Soul - Čeští hokejisté mají za sebou generálku, kterou krátce před začátkem olympijského turnaje v Pchjongčchangu nezvládli, neboť v neděli ráno středoevropského času s Finskem prohráli 0:2, když Seveřanům stačilo pouhých 36 vteřin k tomu, aby tak odskočili o dvě branky. Nebyly to alee jediné vrásky, které přibyly na čele trenérů českého národního týmu. Během třetí třetiny totiž odešel předčasně do kabin kvůli zranění útočník Milan Gulaš a protože ještě vedle toho se tohoto utkání nezúčastnil kvůli nemoci další z forvardů Michal Vondrka, Josef Jandač a spol. se rozhodli povolat do dějiště letošních Zimních olympijských her Martina Růžičku. Tento třinecký útočník se ukázal především na posledním turnaji v rámci Euro Hockey Tour, tedy v předvánočním Poháru Prvního programu, když v Praze vstřelil hattrick proti Finům a Češi tak tehdy nakonec díky tomu otočili a vyhráli 3:2.
Informaci o povolání zmiňovaného třineckého útočníka potvrdil mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund a to jen několik málo hodin po nedělní generálce na olympijský turnaj, jenž začíná ve středu. „Čekáme na výsledky zdravotního vyšetření Milana Gulaše a vzhledem k časovému rozdílu mezi Českem a Jižní Koreou zveme pro jistotu do týmu Martina Růžičku," řekl konkrétně.
Připomeňme, že zranění si přivodil Gulaš ve 48. minutě této nedělní generálky, následně odkulhal do šatny a na ledě už se neobjevil. „Koleno si hned začal ledovat, zatím je to ale moc čerstvé, abychom věděli víc," přibližil dění kolem zranění plzeňského útočníka kouč Josef Jandač krátce po skončení přípravného duelu. A protože dosud Jandač výsledky z vyšetření nemá, na nic nečekal a do boje tak narychlo povolal Martina Růžičku z Třince.
Přesto to pro rodáka z Berouna v žádném případě ještě neznamená, že bude zapsán na soupisku určenou pro nadcházející olympijský turnaj. Stane se tak pouze v případě, pokud se do té doby neuzdraví jak Gulaš, tak Vondrka.
O Martinu Růžičkovi se jako o možném olympionikovi mluvilo už před lednovým zveřejněním seznamu hráčů, které Josef Jandač vybral pro turnaj v jihokorejském Pchjongčchangu. Nakonec se ale do této nominace překvapivě nevešel a to nejen i přes jeho zmiňovaný hattrick z Poháru Prvního programu, ale i jeho dalším reprezentačním zkušenostem, neboť je jednak mistrem světa z roku 2010, ale jednak také účastník světového šamipionátu v roce 2014.
Dodejme, že první zápasv rámci olympijského turnaje mají Jandačovy svěřenci na programu již ve čtvrtek proti domácí Jižní Koreji, následují pak duely se Švýcarskem a Kanadou.
Související
Slovo roku na českém internetu? Byla zveřejněna statistika vyhledávání
Sportovci nemají ani několik týdnů po olympiádě odměny za medaile. A další měsíce je nedostanou
Olympijské hry 2018 , Martin Růžička (hokejista) , hokej
Aktuálně se děje
včera
Extrémní počasí si vyžádalo 14 tisíc mrtvých. Červnová vlna veder patří mezi nejhorší klimatické katastrofy v Evropě
včera
Turek dočasně rezignoval na post vládního zmocněnce
včera
Bulharsko už nebude součástí Koalice ochotných, prohlásil proruský premiér
včera
Bezohlednost, papalášství, hodnotí Turkovu jízdu poslanci ANO. Podle Babiše by měl rezignovat
včera
Evropa už nemá čas. Vlastními silami se na ruský útok připravit nestihne, varuje šéf německého letectva
včera
Americký soud zatrhnul Trumpovi dvoumiliardový antidiskriminační fond
včera
Kamera odhalila detaily nehody: Turek projel odbočovacím pruhem rovně, pak došlo ke srážce
včera
V bezpečí už nebude žádné místo v Evropě. Zelenskyj nastínil možnosti Putinových raket
včera
Íránské útoky odsoudil Blízký východ i Asie. Čína žádá okamžité otevření Hormuzského průlivu
včera
Rubio zahájil kampaň s cílem rozložit Mezinárodní trestní soud
včera
Platba za proplutí Hormuzským průlivem? Trumpův poplatek budí vášně, nikdo netuší, jak a z čeho se má počítat
včera
Požáry dál devastují francouzské lesy. Zničily přes 1 900 hektarů
včera
Česko na summitu neztrapnil Pavel, ale Babiš. Lídři nepochopili, proč mu sebral místo šéfa delegace, míní Pellegrini
včera
Japonsko má problém. Rusko proměnilo zemi v doupě špionů
včera
Policie uzavřela pražské Hlavní nádraží a Wilsonovu. Anonym hrozil bombou
včera
Írán zaútočil na dvě lodě v ománských vodách. Americká armáda odpověděla mohutnými nálety
včera
Počasí: Česko dnes zasáhnou velmi silné bouřky
13. července 2026 22:04
Maďarský parlament zahájil kroky k odvolání prezidenta Sulyoka
13. července 2026 20:52
Ukrajinská premiérka Svyrydenková podala demisi. Nahradit ji může bývalý šéf Naftogazu
13. července 2026 19:42
Expert vysvětlil, proč Putin nemá zájem ukončit válku na Ukrajině
Ruský prezident Vladimir Putin nemá zájem ukončit válku na Ukrajině, protože kvůli své klesající popularitě si nemůže dovolit uzavřít mír. V podcastu World of Trouble britského deníku The Independent to uvedl protikorupční aktivista sir Bill Browder. Podle něj by ztráta moci v případě mírové dohody znamenala pro Putina osobní likvidaci ze strany vlastních občanů.
Zdroj: Libor Novák