V rámci kauzy falšování klubového účetnictví čelí jeden z podezřelých, tedy viceprezident Juventusu Turín, bývalý český reprezentant a držitel Zlatého míče z roku 2003 Pavel Nedvěd čelí nejnověji možnéhoosmiměěsíčními zákazu činnosti ve fotbale. Právě takový trest pro něj žádá podle italského deníku Gazzetta dello Sport žádá italská prokuratura. Daleko vyšším trestům pak čelí bývalý sportovní ředitel klubu Fabio Paratici, stejně tak i pro šéfa Andreu Agnelliho.
Mimochodem, mezi podezřelými je i šéf dalšího namočeného italského klubu v této kauze a to Neapole Aurelio De Laurentiis. Kromě toho všeho pak hrozí klubům i nemalé finanční pokuty.
Co se týče Fabia Paraticiho, jenž mimochodem v současnosti působí v anglickém Tottenhamu, tak tomu hrozí až šestnáctiměsíční zákaz činnosti ve fotbale, pro šéfa Juventusu Agnelliho pak prokurátoři požadují roční zákaz činnosti a pro šéfa Neapole De Laurentiise pro změnu stopku ve výši 11 měsíců. Vedle těchto dvou klubů pak měly falšovat i další kluby a to Sampdorie Janov, FC Janov a Empoli.
Juventus Turín je podezřelý z vydávání faktur za neexistující služby a z poskytování nepravdivých informací investorům. Neapolský klub se pak měl dopustit podvodu spočívajícím ve snížení účetní hodnoty u předloňské posily z francouzského Lille, u nigérijského fotbalisty Victora Osimhena.
Dodejme, že soud v této kauze bude pokračovat tento týden ve čtvrtek a v pátek, záhy po Velikonocích by se pak měla veřejnost dozvědět konečné verdikty.
Související
Fiorentina má zájem o čekého reprezentanta. Veroně za něj nabídla až 14 milionů eur
AC i Inter budou hrát v Katedrále. Milánské kluby se budou stěhovat ze San Sira
italská série A Fotbal , Pavel Nedvěd , Juventus FC , Fotbal
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Počasí bude i o víkendu deštivé. Dorazí i vítr
před 2 hodinami
Česko - Jižní Korea 1:2. Kapitán Krejčí skóroval, Korejci předvedli obrat
včera
Dnes v noci velmi tvrdě udeříme na Írán. Převezmeme ostrov Charg, pohrozil Trump. O hodinu později vše zrušil
včera
Fotbalové MS plné nových pravidel. Jaké novinky týmy i fanoušky čekají?
včera
Amerika zůstane bezbranná? Rakety bleskově dochází, Trumpa čeká ostrá debata se zbrojaři
včera
Tchajwanská armáda cvičně odpálila rakety směrem k Číně z amerických zařízení
včera
Obavy vědců se naplnily. El Niño je tady, může dosáhnout historické síly a působit miliardové škody
včera
Evropští lídři chtějí na summitu G7 přesvědčit Trumpa k obnovení mírových rozhovorů mezi Ukrajinou a Ruskem
včera
Polsko spustí unikátní program. Statisícům lidí poskytne kurzy přežití
včera
Neřeší Ukrajinu, Írán ani Trumpa. Státy EU se bouří proti Kallasové
včera
Americe se nelíbí, že ji Netanjahu neposlouchá. Prosazuje zájmy které se neshodují s USA, prohlásil Vance
včera
Írán oznámil uzavření Hormuzského průlivu. Útoky USA zlikvidovaly příměří, tvrdí
včera
Musk podnítil nepokoje v Belfastu. Odhalil slabinu sociálních sítí
včera
Rok od tragického zřícení letu AI171: Jediný přeživší se dodnes potýká s problémy. Stále neví, proč letadlo spadlo
včera
Spojené státy a dalších 20 zemí včetně Česka varují před útoky Íránu v Evropě
včera
Policie v Severním Irsku nasadila proti demonstrantům vodní děla
včera
Mašínová si zachovala pevný charakter, ocenil prezident Pavel
včera
Útoky slibované Trumpem přišly. Írán tvrdí, že opět uzavřel Hormuzský průliv
včera
K dešti se přidají bouřky, vyplývá z předpovědi počasí na dnešek
10. června 2026 21:57
Česká cesta do vesmíru míří k úspěchu. Svoboda by mohl letět na ISS
Premiér Andrej Babiš se společně s prvním místopředsedou vlády a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem, ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Robertem Plagou a ministrem obrany Jaromírem Zůnou v pondělí v pražském Planetáriu zúčastnil tiskové konference k národnímu projektu Česká cesta do vesmíru. Konference představila aktuální kroky směřující k realizaci historicky první samostatné mise České republiky na Mezinárodní kosmickou stanici (ISS).
Zdroj: Jan Hrabě