Chanty-Mansijsk - Pražané porazili po Avtomobilistu i Jugru. I v dnešním zápase se dařilo první formaci Azevedo – Novotný – Ullström. Švédský forvard, který odehrál druhý zápas v této lajně, si připsal první branku v dresu Lva. Výraznou postavou v utkání byl také kapitán Novotný. Český útočník v zápase asistoval u prvních dvou branek lvů.
V sestavě Lva nedošlo oproti utkání s Jekatěrinburgem ani k jedné změně. V bráně se tedy opět představil Vehanen, který v minulém utkání předvedl velmi dobrý výkon.
Začátek duelu s Jugrou mohl připomínat předchozí zápas s Avtomobilistem. Úvod utkání totiž nepřinesl velké množství šancí. V úvodu ale byli aktivnější hostující lvi, kteří dokázali ze své převahy vytěžit první branku utkání.
Stejně jako v předchozím utkání i dnes byl u první branky Azevedo s Novotným. Oba borci si ale své pozice prohodili. V dnešním zápase z rohu kluziště nahrával kapitán lvů volnému kanadskému forvardovi. Justin Azevedo pak Kuzněcova propálil tvrdou střelou z mezikruží.
Úvodní minuty prostřední periody byly opravdu divoké. Lvi dokázali během minuty a půl zvýšit své vedení na 3:0. Nejdříve druhou branku do sítě Jugry dorážel po Novotného střele David Ullström, který si tak ve svém druhém utkání připsal premiérovou branku.
Už na rozdíl tří branek zvyšoval Topi Jaakola. Střela švédského obránce z modré čáry doletěla až do sítě domácích. Skvělou práci odvedli při druhé brance Pražanů Řepík s Vránou, kteří výborně clonili Kuzněcovovi.
O pár minut později ujel obraně lvů Arťom Buljasnkij. Za záchranou brzdu v podobě hákování zatáhl Gragnani a rozhodčí po tomto zákroku nařídili trestné střílení. Faulovaný hráč dokázal nájezd s přehledem proměnit.
Před sirénou, která ukončovala druhou část, se začala Jugra tlačit více do útoku. Vše ale jistil velmi dobře chytající Vehanen.
V závěru utkání pojistil výhru Pražanů Martin Thörnberg. Na začátku gólové akce byl Sekáč, který výborným pasem našel na druhé straně svého švédského spoluhráče. Nejlepší střelec Lva pak přesně vymetl horní růžek branky, kterou již hájil střídající Birjukov.
Zdroj: David Soumar, Lev Praha
Konečné výsledky zápasů KHL za 24. 11. 2013:
Omsk – Riga 5:2
Jekatěrinburg – Slovan Bratislava 8:1
Dinamo – Chabarovsk 5:4
Minsk – Magnitogorsk 3:1
Astana – CSKA Moskva 2:5
Nižnij Novgorod – Novokuzněck 5:0
Kazaň – Vladivostok 5:1
Donbass Doněck – Ufa 4:2
Jugra Chanty-Mansijsk – LEV Praha 1:4
Čechov – Novosibirsk 4:3 po samostatných nájezdech
Petrohrad – Nižněkamsk 2:1
Záhřeb - Čeljabinsk 4:5 po samostatných nájezdech
18. března 2026 21:31
Za dva roky bude v Praze k vidění velký hokejový svátek. Světový pohár s hvězdami NHL
Související
Hokejový Lev se nezúčastní v KHL sezony 2014/2015
Kapitán Novotný opouští Lva. Hrozí klubu skutečně zánik?
LEV Praha , Jiří Novotný (hokejista) , David Ullström (hokejista)
Aktuálně se děje
před 22 minutami
Trumpova propaganda jede na plné obrátky. Hegseth označil křehké příměří s Íránem za historické a drtivé vítězství
před 32 minutami
Odešla atletická legenda. Zemřel diskař Imrich Bugár
před 1 hodinou
Rutte se setkal s Trumpem. Odmítl říct, jestli USA chtějí vystoupit z NATO
před 2 hodinami
Počasí do konce týdne: Bude ještě mrznout, přidají se i deště
včera
Írán nepochopil, že Libanonu se příměří netýká, prohlásil Vance. Izrael by se ale podle něj mohl zklidnit
včera
Trump pohrozil uvalením padesátiprocentních cel na zemi, která bude dodávat zbraně Íránu
včera
Pojedu v čele české delegace na summit NATO, oznámil Pavel
včera
Írán opět zavřel Hormuzský průliv, tentokrát kvůli Libanonu. Ten ale nebyl součástí dohody, varuje Trump
včera
Předvolební průzkumy v Maďarsku: Očekává se historický zlom a drtivé vítězství opozice
včera
Evropa se hádá kvůli Orbánovi. Kreml se pustil do EU, Německo argumentuje Vancem
včera
Írán prosil o příměří, zastaví obohacování uranu. Chameneí je po útocích znetvořený, prohlásil Hegseth
včera
Co znamená dohoda s Íránem pro USA? Trumpovi poskytla únikovou cestu
včera
Moment úlevy pro celý svět. Starmer vyrazil do Perského zálivu projednat další kroky příměří
včera
Doručoval jsem miliony dolarů. Slavný kulturista popsal, jak ruské podsvětí sponzorovalo Orbána
včera
Vance kope v Maďarsku do všeho a všech. Opřel se do Bruselu, zkritizoval Británii i Zelenského
včera
Příměří zahrnuje i Libanon, tvrdí Pákistán. Na ten se nevztahuje, míní izraelská armáda a pokračuje v útocích
včera
Jak se Magyar katapultoval z pozice řadového úředníka do čela opozice?
včera
Desetibodový mírový plán zveřejněn: Co požaduje Írán od USA?
včera
V Česku začaly platit maximální ceny pohonných hmot
včera
Trump našel únikovou cestu z patové situace. Vsadil na chladný rozum
Nakonec se zdá, že alespoň pro tuto chvíli zvítězil chladný rozum. Prezident Donald Trump prostřednictvím své sociální sítě oznámil, že Spojené státy a Írán se výrazně přiblížily k uzavření definitivní mírové dohody. V souvislosti s tímto pokrokem šéf Bílého domu souhlasil se čtrnáctidenním příměřím, které má poskytnout prostor pro další vyjednávání.
Zdroj: Libor Novák