Martin Straka nekončí. Vítěz z Nagana se bude snažit s Plzní o obhajobu titulu

Plzeň – Podle deníku Sport odkládá veterán Martin Straka hokejový důchod a bude hrát i v další extraligové sezóně. Čtyřicetiletý útočník bude mít tedy šanci na to, aby dotlačil Plzeň k obhajobě titulu.

„Martin hrát bude. Není to o tom, že by hrozně chtěl pokračovat, spíš úplně necítí, že nastal čas odejít, proto si ještě jednu sezónu dá," pověděl Sportu hokejista blízký Strakovi.

Straka má za sebou velmi povedený rok. Byl to totiž on, kdo v rozhodujícím sedmém finále minulého ročníku extraligy vystřelil v prodloužení premiérový titul pro Plzeň. Něco podobného by jistě rád zopakoval i v tom následujícím.

Hráč, který je zároveň šéfem plzeňského klubu, má v držení zlaté medaile z Olympijských her v Naganu a Mistrovství světa v roce 2005. Dlouho působil i v zámořské NHL, kde toho nejvíce odehrál v klubech Pittsburghu a New York Rangers.

Související

Martin Straka, bývalý český hokejový útočník a budoucí asistent u národního týmu

Nástupce Miloše Říhy si už vyhlédl své pobočníky. Kdo se stane asistenty v reprezentaci?

Jak známo, od nadcházející hokejové sezóny 2020/21 český hokejový národní tým povede Filip Pešán, jenž je zároveň mimo jiné reprezentačním šéftrenérem a jenž tak nahradí dosavadního kouče reprezentace Miloše Říhu. Dosud ale nebylo známo, kdo bude Filipu Pešánovi pomáhat na reprezentační lavičce. Nyní ale deník Sport přichází se jmény, které byly do funkc asistentů vybrány. Těmi jmény mají být bývalí reprezentanti Martin Straka a Jaroslav Špaček. K potvrzení toho už podle deníku stačí jen formální schválení ze strany svazového výkonného výboru.

Více souvisejících

Martin Straka (hokejista) HC Plzeň extraliga, hokej ČR

Aktuálně se děje

před 14 minutami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Vladimir Putin

Budou Rusové grilovat Putina? Pětinu lidí zajímá, kdy skončí válka proti Ukrajině

Podle průzkumu provedeného nezávislým střediskem Levada by se Rusové nejraději zeptali svého prezidenta Vladimira Putina na to, kdy skončí válka proti Ukrajině. Otázka týkající se ukončení "speciální vojenské operace," jak Moskva nazývá konflikt s Ukrajinou, v průzkumu zaujala vedoucí pozici před ostatními dotazy. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Německá policie, ilustrační fotografie.

Sasko má problém s prodloužením kontrol na hranicích s ČR. Je moc krátké

Sasko požaduje prodloužení kontrol na německých hranicích s Českem a Polskem nejméně o šest měsíců, řekl to v úterý ministr vnitra této spolkové země Armin Schuster (CDU). Spolkové ministerstvo vnitra v pondělí oznámilo, že prodlouží kontroly na hranicích s Českem, Polskem a Švýcarském do 15. prosince. 

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

Minimální mzda po roce 2023 vzroste. Jurečkovo ministerstvo definitivně rozhodlo

Minimální mzda od ledna 2024 vzroste o 1600 korun na 18 900 korun, vyplývá z vládního nařízení vypracovaného ministerstvem práce a sociálních věcí. Podle předlohy poroste také několik úrovní zaručené mzdy v 1., 2., 3. a 8. skupině prací. Polepšit by si mělo asi půldruhého milionu zaměstnanců. Vláda bude návrh definitivně schvalovat příští týden. 

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

včera

Policie, ilustrační fotografie.

Policie chce jezdit k méně nehodám na silnicích. Návrh už řeší s ministerstvem a pojišťovnami

Policisté si přejí zvýšení hranice škody, při které mají řidiči povinnost oznámit dopravní nehodu. Vzniknout by měla speciální on-line platforma, jejímž prostřednictvím by se nehoda nahlašovala včetně dokumentace pro pojišťovny. Nyní jsou podle ředitele dopravní policie Jiřího Zlého hlášeny některé nehody zbytečně, přičemž policisté poté chybí jinde. 

včera

Zelenskyj na poslední chvíli zrušil projev před americkým Senátem

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na poslední chvíli zrušil plánovaný úterní projev pro americké senátory, které měl informovat o současné situaci na Ukrajině. Oznámil to lídr demokratů v Senátu Chuck Schumer. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy