Praha - Trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik nominoval na turnaj Karjala hned sedm hokejistů, kteří působí díky výluce NHL v extralize. Největší hvězda Jaromír Jágr ale bude v národním týmu chybět.
Češi vytáhnou do boje podle očekávání bez Jaromíra Jágra, ale také pardubických forvardů Davida Krejčího a Aleše Hemského.
Východočeši zaplatili za své útočné hvězdy vysoké pojistky a bojí se, že by se mohly zranit. I přesto se objeví v národním týmu řada zvučných jmen.
Největší hvězdou výběru Aloise Hadamczika a ofenzivním lídrem mužstva bude Jágrův parťák z Kladna Tomáš Plekanec, který zřejmě nastoupí v útoku s dalším Rytířem Jiřím Tlustým, s nímž válí ve stejné formaci i v dresu Kladna.
Teprve tři zápasy odehrál v extralize Martin Hanzal, ale i přesto se českobudějovický útočník, který normálně válí v NHL v dresu Phoenixu, dostal do Hadamczikovy nominace.
Obranu bude dirigovat další Kladeňák Marek Židlický. V defenzívě se objeví i jinak hráč Detroitu Jakub Kindl a Ladislav Šmíd z Edmontonu. Chytat by měl Ondřej Pavelec, jemuž se v extralize sice moc nedaří, ale zřejmě rozhodly jeho zkušenosti.
Nominace:
Brankáři: Ondřej Pavelec (Liberec), Alexander Salák (Färjestad/Švéd.)
Obránci: Marek Židlický (Kladno), Jakub Kindl (Pardubice), Ladislav Šmíd (Liberec), Lukáš Galvas (Třinec), Jakub Krejčík (Lev Praha/KHL), Filip Novák (Dynamo Moskva/KHL), Petr Čáslava (Čerepovec/KHL), Jakub Nakládal (Spartak Moskva/KHL)
Útočníci: Tomáš Plekanec, Jiří Tlustý (oba Kladno), Martin Hanzal (České Budějovice), Martin Růžička (Třinec), Jan Kovář (Plzeň), Jakub Svoboda (Kometa Brno), Tomáš Hertl (Slavia Praha), Petr Nedvěd (Liberec), Jiří Novotný (Lev Praha/KHL), Michal Vondrka (Slovan Bratislava/KHL), Zbyněk Irgl (Dinamo Minsk/KHL), Petr Koukal (Nižněkamsk/KHL), Jakub Petružálek (Chabarovsk/KHL), Petr Hubáček (Jyväskyla/Fin.).
18. března 2026 21:31
Za dva roky bude v Praze k vidění velký hokejový svátek. Světový pohár s hvězdami NHL
Související
Reprezentaci v čele s kapitánem Kovářem čeká Karjala Cup
Čeští hokejisté skončili na Karjala Cupu poslední, dnes nestačili na Rusy
Aktuálně se děje
před 48 minutami
Mosty, pak elektrárny. Trump opět pohrozil Íránu ničivou silou americké armády
před 1 hodinou
Není to uzavřené. Pavel nadále chce jet na letní summit NATO
před 2 hodinami
Tak jsem ho vyřešil. Klempíř odvolal předchůdce Baxu ze správní rady Pražského jara
před 3 hodinami
Počasí přinese příští týden výrazné oteplení i citelné ochlazení
včera
Rakousko zakázalo americkým vojenským letounům bojujícím s Íránem využívat svůj vzdušný prostor
včera
Trump nečekaně odvolal ministryni spravedlnosti Pam Bondiovou
včera
Trump odstartoval válku, kterou Evropa nechtěla. Ukončením snahy o otevření Hormuzského průlivu ji hodil přes palubu
včera
USA zažívají kvůli válce v Íránu cenový šok. Počet lidí nespokojených s Trumpem roste
včera
Za útok na Ruský dům hrozí až osm let. Policie obvinila cizince
včera
Metro o Velikonocích ochromí výluka. Náhradou budou autobusy XC
včera
StarDance představila další dva účastníky. Je mezi nimi šoumen ze světa sportu
včera
Írán se Trumpa stále nezalekl. Teherán slibuje ničivou odvetu
včera
Pokus o vraždu ve vězení. Vězeň napadl jiného příborem
včera
Policie přichystala velikonoční opatření. Jde o prevenci, zdůraznila
včera
Babišova vláda sníží spotřební daň u nafty a zastropuje marže
včera
Trump s projevem neuspěl. Trhy tentokrát neuklidnil
včera
Dva mrtví v Plzni. Policie pracuje se dvěma vyšetřovacími verzemi
včera
Obchody se o Velikonocích uzavřou na den. Zákon mluví jasně
včera
Po Irech porazili na penalty i Dány. Češi po 20 letech postoupili na fotbalové mistrovství světa
včera
Navrátíme Írán do doby kamenné, řekl Trump. Válka pro tuto chvíli pokračuje
Americká armáda velmi brzy dokončí operaci v Íránu, protože dosáhla ohromujících vítězství, řekl americký prezident Donald Trump v ostře sledovaném projevu. Řeč trvala celkem 19 minut. Konflikt podle jeho slov potrvá ještě nižší jednotky týdnů. Trump také znovu pohrozil Teheránu útoky na elektrárny a ropná zařízení, pokud nedojde k dohodě.
Zdroj: Lucie Podzimková