Začal nový ročník extraligy. Mistr z Plzně a Zlín zvítězili

Litvínov/Plzeň – Dvěma zápasy odstartoval další ročník nejvyšší hokejové soutěže. První triumf si po výhře nad Vítkovicemi připsal mistr posledního ročníku z Plzně. Slavili i ve Zlíně, který porazil na jeho ledě Litvínov.

Loňští finalisté Plzeň a Zlín vstoupili do nové sezóny úspěšně. Západočeši si i díky dvěma trefám kapitána Martina Straky celkem snadno poradili s Vítkovicemi. Straka byl tak posledním střelcem loňské a zároveň prvním střelcem letošní sezóny. Jeho tým nakonec zvítězil 5:2.

Litvínov vyjel na led ve slavnostním. Retro dresy připomínaly 55. výročí nepřetržitého působení klubu v nejvyšší hokejové soutěži. Další retro bylo na soupisce. Jiří Šlégr si opět nazul brusle, ale ani on nepomohl k přehrání Zlína, který se nakonec radoval po nájezdech 3:2.

Prvními duely tak začal boj o novou trofej, která nese jméno prezidenta Československa T. G. Masaryka.

Související

Martin Straka, bývalý český hokejový útočník a budoucí asistent u národního týmu

Nástupce Miloše Říhy si už vyhlédl své pobočníky. Kdo se stane asistenty v reprezentaci?

Jak známo, od nadcházející hokejové sezóny 2020/21 český hokejový národní tým povede Filip Pešán, jenž je zároveň mimo jiné reprezentačním šéftrenérem a jenž tak nahradí dosavadního kouče reprezentace Miloše Říhu. Dosud ale nebylo známo, kdo bude Filipu Pešánovi pomáhat na reprezentační lavičce. Nyní ale deník Sport přichází se jmény, které byly do funkc asistentů vybrány. Těmi jmény mají být bývalí reprezentanti Martin Straka a Jaroslav Špaček. K potvrzení toho už podle deníku stačí jen formální schválení ze strany svazového výkonného výboru.

Více souvisejících

Martin Straka (hokejista) HC Plzeň

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Evropská unie, ilustrační fotografie.

EU má na dosah regulaci umělé inteligence. Existuje předběžná dohoda

Evropská unie se v pátek večer předběžně dohodla na regulaci AI neboli umělé inteligence, informovala Reuters. Podle agentury půjde o přelomová pravidla, ačkoliv bude ještě nutné doladit detaily. Evropa se tak zřejmě stane prvním kontinentem s pravidly pro regulaci systémů, jakým je například ChatGPT. 

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

včera

včera

včera

včera

Gaza

UNRWA: Z Pásma Gazy se stala divočina. Drancování, kamenování, společnost je na pokraji kolapsu

Generální komisař Agentury OSN pro pomoc a práci ve prospěch palestinských uprchlíků (UNRWA) Philippe Lazzarini v pátek vyzval mezinárodní společenství k zastavení eskalace násilí v pásmu Gazy, kde nerespektování mezinárodního humanitárního práva dosáhlo kritického bodu. Thomas White, šéf UNWRA v Gaze, dodal, že v enklávě se hroutí občanský pořádek, ulice se proměnily v divočinu, konvoje s pomocí jsou drancovány a vozidla OSN kamenována. Společnost je podle něj na pokraji úplného kolapsu.

včera

včera

SK Slavia Praha

Slavii posílí Nizozemec s kontroverzní minulostí. Klub mu chce pomoct restartovat kariéru

Jeho dosavadní životopis hovoří o zajímavých adresách, na kterých nizozemský talent působil. Jednadvacetiletý ofenzivní záložník Mohamed Ihattaren prošel Eidhovenem, Juventusem či Ajaxem Amsterdam. Nyní ale jako volný hráč kývl na nabídku pražské Slavie, se kterou se domluvil na tříleté smlouvě. Ostrý zápas nehrál Ihattaren již rok a půl, i proto začne přípravu ve svém novém působišti individuálně.

včera

Hokej, ilustrační fotografie.

Hokejové Pardubice si stěžují na finského soupeře. Kontumace zápasu Ligy mistrů nedosáhly

Hokejovým Pardubicím se v rámci Ligy mistrů nevyvedl vstup do čtvrtfinále, když ve středečním úvodním zápase s finským klubem Lukko Rauma prohrály 4:6. Majitel Východočechů Petr Dědek je ale po tomto zápase rozčílen, soupeř prý podle něj porušil regule soutěže, když včas nenahlásil změnu ve své zápasové soupisce. Proto tak pardubické vedení tlumočilo přímo šéfovi soutěže Martinu Baumannovi, jenž byl na zápase přítomen, že bude na základě toho žádat kontumaci duelu. Ve čtvrtek dostaly Pardubice reakci, ze které spokojeny nebudou. Podle vedení soutěže totiž k žádnému pochybení ze strany finského klubu nedošlo.

včera

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan má novou podmínku. Žádost Švédska o vstup do NATO schválí výměnou za F-16

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podmínil ratifikaci žádosti Švédska o vstup do NATO schválením prodeje amerických stíhaček F-16 Turecku. Donedávna přitom podmiňoval schválení švédské žádosti tím zásahem vůči skupinám, které Ankara považuje za hrozbu pro svou bezpečnost, především proti sympatizantů Strany kurdských pracujících (PKK).

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Fiala se s lékaři dohodl na smíru. Dostanou 9,8 miliardy

V pátek podepsali zástupci nespokojených lékařů dohodu o zvýšení platů s premiérem Petrem Fialou a ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem. Vláda na toto navýšení vyčlenila částku ve výši 9,8 miliardy korun. Premiér uvedl, že tato dohoda je významná nejen pro lékaře a zdravotníky, ale také pro občany, protože zajišťuje, že lidé v Česku nemusí mít obavy o dostupnost zdravotní péče.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy