Přestupový trh je v zimě otevřen pochopitelně i v českém fotbale a není divu, že toho i tuzemské největší kluby využívají k posílení svých kádrů. Pozadu v tomto ohledu rozhodně nezůstává pražská Slavia, která se nejprve během vánočních svátků rozloučila s nigérijským útočníkem Yirou Sorem, jenž odešel do belgického Genku, aby pak měla zájem o jiného afrického útočníka a to Ghaňana Emmanuela Yeboaha. Ten doposud obléká dres rumunské Kluži a právě on by se tak měl stát náhradou za zmiňovaného Sora.
V pátek se potvrdily předešlé informace o tom, že se Sor chystá opustit Slavii, za kterou přidával góly především na scéně Evropské konferenční ligy. Právě tehdy totiž o tomto transferu informoval samotný belgický Genk, který s nigérijským útočníkem podepsal smlouvu až do roku 2027.
Připomeňme, že Sor se stal součástí kádru Pražanů zhruba před rokem, když tam přestoupil z ostravského Baníku. Jak už bylo výše zmíněno, výrazně pomohl Slavii k postupu do čtvrtfinále loňského ročníku Konferenční ligy šesti brankami v šesti zápasech.
Dohromady zaznamenal Sor v dresu Slavie devět branek v šestadvaceti zápasech, přičemž v české lize vstřelil pouze jeden gól. Aktuální lídr belgické nejvyšší soutěže si ho vyhlédl především kvůli jeho rychlosti, dynamice a technice. O jeho služby měl zájem už v létě, tedy ale obě strany nedospěly k dohodě. Podle serveru hbvl.be by se pak přestupová částka měla pohybovat okolo 6,5 milionu eur (zhruba 157 milionů korun).
Podle zdrojů serveru sport.cz už má ale Slavia v hledáčku Emmanuela Yeboaha z Kluže. Jak informoval ghanský server ghanasoccernet.com, talentovaný devatenáctiletý útočník měl kvůli zájmu Slavie zkrátit dovolenou, kterou trávil doma v Ghaně a zamířit tak do české metropole. Dohoda má být tak už na spadnutí s tím, že by měla přestupová částka v tomto případě činit 1,6 milionů eur (38,6 milionu korun).
Co se týče samotného ghanského fotbalisty, tak ten do Kluže přestoupil teprve letos v březnu a to z ghanského Young Apostles. Svými výkony zaujal agenty už v juniorském věku a nebylo tak divu, že už na podzim nastupoval v základní sestavě A-týmu rumunské Kluže. Za 29 duelů pak stihl Yeaboah zaznamenat tři góly a dvě asistence.
Aktuálně se děje
před 4 minutami
Velikonoční počasí a pranostiky. Experti vysvětlují, proč nejsou spolehlivé
před 52 minutami
Mosty, pak elektrárny. Trump opět pohrozil Íránu ničivou silou americké armády
před 1 hodinou
Není to uzavřené. Pavel nadále chce jet na letní summit NATO
před 2 hodinami
Tak jsem ho vyřešil. Klempíř odvolal předchůdce Baxu ze správní rady Pražského jara
před 3 hodinami
Počasí přinese příští týden výrazné oteplení i citelné ochlazení
včera
Rakousko zakázalo americkým vojenským letounům bojujícím s Íránem využívat svůj vzdušný prostor
včera
Trump nečekaně odvolal ministryni spravedlnosti Pam Bondiovou
včera
Trump odstartoval válku, kterou Evropa nechtěla. Ukončením snahy o otevření Hormuzského průlivu ji hodil přes palubu
včera
USA zažívají kvůli válce v Íránu cenový šok. Počet lidí nespokojených s Trumpem roste
včera
Za útok na Ruský dům hrozí až osm let. Policie obvinila cizince
včera
Metro o Velikonocích ochromí výluka. Náhradou budou autobusy XC
včera
StarDance představila další dva účastníky. Je mezi nimi šoumen ze světa sportu
včera
Írán se Trumpa stále nezalekl. Teherán slibuje ničivou odvetu
včera
Pokus o vraždu ve vězení. Vězeň napadl jiného příborem
včera
Policie přichystala velikonoční opatření. Jde o prevenci, zdůraznila
včera
Babišova vláda sníží spotřební daň u nafty a zastropuje marže
včera
Trump s projevem neuspěl. Trhy tentokrát neuklidnil
včera
Dva mrtví v Plzni. Policie pracuje se dvěma vyšetřovacími verzemi
včera
Obchody se o Velikonocích uzavřou na den. Zákon mluví jasně
včera
Po Irech porazili na penalty i Dány. Češi po 20 letech postoupili na fotbalové mistrovství světa
Přestože výsledek zápasu s Dánskem je naprosto totožný s tím z předešlého utkání proti Irsku, průběh byl naprosto odlišný. Tentokrát se vydařil svěřencům trenéra Miroslava Koubka vstup do zápasu, když už po třech minutách hry otevřel parádní střelou po rohovém kopu Pavel Šulc, tedy i vyrovnávací trefa Andersena ze 72. minuty (volný přímý kop) a další dvě branky v prodloužení (po jedné na obou stranách) opět po rohových kopech. Po gólech kapitána Ladislava Krejčího a Högha dospěl zápas do penaltového rozstřelu. A stejně jako proti Irsku v něm i tentokrát byli úspěšnější Češi, kteří se tak poté mohli radovat z prvního postupu na světový šampionát po 20 letech a s celým letenským stadionem si zazpívat o tom, že „všichni už jsou v Mexiku“.
Zdroj: David Holub