Po nervydrásajícím sedmém finále se mistry stali plzeňští Indiáni

Zlín – Takovéhle finále česká hokejová extraliga už dlouho nezažila. Šampióna se fanoušci dočkali až v sedmém utkání, přičemž ani v tom nebyla nouze o neočekávané zvraty.

Na první gól si však diváci na zlínském stadionu museli počkat až do začátku druhé třetiny, kdy po Vlasákově přihrávce zpoza brány skóroval Balej a poslal Plzeň do vedení 1:0. Dlouho se však Indiáni neradovali.

Následovaly totiž čtyři minuty nepříjemného tlaku ze strany Zlína, které vyústily v Balaštíkovu branku, který do prázdné kasy dorážel střelu Čecha, jež skončila pouze na tyčce.

Plzeň se ovšem nevzdala. Za dalších deset minut se urval Johnson, kterého bekhendem našel Martin Straka. Vyrovnání ovšem přišlo opět během pár minut, kdy se o něj postaral střílející Ondráček a přihrávající Köhler.

Do šaten se proto po čtyřiceti odehraných minutách odcházelo za nerozhodného stavu. Ten však po začátku třetí dvacetiminutovky vydržel pouze necelých deset minut, než si vzal puk nejplatnější plzeňský hráč Jan Kovář a poslal svůj tým do vedení 3:2.

Dlouho to vypadalo, že už je rozhodnuto. Ševcům se nedařilo prosadit a na časomíře běžela poslední minuta. Právě tehdy se však nechal možná trochu zbytečně vyloučit právě Kovář a Zlín, tou dobou už hrající bez brankáře, toho dokázal využít.

Pouhých 11 vteřin před koncem vyhrál vhazování před Mazancem a Čech parádní střelou od modré zajistil naději svému týmu v prodloužení. A v tom se hráči opravdu nešetřili!

Od první minuty se hra přelévala z jedné strany na druhou ve strhujícím tempu a ani televizní komentátoři nestíhali věnovat pozornost všem šancím. Hráče na obou stranách jako by to nakoplo a únava na nich vůbec nebyla znát.

Bohužel to ale ke gólu nevedlo a na hřišti začala být čím dál tím víc cítit houstnoucí atmosféra, ke které přispěla ještě enormní benevolence rozhodčích, kteří nechtěli ani jednomu celku pomoct vyloučením a tak nechávali bez povšimnutí i věci, jež by za normálních okolností bez přemýšlení pískali.

Rozhodnutí se nakonec zrodilo až v samotnému závěru druhého nastavení, kdy nepříliš prudká Strakova střela propadla zlínskému gólmanovi mezi vyrážečkou a tělem a Plzeň se tak po 57 sezonách v nejvyšší české hokejové soutěži mohla začít radovat ze zisku svého prvního titulu.

Související

Více souvisejících

HC Plzeň

Aktuálně se děje

před 38 minutami

před 1 hodinou

Veronika Bílková

75 let od Všeobecné deklarace lidských práv. Vnímáme ji jako samozřejmost, což však mnohde stále neplatí, varuje Bílková

Valné shromáždění OSN schválilo před třičtvrtě stoletím, 10. prosince 1948, Všeobecnou deklaraci lidských práv. Nevedla k tomu jen zvěrstva druhé světové války, ale také zkušenost s totalitními režimy v meziválečném období, upozorňuje profesorka Veronika Bílková. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz přiznává, že dokument není právně závazný nástroj, zároveň dodává, že se stal základem pro jiné smlouvy, které právně závazné jsou. Odbornice na mezinárodní humanitární právo z Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze dále vysvětlila například to, proč si nemyslí, že nastal čas Deklaraci aktualizovat či měnit, a z jakého důvodu není šťastné zmiňovat lidská práva pouze v souvislosti s jejich porušováním.

před 1 hodinou

Aktualizováno včera

Poslední čtyři páry dvanácté řady StarDance.

Ve StarDance se rozhodlo o finalistech, dotancovala Iva Kubelková

Ve StarDance se v sobotu večer rozhodlo o tom, kdo postoupí do finále, kterým letošní řada soutěže vyvrcholí za týden, kdy budou vyhlášeni vítězové, tedy král a královna tanečního parketu. Dnes tančily ještě čtyři soutěžní páry, postupujícími jsou Eva Adamczyková, Darija Pavlovičová a Vavřinec Hradilek.

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Olaf Scholz

Na Německo se Ukrajina může spolehnout. Scholz slibuje další pomoc

Německo hodlá navzdory vlastním problémům pokračovat ve vojenské pomoci Ukrajině, na sobotním sjezdu německé sociálnědemokratické strany SPD to řekl její lídr a kancléř Olaf Scholz. Podle předsedy spolkové vlády to zatím na konec konfliktu na východě Evropy nevypadá. 

včera

Ladislav Županič

Zemřel herec Ladislav Županič, bylo mu 80 let

Ve věku 80 let zemřel populární herec Ladislav Županič, který úspěšně působil ve filmu, televizi, dabingu i v divadle. Karlínské hudební divadlo dokonce svého času úspěšně vedl jako ředitel. 

včera

včera

včera

včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

včera

včera

Evropská unie, ilustrační fotografie.

EU má na dosah regulaci umělé inteligence. Existuje předběžná dohoda

Evropská unie se v pátek večer předběžně dohodla na regulaci AI neboli umělé inteligence, informovala Reuters. Podle agentury půjde o přelomová pravidla, ačkoliv bude ještě nutné doladit detaily. Evropa se tak zřejmě stane prvním kontinentem s pravidly pro regulaci systémů, jakým je například ChatGPT. 

včera

včera

Schwarzenbergové, jeden z nejstarších a nejvýznamnějších šlechtických rodů Evropy

Dne 9. prosince se koná pohřeb Karla Schwarzenberga, význačného politika a diplomata. Rod Schwarzenbergů se řadí mezi vůbec nejstarší šlechtické rody v Evropě a rovněž mezi ty nejvýznamnější. Schwarzenbergové byli po staletí hybateli evropských dějin a svou nesmazatelnou stopu zanechali i na našem území.

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy