Plzeň srovnala semifinálovou sérii na 1:1

Praha – Po výprasku, který dostali v neděli plzeňští Indiáni na ledě pražské Slavie šli Západočeši do sebe a do druhého zápasu naskočili mnohem lépe připravení.

To se projevilo hned na úvod utkání, kdy ve čtvrté minutě obraně sešívaných unikl teprve osmnáctiletý Schleiss a s přehledem překonal Furcha. Byť to tehdy ještě nevěděl, vystřelil Plzni výhru a sám si nadělil debutový extraligový gól.

Víc branek už v utkání opravdu nepadlo a to určitě ne proto, že by se týmy nesnažily. Hrálo se celou dobu nahoru dolů, jeden brejk střídal další, ovšem zakončení vázlo na obou stranách kluziště.

Obzvlášť napínavý byl proto zápas až na samotném konci, kdy se Plzeň oprávněně strachovala o výsledek. Slavia nasadila zběsilé tempo, zatlačila soupeře a dokonce to zkoušela v šesti mužích. Bez úspěchu.

Místo toho málem plzeňskému gólmanovi darovala kromě vychytaného čistého konta ještě zápis do historických análů. To když Mazanec zkoušel přes celé hřiště trefit odkrytou klec slávistů. V extralize totiž zatím nikdy brankář gól nevstřelil.

Související

Více souvisejících

HC Plzeň

Aktuálně se děje

před 7 minutami

před 23 minutami

před 29 minutami

před 55 minutami

před 2 hodinami

včera

včera

včera

Gripen

Vláda schválila vyčlenění 216 miliard na nadzvukové letectvo do roku 2036

Vláda dnes schválila investiční program, který stanovuje maximální možné výdaje na udržení a rozvoj nadzvukového letectva do roku 2036. Celkové náklady byly stanoveny nejvýše na 215,8 miliardy korun a zahrnují pořízení letounů F-35, využívání letadel JAS-39 Gripen do roku 2035 a výstavbu nezbytné infrastruktury. Na svém webu to uvedlo ministerstvo obrany.

včera

včera

Senát ČR

Do Rady ČT byli v prvním kole zvoleni Fištejn, Denčevová a Procházková

Ve prvním kole tajných voleb Senát zvolil tři ze šesti členů Rady České televize. Z 46 kandidátů získali nadpoloviční většinu hlasů publicista Jefim Fištejn, rozhlasová moderátorka Ivana Chmel Denčevová a šéfredaktorka magazínu EDUzín a bývalá editorka Portálu ČT24 Barbora Procházková. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ivan Bartoš

Sněmovna schválila eDoklady. Lidem usnadní život už od ledna

Poslanecká sněmovna ve středu ve třetím čtení schválila vládní novelu zákona o právu na digitální služby, která počítá se zavedením eDokladů. Od poloviny ledna 2024 tak bude možné používat občanku v mobilu z dílny Digitální a informační agentury (DIA). Půjde o dobrovolnou alternativu k plastové kartičce.

včera

Senát ČR

Senát schválil růst rodičovského příspěvku, od ledna bude činit 350 tisíc korun

Senát ve středu navázal na Poslaneckou sněmovnu a stejně jako ona před měsícem vyslovil souhlas s růstem rodičovského příspěvku o 50 tisíc na 350 tisíc korun od ledna příštího roku. Nová výše příspěvku se bude týkat dětí narozených od začátku roku 2024, vyplývá z vládní novely. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident Petr Pavel. 

včera

Válka v Izraeli

Izrael a Hamás zvažují prodloužení příměří v Pásmu Gazy do neděle

Izrael a palestinské hnutí Hamás stále probírají možnost prodloužení současného příměří v Pásmu Gazy prostřednictvím zprostředkování ze strany Kataru, Egypta a Spojených států. V případě neshody by měl klid zbraní skončit ve čtvrtek nad ránem. Spekuluje se ale o prodloužení o další čtyři dny.

včera

včera

Ficova vláda v Bruselu lobuje za možnost vyvážet ruská paliva do Česka. Hrozí výrazně zdraží pohonné hmoty až na 45 korun za litr

Slovenská vláda premiéra Roberta Fica v těchto dnech lobuje u Evropské komise za prodloužení výjimky, která zemi umožňuje dovoz paliv z ruské ropy a zásobování jimi slovenského, ale také českého trhu. Ve většině Evropské unie platí zákaz dovozu ruských paliv už od letošního února. Slovensko, resp. tamní petrochemický podnik Slovnaft, spadající pod maďarský MOL, má vyjednánu výjimku do letošního 5. prosince, tedy do úterý příštího týdne. Právě tu ale chce nyní Ficův kabinet prodloužit. Informuje redakci ekonom Lukáš Kovanda.

Zdroj: Martin Hájek

Další zprávy