Extraliga 31. kolo: Třinec poráží Liberec a uskakuje na pozici lídra, Sparta vyhrála pražské derby

Liberec - Na led Bílých tygrů zavítali třinečtí Oceláři a po dlouhém boji nakonec vyhráli 4:3 na nájezdy. Litvínov podlehl předposlednímu Brnu a nechal si vedoucí Třinec uskočit. Sparta v pražském derby smetla Slavii 3:0.

Po reprezentační pauze je na programu opět domácí Extraliga ledního hokeje.Litvínov se stále snaží dotáhnout Třinec na čele tabulky a dneska měl i možnost dostat se na rozdíl jednoho bodu. Pokud by Třinec svůj zápas ztratil a zároveň by Litvínov porazil Brno, dělil by dva nejlepší týmy tabulky jen jediný bod. Osud tomu ale tak chtěl, že se věci udály přesně naopak a Třinec si tak upevnil svou suverenitu na čele tabulky.Zápas Třince a Liberce začal lépe pro domácí Bílé tygry. Hned v úvodu se sice do přesilovky dostali hosté z Třince, ale první oslavy zažili právě domácí.Lašák se v přesilové hře dostal k puku a poslal ho dlouhým pasem na modrou čáru, kde čekal Radivojevič. Radivojevič sklepl puk Filippimu, který předvedl nádherné uvolnění a zavěsil kotouč za záda bezmocného Hamerlíka.Netrvalo dlouho a hala jásala znovu, Krenželok posadil do sítě vyražený puk a zvýšil na 2:0 pro Bílé tygry. Třinec se sice ještě před koncem dostal s pukem do brány domácích, ale rozhodčí gól neuznali, protože byl puk zahrán rukou. Domácí tak vedli stále o dva góly.Druhou třetinu začali aktivněji opět domácí. Hamerlík byl v jednom ohni a jako zázrakem všechny střely dokázal zneškodnit, jednou mu v tom pomohla i branková konstrukce.V devětadvacáté minutě se potvrdilo pravidlo, které říká, že když gól nedáš, tak ho dostaneš. Po tlaku domácích se vzepřel hostující Hrňa a propálil Lašáka, čímž snížil na 1:2 z pohledu Třince.Tento gól postavil hosty na nohy a třinečtí hokejisté chytli druhý dech. Čtyři minuty před koncem třetiny byli hosté po velkém tlaku v početní výhodě, ale paradoxně ve vlastní přesilovce inkasovali. Na Hamerlíka opět vyzrál Tomáš Filippi, který tak upravil už na 3:1 pro Liberec.Za tohoto stavu třetina skončila a před poslední fází základní hrací doby to pro třineckého lídra nevypadalo zrovna nejlépe.Třetí třetina přinesla hned na začátku tři fauly. Liberec zavinil dva z nich a Třinec tak měl příležitost na srovnání. Lašák se ale ukázal v nejlepším světle a ani jednou nechyboval. Po skončení oslabení si ještě domácí zahráli chvilkovou přesilovku a i po jejím konci pokračovali v tlaku.Zápas ale v padesáté druhé minutě nabral naprosto jiné tempo. Adamský prostřelil Lašáka a snížil na 2:3. Tento gól znamenal velkou vzpruhu pro hosty a za dvě minuty se za zády domácího brankáře puk třepotal znovu. Tentokrát se prosadil Orsava.Tyto dva góly znamenaly srovnání skóre a po šedesáti minutách čistého herního času tak panovalo nerozhodné skóre 3:3.V prodloužení se diváci žádného gólu nedočkali a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich byl úspěšnější Třinec a střelec srovnávacího gólu Orsava rozhodl o vítězi.Třinec si tedy za výhru 4:3 po nájezdech odvezl dva body a jeden nechal domácímu Liberci.Duel Sparty a Slávie skončil jednoznačně 3:0 pro Spartu. Sparta tak pohřbila slávistické naděje na odlepení se ode dna tabulky. Litvínov nezvládl předposlední Brno a prohrál 1:3.Výsledky 31. kola extraligy:

Karlovy Vary - Hradec Králové 2 : 1 (0:0, 2:1, 0:0)Branky: 5. Bičánek Radim, 7. Hruška David - 27. Pláněk Martin

Plzeň - Mladá Boleslav 6 : 1 (1:1, 2:0, 3:0)Branky: 4. Lev Jakub, 24. Kratěna Ondřej, 32. Bližňák Mário, 52. Simon Dominik, 54. Balej Jozef, 59. Schleiss Jan - 12. Mikulík Milan

Vítkovice - Zlín 4 : 1 (1:1, 1:0, 2:0)Branky: 14. Svačina Vladimír, 33. Vandas Michael, 41. Szturc Roman, 59. Szturc Roman - 1. Marušák Jiří

Liberec - Třinec 3 : 4sn (2:0, 1:1, 0:2, 0:0, 0:1)Branky: 12. Filippi Tomáš, 15. Krenželok Lukáš, 35. Filippi Tomáš - 28. Hrňa Erik, 51. Adamský Martin, 53. Orsava Jakub, 66. Orsava Jakub

Pardubice - Olomouc 6 : 2 (2:0, 3:1, 1:1)Branky: 12. Zohorna Tomáš, 16. Čutta Jakub, 27. Čáslava Petr, 28. Sýkora Petr, 39. Sýkora Petr, 55. Benák Václav - 24. Vyrůbalík Martin, 48. Laš Marek

Litvínov - Kometa Brno 1 : 3 (0:1, 1:1, 0:1)Branky: 22. Pavlík Filip - 6. Ostřížek David, 24. Burian Vilém, 56. Hruška Jan

Sparta Praha - Slavia Praha 3 : 0 (2:0, 0:0, 1:0)Branky: 3. Eminger Vladimír, 6. Eminger Vladimír, 48. Forman Miroslav

Kanadské bodování34 (13+21): Viktor Hübl (Litvínov)33 (10+23): Martin Ručinský (Litvínov)32 (11+21): Radoslav Tybor (Pardubice)