Hokejová extraliga zná všechny semifinalisty play-off

Třinec – Dnešní den definitivně rozhodl o složení semifinále ve vyřazovacích bojích aktuálního ročníku nejvyšší české hokejové soutěže. K Slavii a Zlínu se přidala Plzeň a Třinec.

Na ledě Ocelářů se rozhodlo celkem rychle. Třinec pražskou Spartu přehrál rozdílem třídy a celkem zaslouženě vyhrál 5:0. Góly padaly v průběhu celého zápasu, přičemž s každým dalším jakoby Pražané hráli hůř a hůř.

Vylučovanější však paradoxně byli třinečtí, kterým se vstřelenými brankami rostla chuť. I přesto se ale nepřestávali tlačit kupředu z čehož pramenila obrovská převaha na niž Sparta nebyla schopná nalézt odpověď.

To utkání mezi Plzní a Litvínovem bylo o poznání zajímavější. Hráči Vervy sice museli celý zápas neustále dotahovat, ale šance byly na obou stranách a to v množstvím větším než malém. Ani jeden tým se nechtěl zápasem probránit, což jistě ocenili především diváci.

Celých šedesát minut se hrál rychlý, pohledný hokej, přičemž ze řetězu se hráči obou klubů utrhli především ve třetí třetině, kdy se neustále hrálo nahoru dolů a obzvlášť po vyrovnání na 3:3 dlouho nikdo netušil jak se utkání vyvrbí.

Plzeň nakonec zvládla navzdory vyloučení Hollwega do konce zápasu vstřelit vítěznou branku, na kterou už Litvínov srážený častými vyloučeními naneštěstí nedokázal zareagovat.

Související

Více souvisejících

HC Plzeň

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Vladimir Putin

Budou Rusové grilovat Putina? Pětinu lidí zajímá, kdy skončí válka proti Ukrajině

Podle průzkumu provedeného nezávislým střediskem Levada by se Rusové nejraději zeptali svého prezidenta Vladimira Putina na to, kdy skončí válka proti Ukrajině. Otázka týkající se ukončení "speciální vojenské operace," jak Moskva nazývá konflikt s Ukrajinou, v průzkumu zaujala vedoucí pozici před ostatními dotazy. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Německá policie, ilustrační fotografie.

Sasko má problém s prodloužením kontrol na hranicích s ČR. Je moc krátké

Sasko požaduje prodloužení kontrol na německých hranicích s Českem a Polskem nejméně o šest měsíců, řekl to v úterý ministr vnitra této spolkové země Armin Schuster (CDU). Spolkové ministerstvo vnitra v pondělí oznámilo, že prodlouží kontroly na hranicích s Českem, Polskem a Švýcarském do 15. prosince. 

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

Minimální mzda po roce 2023 vzroste. Jurečkovo ministerstvo definitivně rozhodlo

Minimální mzda od ledna 2024 vzroste o 1600 korun na 18 900 korun, vyplývá z vládního nařízení vypracovaného ministerstvem práce a sociálních věcí. Podle předlohy poroste také několik úrovní zaručené mzdy v 1., 2., 3. a 8. skupině prací. Polepšit by si mělo asi půldruhého milionu zaměstnanců. Vláda bude návrh definitivně schvalovat příští týden. 

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

včera

Policie, ilustrační fotografie.

Policie chce jezdit k méně nehodám na silnicích. Návrh už řeší s ministerstvem a pojišťovnami

Policisté si přejí zvýšení hranice škody, při které mají řidiči povinnost oznámit dopravní nehodu. Vzniknout by měla speciální on-line platforma, jejímž prostřednictvím by se nehoda nahlašovala včetně dokumentace pro pojišťovny. Nyní jsou podle ředitele dopravní policie Jiřího Zlého hlášeny některé nehody zbytečně, přičemž policisté poté chybí jinde. 

včera

včera

Příbuzní vojáků okupačních sil se obrací na Putina. Vadí jim podmínky u Avdijivky

Ruských vojáků nasazených u Avdijivky v Doněcké oblasti na Ukrajině se zastávají jejich blízcí, kteří se rozhodli obrátit na prezidenta Vladimira Putina. Stěžují si například na to, že vojáci musí zůstat v zákopech v přední linii i se zraněním. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy