Mezinárodní fotbalová federace FIFA ve středu zveřejnila aktualizovaný žebříček národů FIFA, ze kterého vyplývá, že v něm česká fotbalová reprezentace na závěr tohoto kalendřářního roku 2021 klesla o jednu pozici a je tak na 32. místě. Nejlepším národním týmem je pak nadále ten belgický.
Češi tak opustil jednatřicátou pozici, na které se ocitali od letošního srpna. Mimochodem, právě jednatřicátá příčka byla tou nejlepší od roku 2016, na které se český národní A-tým nacházel. Stalo se tak i když svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého v prosinci nehráli žádný duel. Může za to totiž Alžírsko, které se před český tým dostalo a to díky tomu, že před nedávnem vyhrálo Arabský pohár.
Na čele žebříčku FIFA se nic nemění prakticky od podzimu roku 2018. Právě od té doby na něm nalezneme Belgii. Následuje druhá Brazílie a třetí Francie. Elitní desítka zůstává stejná od posledního srpnového žebříčku, až na jedenácté pozici je k vidění prvníí změna, neboť na tuto pozici se posunuly Spojené státy americké.
Není bez zajímavosti, že jen za prosinec se odehrál celkem 58 mezinárodních utkání, za celý rok 2021 jich pak bylo rekordních 1116.
Na další žebříček FIFA si fotbalová veřejnost bude muset počkat až do 10. února. Na první zápas českého týmu v novém kaledářním roce 2022 pak do konce března, kdy budou Češi hrát baráž o postup na mistrovství světa v Kataru.
Pořadí reprezentací v žebříčku FIFA k 23. prosinci (v závorce předchozí umístění):
1. (1.) Belgie 1828 b.2. (2.) Brazílie 18263. (3.) Francie 17864. (4.) Anglie 17565. (5.) Argentina 17516. (6.) Itálie 17417. (7.) Španělsko 17058. (8.) Portugalsko 16609. (9.) Dánsko 165510. (10.) Nizozemsko 165411. (12.) USA 164912. (11.) Německo 164813. (13.) Švýcarsko 164314. (14.) Mexiko 163815. (15.) Chorvatsko 162116. (16.) Kolumbie 160717. (17.) Uruguay 159718. (18.) Švédsko 158819. (19.) Wales 157820. (20.) Senegal 1562
...
32. (31.) ČR 1510
29. dubna 2026 17:53
Ostravský Baník hledá marně cestu z krize. Pomoci má už čtvrtý trenér za sezónu
Související
Čeká Real Madrid velký fotbalový návrat? Šéf klubu si přeje příchod trenéra Mourinha
Ostravský Baník hledá marně cestu z krize. Pomoci má už čtvrtý trenér za sezónu
Aktuálně se děje
včera
Opilý strojvedoucí zapomínal otevírat dveře. Nadýchal přes dvě promile
včera
Pastrňák s největší pravděpodobností na MS hrát nebude. Rulík povolal sedm hráčů
včera
Princezna Eugenie bude trojnásobnou maminkou. Gratuloval jí i král
včera
Máme indicie, uvedla policie k lesnímu požáru v Českém Švýcarsku
včera
Juchelka si vybral nečekanou ombudsmanku. Jde o známou zpěvačku
včera
Babišova vláda schválila novou EET. Slibuje, že bude modernější
včera
Zemřel televizní revolucionář Ted Turner, zakladatel americké CNN
včera
Bouřky si opět vyžádaly varování. Hrozí až do půlnoci, upozornil ČHMÚ
včera
Macinka upřesnil, koho považuje za méněcenného
včera
Čína může USA pomoci znovuotevřít Hormuzský průliv. Nebude to ale zadarmo
včera
Vědci řeší novou záhadu. Objevili atmosféru na planetě, kde to teoreticky nemělo být možné
včera
Čtou knihy, na palubu chodí po jednom. Jak se žije cestujícím lodi MV Hondius pod hrozbou hantaviru?
včera
Bouřky se mohou vyskytnout i dnes, přiznali meteorologové
včera
Loď MV Hondius rozhádala celé Španělsko. Madrid ji povolil zakotvit na Kanárských ostrovech
včera
Babiš v otázce financování armády otočil. Závazek NATO chce letos splnit
včera
MV Hondius pluje k evropským břehům. Na palubu míří lékaři, Kanárské ostrovy lodi nedovolí zakotvit
včera
Platit se mu nechce. Pražská MHD marně vymáhá škodu po teroristovi z Kolumbie
včera
Trump znovu nepochopitelně kritizoval papeže. Rubio právě míří do Vatikánu
včera
Hasiči v Českém Švýcarsku splnili cíl a odvolávají vrtulníky. Zásah pokračuje
včera
Trump pozastavil Projekt Svoboda. Blokáda i mírová jednání pokračují
Americký prezident Donald Trump oznámil pozastavení Projektu Svoboda. Spojené státy tak podle jeho slov vyslyšely prosby několika zemí. Trump dodal, že nyní se má pracovat na dokončení mírové dohody s Íránem. Dal však najevo, že dohoda není stoprocentně jistá.
Zdroj: Lucie Podzimková