Londýn - Hráči londýnské Chelsea mají následující program opravdu nabitý. O víkendu totiž hraje ligový zápas s Liverpoolem a příští týden ve středu už nastoupí na svém Stamford Bridge k odvetnému duelu Ligy mistrů proti Atléticu Madrid. Portugalský kouč týmu Blues José Mourinho tak rozhodl, že do zápasu s Liverpoolem postaví ty, kteří většinou během duelů sedí mezi náhradníky. Do hry by tak mohl zasáhnout Tomáš Kalas.
Poté, co minulé ligové kolo prohrála Chelsea s posledním Sunderlandem 1:2 řekl, že londýnský klub už nemá šanci na to, aby získala titul a že nyní se chce portugalský kouč soustředit na Ligu mistrů. „Vzhledem k tomu, že s Liverpoolem hrajeme v neděli a odvetu s Atlétikem ve středu, musím nejprve hovořit s majitelem Romanem Abramovičem. Proti Liverpoolu bych chtěl nastoupit s hráči, kteří nebudou v sestavě ve středeční odvetě s Atlétikem. Ale opakuji, že nezáleží jen na mém rozhodnutí, protože já jsem jen jednou ze součástí klubu, nic víc," uvedl José Mourinho.
Podle britských médií tomu tak nakonec bude. Tedy, že proti Liverpoolu nastoupí do základní sestavy náhradníci. V nedělním ligovém duelu by tak mohli fanoušci na Stamford Bridge vidět jak ty, kteří do odvety Ligy mistrů nebudou moct nastoupit ti, kteří tuto evropskou soutěž hráli během tohoto ročníku v jiných klubech a pak ty, kreří příští středu nebudou moct proti Atlétiku hrát kvůli tomu, že jsou vykartovaní, což se týká například Lamparda.
S největší pravděpodobností by se měl proti klubu z Anfield Road objevit v bráně místo zraněného Petra Čecha Hilário. Dle novinářů britského deníku Daily Mail by pak v obranné linii měli nastoupit kromě devatenáctiletého Nathana Akeho, o rok mladšího Andrease Christensena a Johna Obiho Mikela (ten právě nemůže hrát v odvetě Ligy mistrů kvůli kartám) i český mladík Tomáš Kalas.
V záložní řadě by pak podle výše zmíněného deníku měl od začátku hrát Frank Lampard a s ním i Mohamed Salah z Egypta, Nemanja Matič, nizozemský fotbalista Van Ginkel a jako pátý do party Němec Schürrle. A v útoku by pak byl osamocený Demba Ba.
Zatím je tato sestava pouhou spekulací, neboť jak je známo, u trenéra Josého Mourinha není nikdy nic dopředu jisté na sto procent.
26. prosince 2025 21:05
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
Související
Chování Ronalda je na legendu Manchesteru United moc. Vyzvala ho k odchodu z klubu
Prohra se Záhřebem byla poslední kapkou. Vedení Chelsea se rozloučilo s Tuchelem
Premier league , Tomáš Kalas (fotbalista) , Chelsea FC
Aktuálně se děje
před 44 minutami
Mírová dohoda je blíž než kdykoli předtím, prohlásil Trump po jednání se Zelenským
před 2 hodinami
Předpověď počasí na závěr roku 2025. Meteorologové upozorňují na pocitovou teplotu
včera
V Česku se potvrdilo další ohnisko ptačí chřipky
včera
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno včera
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
včera
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
včera
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
včera
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
včera
Příměří u jaderné elektrárny v Záporoží. Začaly kritické opravy vedení
včera
Muž s nožem v Budějovicích vyhrožoval kolemjdoucím. Policista ho zpacifikoval
včera
Francie oplakává Bardotovou. O dojmy se podělil i prezident Macron
včera
Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany
včera
Hazard, jaký se nevidí. Žena v Krkonoších bruslila na tenkém ledu i s kočárkem
včera
Zemřela ikonická herečka Brigitte Bardotová
včera
Turek se nevzdává. Pavel by měl dodržet svá slova, říká poslanec
včera
Zimní počasí na přelomu roku. Napadnout mohou desítky centimetrů sněhu
včera
Trump přivítá Zelenského. Zbývá deset procent a plán bude hotový, tvrdí Kyjev
včera
Anonym vyhrožoval střelbou v teplickém obchodním domě. Policie po něm pátrá
včera
Předpověď počasí: Poslední týden roku bude ve znamení pravé zimy
27. prosince 2025 21:20
"Zelenskyj nemá nic, dokud to neschválím." Trump dal jasně najevo, kdo rozhoduje o válce na Ukrajině
Americký prezident Donald Trump dal v rozhovoru pro server Politico jasně najevo, kdo drží klíče k ukončení války na Ukrajině. Před plánovanou nedělní schůzkou s Volodymyrem Zelenským na Floridě Trump sebevědomě prohlásil, že jakýkoliv ukrajinský návrh má váhu pouze tehdy, pokud jej on sám posvětí. „On nemá nic, dokud to neschválím já. Takže uvidíme, s čím přijde,“ komentoval Trump Zelenského snahy o diplomatický průlom.
Zdroj: Libor Novák