Soči - Čeští hokejisté porazili na posledním turnaji před olympiádou i Rusko a Channel One Cup ovládli po 11 letech. Podílela se na tom i čtveřice lvů: Němec, Novotný, Sekáč a Ševc. Nejvíce zazářil Novotný, který při výhře 2:1 vsítil rozhodující gól. Jaakola a Mäenpää zase pomohli Finům porazit Švédy a s předstihem si zajistit celkový triumf na Euro Hockey Tour.
Běžela 45. minuta duelu Rusko – Česko a na kostce nad ledem svítil nerozhodný stav 1:1, když Radil skvělým napadáním obral Rusy o puk, který následně získal Šimánek. Ten ho předložil Jiřímu Novotnému, jenž okamžitě vypálil. Jerjomenko se nestihl přesunout a Česko rázem vedlo 2:1.
Skóre už se pak nepohnulo a Češi vyhráli i třetí zápas na Channel One Cupu, čímž dosáhli na turnajové prvenství.
Do utkání proti domácím Rusům naskočili ještě Němec, Sekáč a Ševc, přičemž i oni si v prvním dějství moc nezahráli. Hráči sborné totiž odstartovali mohutným tlakem a pravidelně odstřelovali Saláka, který čelil 13 střelám. Jerjomenko byl takřka bez práce, musel zasahovat pouze dvakrát.
Svěřenci Aloise Hadamczika se však postupně osmělovali. Výjimkou nebyl Jiří Sekáč, jenž v první polovině prostřední třetiny ukázal, proč je nejproduktivnějším hráčem Lva. Nejdříve nahrál Červenkovi do slibné střelecké pozice poté, co efektně obešel Radulova, později se sám dral před bránu tak houževnatě, že ho Těreščenko musel zastavit faulem.Skóre ale přeci jen otevřeli Rusové: z trestného střílení na startu třetího dějství skóroval Radulov, kterého předtím fauloval Martin Ševc.
Češi však skóre otočili během necelých čtyř minut. Kromě Novotného skóroval ještě Nosek, jenž byl spolu s Ondřejem Němcem nejaktivnějším českým střelcem v duelu (oba vypálili třikrát).
Slaví i Topi Jaakola a Mikko Mäenpää, kteří v barvách Finska podpořili výhru 4:2 nad Švédskem. Vidět byl zejména Mäenpää, jenž asistoval u vyrovnávací trefy na 1:1 a ve třetí třetině dostal trest do konce zápasu. Rozhodčím se nelíbily jeho protesty po druhém gólu Engqvista. Startu se tentokrát nedočkal brankář Atte Engren, který usedl jen na střídačku.
Hráči Suomi si díky vítězství zajistili triumf v seriálu Euro Hockey Tour už před závěrečným turnajem, který v květnu příštího roku vypukne ve Švédsku.
Zdroj: Daniel Poláček, Lev Praha
Související
Referenda v USA: Mississippi má novou vlajku, čtyři státy schválily rekreační marihuanu
Čína zpřísňuje zákon o hanobení symbolů. Trestným činem bude i šlapání po vlajce
Vlajky států , Jiří Novotný (hokejista) , Channel One Cup
Aktuálně se děje
před 46 minutami
USA přebírají kontrolu nad Hormuzským průlivem. Budete nám za něj platit, prohlásil Trump
před 1 hodinou
Německo a Francie si předvolaly ruského velvyslance. Na kyberútoky odpovíme, vzkazují Moskvě
před 2 hodinami
Ukrajina vrací válku do Ruska. Opět útočila v Moskvě
před 3 hodinami
Filip Turek měl údajně nehodu, v centru Prahy se měl srazit se sanitkou
před 3 hodinami
Evropa sčítá škody. Extrémní počasí si zatím jen letos vyžádalo tisíce mrtvých
před 4 hodinami
Počasí: Česko zasáhnou velmi silné bouřky. Hrozí vichřice i kroupy
před 5 hodinami
Hormuzský průliv je otevřený, prohlašují USA. Írán tvrdí opak
před 6 hodinami
Kreml nasazuje do první linie Afričany. Zajatci se přesto chtějí vrátit do Ruska
před 6 hodinami
Zemřel slavný novozélandský herec Sam Neill. Zazářil v Jurském parku
před 6 hodinami
Jak USA povedou válku s Čínou nebo KLDR? Experti důrazně varují Bílý dům
před 7 hodinami
Americká armáda zahájila další útoky proti Íránu. Zničili jste veškerou diplomacii, reaguje Teherán
před 9 hodinami
Počasí v novém týdnu nebude jen o tropech. Hrozí i bouřky
včera
Princ Harry odcházel od soudu zklamaný. Novináři se neprovinili
včera
Druhý český BlackHawk vyrazil do boje s požáry ve Francii
včera
Hrad reagoval na Babišovo video. Pavel odhalil, o co mu jde
včera
Poradíme, kde se v Česku vykoupat. Kvalita vody se zhoršuje kvůli počasí
včera
Medvěd na Slovensku napadl muže přímo v obci. Místní dostali doporučení
včera
Trump tvrdí, že Hormuz je otevřený. Íránci jsou nemocní lidé, zopakoval
včera
Přišli jsme o odhodlaného lídra, komentoval Zelenskyj úmrtí Grahama
Aktualizováno včera
Předpovědi budou jiné, upozornil ČHMÚ. Změna vychází z připomínek občanů
Tuzemské předpovědi počasí se mění. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) informoval, že spustil nové verze textových předpovědí. Jde o změnu, která vyplynula z podnětů ze strany laické veřejnosti.
Zdroj: Jan Hrabě