Praha - Miroslav Palaščák zašel do pořadu DVTV, aby opět vyprávěl svou verzi o tom, jak předal trenérovi Růžičkovi 500 000 korun.
Pan Palaščák tvrdí, že Růžičkův kamarád Mouček přišel dvakrát. Poprvé ho Palaščák s nabídkou vyhodil. Po dvou letech se ale Mouček zjevil znovu.
Růžička prý mladému Palaščákovi sdělil, že na vrcholový hokej to nebude, že mladík bude muset jít do práce. V tu chvíli opět za Palaščákem přišel pan Mouček, že našel řešení.
"Přišel pan Mouček, že mluvil s trenérem Růžičkou a že když přinesu do klubu 250 tisíc, že se o kluka postará," uvedl Palaščák. Peníze přinesl v hotovosti. Po dalším roce se to opakovalo. Mouček znovu přišel, že je třeba další "sponzorský dar".
Palaščák stále tvrdí, že nešlo o úplatek. Že to bylo jako kdyby mu někdo unesl dítě. "Když vám někdo unese dítě, tak jste v zoufalé situaci," uvedl Palaščák, že i on byl v zoufalé situaci.
Proč si pořídil tajnou nahrávku? Protože prý neměl důkaz, že peníze Růžičkovi předal. Šlo o 250 000 korun v obálce bez smlouvy.
"Nebral jsem to jako úplatek. Chtěli po mně sponzorský dar na šatnu. Já se cítil vydírán. Oni hrají věc přes dítě a vydírají otce přes dítě," tvrdí dnes Palaščák.
FOTO
"Oni vám určí čas, kdy se sejdete. Také datum a dokonce i místo předání peněz. Skoro jako to výkupné, není to náhoda," šokoval moderátora DVTV Palaščák.
Palaščák tvrdí, že nahrávku zveřejnil, aby se Růžičkovi pomstil. Vadilo mu, že trenér, který si řekl o půl milionu, najednou trénuje reprezentaci.
Palaščák také v pořadu DVTV nevyvrátil, že existují další nahrávky, které ukazují, jak se v hokejovém prostředí říká o peníze.
8. listopadu 2025 16:26
Extraliga s Maxa ligou jednaly o zrušení baráže. Obě soutěže mají rozdílné názory
Související
Palaščák nesouhlasí s obviněním pouze za zpronevěru. Proč mu to vadí?
Zveřejním další videa s Růžičkou říkajícího si o úplatek, tvrdí Palaščák. Chce hájit mladé hokejisty
Miroslav Palaščák (zveřejnil nahrávku o Růžičkovi) , Vladimír Růžička
Aktuálně se děje
před 16 minutami
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
před 1 hodinou
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
před 1 hodinou
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
před 2 hodinami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 3 hodinami
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 3 hodinami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 4 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 4 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 5 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 7 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
Král Karel III. výslovně odsoudil "ruskou agresi" během státní návštěvy německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera. Panovník slíbil, že obě země jsou připraveny "posílit Evropu" proti hrozbě další ruské agrese a že obě národy "stojí" při Ukrajině.
Zdroj: Libor Novák