Litvínov šel do vedení, Sparta si dala vlastní gól

Litvínov – Zatímco Slavia a Zlín si doma udržely neporazitelnost, Litvínov se Spartou dokázaly shodně jednou zvítězit. První zápasy na domácím ledě proto byly nesmírně důležité a zatímco slezský tým se podle toho zařídil, Pražané to podcenili.

V utkání s Plzní nebylo pochyb o tom, kdo diktuje tempo. Od úvodního hvizdu hrál Litvínov svědomitě dozadu a pravidelně si vypracovával šance. Mnoho gólů z nich sice nepadlo, ale po jedné brance v každé třetině stačilo na to, aby Indiáni odjeli s nepořízenou.

Plzeň se v téměř celé první dvacetiminutovce vůbec nedostávala do šancí a první pořádná střela na bránu přišla až někdy ke konci třetiny. Ve zbývajících dvou se sice hráči vzchopili, ale vyložené šance z toho nebyly, což jasně podtrhuje výsledek zápasu 3:0.

Utkání Sparty s Třincem bylo o poznání zajímavější. Celá první třetina sice byla jen marným čekáním na gól, ale v té druhé se oba celky rozstřílely. Pražský klub šel nejdřív rychlými góly Tenkráta do vedení 2:0, avšak dlouho se neradoval.

Během necelých dvou minut totiž dokázali Oceláři zápas srovnat a rozhodovalo se až v posledních deseti minutách. Tehdy přišla znovu chvíle Sparťanů, kteří si vlastní nerozvážností při signalizované výhodě dali kuriózní vlastňák.

Téměř okamžitě se jim sice podařilo vyrovnat, ale odpověď na Rákosův gól z 54. minuty už nenašli. Před domácím publikem proto v prvním zápase padli a v sérii aktuálně prohrávají 1:2.

Související

Více souvisejících

HC Plzeň

Aktuálně se děje

před 24 minutami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Vladimir Putin

Budou Rusové grilovat Putina? Pětinu lidí zajímá, kdy skončí válka proti Ukrajině

Podle průzkumu provedeného nezávislým střediskem Levada by se Rusové nejraději zeptali svého prezidenta Vladimira Putina na to, kdy skončí válka proti Ukrajině. Otázka týkající se ukončení "speciální vojenské operace," jak Moskva nazývá konflikt s Ukrajinou, v průzkumu zaujala vedoucí pozici před ostatními dotazy. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Německá policie, ilustrační fotografie.

Sasko má problém s prodloužením kontrol na hranicích s ČR. Je moc krátké

Sasko požaduje prodloužení kontrol na německých hranicích s Českem a Polskem nejméně o šest měsíců, řekl to v úterý ministr vnitra této spolkové země Armin Schuster (CDU). Spolkové ministerstvo vnitra v pondělí oznámilo, že prodlouží kontroly na hranicích s Českem, Polskem a Švýcarském do 15. prosince. 

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

Minimální mzda po roce 2023 vzroste. Jurečkovo ministerstvo definitivně rozhodlo

Minimální mzda od ledna 2024 vzroste o 1600 korun na 18 900 korun, vyplývá z vládního nařízení vypracovaného ministerstvem práce a sociálních věcí. Podle předlohy poroste také několik úrovní zaručené mzdy v 1., 2., 3. a 8. skupině prací. Polepšit by si mělo asi půldruhého milionu zaměstnanců. Vláda bude návrh definitivně schvalovat příští týden. 

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

včera

Policie, ilustrační fotografie.

Policie chce jezdit k méně nehodám na silnicích. Návrh už řeší s ministerstvem a pojišťovnami

Policisté si přejí zvýšení hranice škody, při které mají řidiči povinnost oznámit dopravní nehodu. Vzniknout by měla speciální on-line platforma, jejímž prostřednictvím by se nehoda nahlašovala včetně dokumentace pro pojišťovny. Nyní jsou podle ředitele dopravní policie Jiřího Zlého hlášeny některé nehody zbytečně, přičemž policisté poté chybí jinde. 

včera

Zelenskyj na poslední chvíli zrušil projev před americkým Senátem

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na poslední chvíli zrušil plánovaný úterní projev pro americké senátory, které měl informovat o současné situaci na Ukrajině. Oznámil to lídr demokratů v Senátu Chuck Schumer. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy