.+6. Touré (z pen.) - 31. a 63. Walcott, 90.+4. Mertesacker

Související

Ronaldo, Cristiano

Chování Ronalda je na legendu Manchesteru United moc. Vyzvala ho k odchodu z klubu

Kolem hvězdného portugalského fotbalového útočníka Cristiana Ronalda je v posledních dnech živo a to především proto že před pár dny opustil předčasně lavičku a odešel tak do kabiny ještě před koncem ligového duelu s Tottenhamem. Kouč Rudých ďáblů Erik ten Hag na to reagoval tak, že ho nenominoval na další ligový duel s Chelsea, na čež se Ronaldo za své chování omluvil. Podle klubové legendy Garyho Nevilllea by pro United bylo nejlepší, kdyby s Ronaldem okamžitě ukončila spolupráci.
Chelsea FC

Prohra se Záhřebem byla poslední kapkou. Vedení Chelsea se rozloučilo s Tuchelem

Fotbalistům londýnské Chelsea se nevydařil vstup nejen do nové sezóny anglické Premier League, na jejímž začátku ze sedmi dosavadních kol Londýňané vyhráli jen třikrát a nachází se tak aktuálně na šestém místě ligové tabulky, ale i do nové sezóny Ligy mistrů. Hned v prvním zápase totiž na hřišti Dinama Záhřeb prohráli 0:1 a to už bylo na vedení Blues příliš a rozhodli se tak ukončit spolupráci s koučem Thomasem Tuchelem.

Více souvisejících

Premier league Aston Villa FC Manchester United

Aktuálně se děje

před 30 minutami

Donald Trump

USA přebírají kontrolu nad Hormuzským průlivem. Budete nám za něj platit, prohlásil Trump

Americký prezident Donald Trump prohlásil v ranním rozhovoru pro stanici Fox & Friends, že Spojené státy přebírají kontrolu nad Hormuzským průlivem a že by měly obdržet finanční kompenzaci za úsilí spojené s jeho ochranou. V reakci na snahy Íránu ovládnout tuto strategickou námořní trasu Trump uvedl, že USA průliv dříve střežily zadarmo, ale nyní za to dostanou zaplaceno hodně peněz, přičemž neupřesnil, jak by tento mechanismus měl fungovat. 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Ukázka moderní ukrajinské vojenské techniky

Ukrajina vrací válku do Ruska. Opět útočila v Moskvě

Ukrajina podnikla v noci na pondělí další vlnu útoků pomocí bezpilotních letounů s dlouhým doletem, které podle ruských úřadů zasáhly energetické a průmyslové objekty ve Stavropolském a Krasnodarském kraji. Rozsáhlému náletu desítek dronů čelila také Moskevská oblast. Podle vyjádření ruského ministerstva obrany zachytily a zničily systémy protivzdušné obrany celkem 342 ukrajinských bezpilotních letounů nad řadou ruských regionů, okupovaným Krymem a vodami Azovského a Černého moře. Kyjev se k těmto útokům bezprostředně nevyjádřil.

před 2 hodinami

Filip Turek

Filip Turek měl údajně nehodu, v centru Prahy se měl srazit se sanitkou

V centru Prahy, nedaleko stanice metra I. P. Pavlova, se krátce po poledni stala vážná dopravní nehoda. Podle prvotních informací se osobní automobil srazil s nemocničním sanitním vozem. Střet byl natolik silný, že sanitka po nárazu skončila převrácená na střeše přímo na tramvajových kolejích.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Bouřka, ilustrační foto

Počasí: Česko zasáhnou velmi silné bouřky. Hrozí vichřice i kroupy

Český hydrometeorologický ústav vydal novou výstrahu, která na úterý upozorňuje na výskyt velmi silných bouřek a silnou zátěž teplem. Zároveň na Moravě kvůli pokračujícímu suchému a teplému počasí zůstává v platnosti dosavadní varování před rizikem vzniku a šíření požárů, a to až do odvolání.

před 4 hodinami

Hormuzský průliv

Hormuzský průliv je otevřený, prohlašují USA. Írán tvrdí opak

Spojené státy v neděli provedly další kolo leteckých úderů proti Íránu, které mělo za cíl překazit jeho útoky na lodní dopravu v Hormuzském průlivu, klíčové tepně pro globální dodávky ropy. Teherán na tyto akce odpověděl odvetnými údery napříč regionem. Americké ústřední velitelství Centcom oznámil, že operace, kterou nařídil prezident Donald Trump s cílem vyvodit odpovědnost vůči íránským silám, začala v 17:00 ET a byla dokončena kolem 22:30 ET. Zásahy směřovaly proti desítkám cílů a navázaly na sobotní útoky, které byly odvetou za íránské napadení kontejnerové lodi M/V GFS Galaxy plující pod kyperskou vlajkou. Plavidlo po zásahu utrpělo škody v motorovém prostoru, vypukl na něm požár a jeden člen posádky se pohřešuje. Během sobotních operací zasáhly americké síly na 140 vojenských objektů včetně odpalovacích míst pro rakety a drony.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

M142 High Mobility Artillery Rocket System je americký lehký salvový raketomet vyvinutý v 90. letech pro US Army umístěný na podvozku vozidla M1140 z rodiny nákladních transportních vojenských strojů FMTV.

Jak USA povedou válku s Čínou nebo KLDR? Experti důrazně varují Bílý dům

Klíčové zásoby amerických zbraní zůstávají vyčerpány a v případě pokračování úderů proti Íránu v současném tempu se dostanou pod ještě intenzivnější tlak. Prezident Donald Trump v pátek zopakoval, že příměří v tomto konfliktu skončilo. Odborníci pro televizi CNN uvedli, že tato situace s výzbrojí by mohla ovlivnit schopnost americké armády vést případnou budoucí válku s Čínou nebo Severní Koreou.

před 7 hodinami

Stíhací letoun F-15 Eagle, ilustrační fotografie

Americká armáda zahájila další útoky proti Íránu. Zničili jste veškerou diplomacii, reaguje Teherán

Americká armáda v reakci na vyhrocený konflikt o Hormuzský průliv zahájila další sérii útoků proti Íránu. Teherán následně prohlásil, že tyto kroky znehodnotily veškeré diplomatické úsilí z posledních měsíců. Podle velitelství Centcom začaly nové údery v neděli ve 21:00 GMT s cílem omezit schopnost Íránu napadat civilní a obchodní plavidla. Prezident Donald Trump uvedl, že nařídil údery k vyvození odpovědnosti vůči íránským silám, a víkendové akce komentoval slovy, že nepřítele porážejí.

před 8 hodinami

Letní počasí, ilustrační fotografie.

Počasí v novém týdnu nebude jen o tropech. Hrozí i bouřky

Počasí v Česku se oteplovalo už v závěru uplynulého týdne a tento trend bude pokračovat i v tomto týdnu. Maximální teploty budou opět dosahovat tropických hodnot, očekávají se ale i bouřky. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

včera

Princ Harry a Meghan Markle

Princ Harry odcházel od soudu zklamaný. Novináři se neprovinili

Princ Harry zažil rozporuplný návrat do rodné Velké Británie. Kromě šťastných chvil během setkání s králem Karlem III. došlo i na rozhodnutí soudu v jeho sporu s jedním z mediálních vydavatelů na Ostrovech. Podle soudu se vznesená obvinění nepodařilo prokázat. Informovala o tom BBC. 

včera

Požár

Druhý český BlackHawk vyrazil do boje s požáry ve Francii

Česko na výzvu Evropského koordinačního centra vysílá do požáry poničené Francie další, v pořadí už druhý vrtulník. Informovalo o tom ministerstvo životního prostředí. Země o mezinárodní pomoc modulů leteckého hašení žádala v rámci Mechanismu civilní ochrany EU. Na jihu se stále nedaří dostat rozsáhlé přírodní požáry pod kontrolu. 

včera

Petr Pavel

Hrad reagoval na Babišovo video. Pavel odhalil, o co mu jde

Pražský hrad se rozhodl reagovat na nejnovější vyjádření premiéra Andreje Babiš (ANO). Mluvčí hlavy státu zdůraznil, že Petr Pavel nepoužívá žádné osobní útoky na předsedu vlády. Vztah nejvyšších činitelů je momentálně poznamenán především sporem ohledem složení české delegace na uplynulém summitu NATO.  

včera

Ilustrační fotografie.

Poradíme, kde se v Česku vykoupat. Kvalita vody se zhoršuje kvůli počasí

V Česku podle aktuálních výsledků monitoringu krajských hygienických stanic zůstává většina sledovaných přírodních koupališť nadále vhodná ke koupání. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví. V souvislosti s průběhem počasí v uplynulých dnech však na některých lokalitách dochází ke zhoršování kvality vody, zejména vlivem zvýšeného výskytu sinic.

včera

včera

včera

Volodymyr Zelenskyj

Přišli jsme o odhodlaného lídra, komentoval Zelenskyj úmrtí Grahama

I na Ukrajině zavládl smutek kvůli smutné zprávě o úmrtí amerického senátora Lindseyho Grahama. Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského byl republikánský politik odhodlaným lídrem. Zelenskyj připomněl, že Graham v posledních letech opakovaně navštěvoval Ukrajinu. 

Aktualizováno včera

Předpovědi budou jiné, upozornil ČHMÚ. Změna vychází z připomínek občanů

Tuzemské předpovědi počasí se mění. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) informoval, že spustil nové verze textových předpovědí. Jde o změnu, která vyplynula z podnětů ze strany laické veřejnosti. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy