Českému reprezentačnímu útočníkovi Patriku Schickovi zatím příliš jeho angažmá v bundesligovém Lipsku nevychází, vždyť za tento klub od jeho přestupu z AS Řím odehrál pouhých 27 minut a v současnosti je mezi zraněnými. Navíc to teď vypadá, že v následujících týdnech a měsících bude mít co dělat, aby přesvědčil kouče saského klubu Ralpha Hasenhüttla, jenž měl v minulých týdnech spory s českou reprezentací právě o nasazení Patrika Schicka do přípravného zápasu se Severním Irskem, ve kterém se právě zranil. A to zvlášť po zprávách o zájmu tohoto bundesligového celku o teprve devatenáctiletého norského útočníka Erlinga Brauta Haalanda. Ten svými výkony zaujal nejeden evropský klub.
Šestadvacet přesných tref během pouhých osmnácti zápasů. Taková je bilance žádané norské komety, jež v současnosti obléká dres rakouského Salcburku. Sedm branek pak vstřelil rovnou na nejprestižnější scéně zvané Liga mistrů, v níž tak vede tabulku střelců. Letos v květnu pak na sebe mladý Nor upozornil nba světovém šampionátu do 20 let, kde v zápase proti Hondurasu zaznamenal hned devět branek.
Není tak proto divu, že aktuálně požadovaná výkupní suma činí 75 milionu eur, tedy v přepočtu zhruba 2,25 miliardy korun. A že to skutečně žhavé zboží na fotbalovém trhu, tak to ukazuje i fakt, že o norského mladíka mají zájem ještě takové velkokluby jakými jsou Bayern Mnichov, Juventus Turín, Arsenal či Manchester United. Právě tento manchesterský klub je podle zákulisních informnací ke koupi Haalanda nejblíže a to i díky tomu, že Haaland v minulosti hrál pod současným koučem Rudých ďáblů Solskjaerem. Ten se s ním setkal už v Molde.
Ovšem ani Lipsko není bez šance. Právě Lipsko je totiž sesterským klubem rodiny impéria Red Bull vlastnící i rakouský Salcburk. „Ten kluk je skvělý hráč. V lize i Lize mistrů odvádí skvělou práci. Samozřejmě se o něj zajímáme," nechal se slyšet v rozhovoru pro deník Bild šéf saského klubu Makus Krosche.
Ještě připomeňme, že do Lipska odešel na hostování český útočník Schick z AS Řím za 3,5 milionu eur (něco přes 90 milionů korun), přičemž pokud se Lipsko v příští sezóně opět do Ligy mistrů, získá Schicka klub na přestup za 29 milionů eur (cca. 760 milionů korun).
16. května 2026 17:32
Slováci na úvod vydřeli tři body v zápase s Norskem, Rakušané zvládli duel s Británií
Související
Slavia typicky českým přehlížením vrazila fotbalu dýku do zad. A ani disciplinárka nepomohla
Prohraný zápas, obří pokuta a zápasy bez diváků. Slavia zná trest, podle LFA s problémy musela počítat
Fotbal , RB Lipsko , Patrik Schick
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
NATO by se nakonec mohlo podílet na znovuotevření Hormuzského průlivu, připustilo Švédsko
před 2 hodinami
Trump je zklamaný. NATO čeká jeden z nejdůležitějších summitů v historii, varoval Rubio
před 2 hodinami
Ne znamená ne. Grónsko jasně vzkázalo Trumpovi, že není na prodej
před 3 hodinami
Elektřina je vzácnost, o seniory se nikdo nestará. Jak se žije lidem na Kubě pod americkou blokádou?
před 4 hodinami
Chlapec předškolního věku z Ostravy zemřel na záškrt. Nebyl očkovaný
před 5 hodinami
Rutte představil plán, jak udržet USA v NATO
před 6 hodinami
Chybí i rukavice nebo roušky. Na současné epidemii eboly má velký podíl Trump, shodují se experti
před 6 hodinami
Kuba představuje pro Spojené státy hrozbu, prohlásil Rubio. Podle odborníků se schyluje k válce
před 7 hodinami
Žena, která přežila hantavirus, promluvila o nesnesitelných bolestech. Nezvládla ani sáhnutí na vlasy
před 9 hodinami
Počasí rozdělí Česko. Místy hrozí tropy, jinde bude výrazně chladněji
včera
OBRAZEM: Sudetští Němci dorazili do Brna. I se synem Wintona uctili židovské oběti
včera
Zraněný Fico se omlouval novinářům. Vysvětlil, co se mu stalo
včera
Kriminalisté uzavřeli případ z obchodního domu v Hradci Králové. Navrhli obžalobu
včera
Knihovnu Václava Havla rozděluje spor. Vyjádřila se i bývalá první dáma
včera
Velké pražské výročí. Je to 145 let, co začal fungovat první místní telefon
včera
Tragické napadení v Pardubicích. Napadená dívka podlehla zraněním
včera
Trapas britského rádia. Oznámilo smrt krále, teď se omlouvá za chybu
včera
Finové deklasovali hledající se Američany, Kanada nedopustili překvapení. Němci se trápí
včera
Víkendové počasí může nabídnout jednu letošní premiéru, naznačili meteorologové
včera
Okamžitě přestaňte vyhrožovat Kubě, vzkázala Čína USA
Čína oficiálně vyzvala Spojené státy americké, aby okamžitě přestaly využívat nátlak a hrozby vůči jejímu karibskému spojenci. Reagovala tak na krok amerického soudu, který obvinil čtyřiadevadesátiletého bývalého kubánského prezidenta Raúla Castra ze spiknutí za účelem vraždy občanů USA.
Zdroj: Libor Novák