Straka a Špaček dostali pokutu. Vulgárně křičeli na sudí

Praha – Kapitán hokejové Plzně a zároveň i generální manažer západočeského klubu Martin Straka dostal společně s asistentem plzeňského trenéra Jaroslavem Špačkem pokutu od diciplinární komise za jejich vulgarismy adresované na duo rozhodčích v zápase 22. kola proti Slavii. Informuje o tom server hokej.cz.

V tiskové zprávě od disciplinární komise se přímo píše, že obě pokutované osoby „rozporovali rozhodnutí sudích a vytvářeli tlak na jejich rozhodování v další části zápasu". Straka i Špaček dostali za tyto prohřešky pokutu ve výši 30 000 korun. Zatímco Straka pokutu zaplatí ze svého, asistent trenéra a bývalý reprezentační obránce Jaroslav Špaček nemá vůbec zaregistrovanou hráčskou ani trenérskou smlouvu a ani v oficiální dokumentaci není uveden jako funkcionář samotného klubu, a proto za něj pokutu zaplatí sama Plzeň.

Martin Straka s verdiktem disciplinární komise nesouhlasí: „Podáme odpor. Nefňukáme, ale když už nás někdo z něčeho osočil, chceme aspoň to, aby nás vyslechli. Přece není možné, abychom jen zničehonic dostali mail s pokutou, aniž by někdo vyslechl naši verzi, k čemu přesně po té první třetině došlo," řekl pro deník Sport. "Nebyli jsme to my, kdo ovlivnil zápas. Ale rozhodčí. A proč trestají jenom nás?," dodal kapitán západočechů.

Strakovi a Špačkovi se dost nelíbila hlavně situace, která se odehrála v první třetině. V ní rozhodčí Pešina a Hribik krátce po sobě vyloučili dva plzeňské hráče na dvě plus deset minut. Konkrétně byli vyloučeni Michal Dvořák a Ryan Hollweg. "Vyloučili je úplně za nic," okomentoval tyto tresty Martin Straka. Plzeň ale tato rozhodnutí nijak zásadně nerozhodilo, neboť v onom zápase se Slavií nakonec vyhrála 4:2.

Související

Martin Straka, bývalý český hokejový útočník a budoucí asistent u národního týmu

Nástupce Miloše Říhy si už vyhlédl své pobočníky. Kdo se stane asistenty v reprezentaci?

Jak známo, od nadcházející hokejové sezóny 2020/21 český hokejový národní tým povede Filip Pešán, jenž je zároveň mimo jiné reprezentačním šéftrenérem a jenž tak nahradí dosavadního kouče reprezentace Miloše Říhu. Dosud ale nebylo známo, kdo bude Filipu Pešánovi pomáhat na reprezentační lavičce. Nyní ale deník Sport přichází se jmény, které byly do funkc asistentů vybrány. Těmi jmény mají být bývalí reprezentanti Martin Straka a Jaroslav Špaček. K potvrzení toho už podle deníku stačí jen formální schválení ze strany svazového výkonného výboru.

Více souvisejících

Martin Straka (hokejista) HC Plzeň extraliga, hokej ČR

Aktuálně se děje

před 41 minutami

před 1 hodinou

Veronika Bílková

75 let od Všeobecné deklarace lidských práv. Vnímáme ji jako samozřejmost, což však mnohde stále neplatí, varuje Bílková

Valné shromáždění OSN schválilo před třičtvrtě stoletím, 10. prosince 1948, Všeobecnou deklaraci lidských práv. Nevedla k tomu jen zvěrstva druhé světové války, ale také zkušenost s totalitními režimy v meziválečném období, upozorňuje profesorka Veronika Bílková. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz přiznává, že dokument není právně závazný nástroj, zároveň dodává, že se stal základem pro jiné smlouvy, které právně závazné jsou. Odbornice na mezinárodní humanitární právo z Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze dále vysvětlila například to, proč si nemyslí, že nastal čas Deklaraci aktualizovat či měnit, a z jakého důvodu není šťastné zmiňovat lidská práva pouze v souvislosti s jejich porušováním.

před 2 hodinami

Aktualizováno včera

Poslední čtyři páry dvanácté řady StarDance.

Ve StarDance se rozhodlo o finalistech, dotancovala Iva Kubelková

Ve StarDance se v sobotu večer rozhodlo o tom, kdo postoupí do finále, kterým letošní řada soutěže vyvrcholí za týden, kdy budou vyhlášeni vítězové, tedy král a královna tanečního parketu. Dnes tančily ještě čtyři soutěžní páry, postupujícími jsou Eva Adamczyková, Darija Pavlovičová a Vavřinec Hradilek.

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Olaf Scholz

Na Německo se Ukrajina může spolehnout. Scholz slibuje další pomoc

Německo hodlá navzdory vlastním problémům pokračovat ve vojenské pomoci Ukrajině, na sobotním sjezdu německé sociálnědemokratické strany SPD to řekl její lídr a kancléř Olaf Scholz. Podle předsedy spolkové vlády to zatím na konec konfliktu na východě Evropy nevypadá. 

včera

Ladislav Županič

Zemřel herec Ladislav Županič, bylo mu 80 let

Ve věku 80 let zemřel populární herec Ladislav Županič, který úspěšně působil ve filmu, televizi, dabingu i v divadle. Karlínské hudební divadlo dokonce svého času úspěšně vedl jako ředitel. 

včera

včera

včera

včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

včera

včera

Evropská unie, ilustrační fotografie.

EU má na dosah regulaci umělé inteligence. Existuje předběžná dohoda

Evropská unie se v pátek večer předběžně dohodla na regulaci AI neboli umělé inteligence, informovala Reuters. Podle agentury půjde o přelomová pravidla, ačkoliv bude ještě nutné doladit detaily. Evropa se tak zřejmě stane prvním kontinentem s pravidly pro regulaci systémů, jakým je například ChatGPT. 

včera

včera

Schwarzenbergové, jeden z nejstarších a nejvýznamnějších šlechtických rodů Evropy

Dne 9. prosince se koná pohřeb Karla Schwarzenberga, význačného politika a diplomata. Rod Schwarzenbergů se řadí mezi vůbec nejstarší šlechtické rody v Evropě a rovněž mezi ty nejvýznamnější. Schwarzenbergové byli po staletí hybateli evropských dějin a svou nesmazatelnou stopu zanechali i na našem území.

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy