Dva góly Ridderwalla nestačily, lvi přišli o výhru nad Magnitogorskem ve třetí třetině

Magnitogorsk - Lvi dlouho sahali v utkání proti Metallurgu po třech bodech. Nakonec však z ledu Magnitogorsku odjíždějí s prázdnou. O osudu utkání rozhodly tři branky domácích v poslední třetině. Lvi se prosadili jen dvakrát zásluhou Calle Ridderwalla a to bylo na rozjetý Metallurg málo. Vítězná série Lva na kluzištích soupeřů se zastavila na osmi utkáních.

Po delší pauze se do sestavy vrátil Michal Birner. Naopak obrana se oproti zvyku z posledních zápasů musela obejít bez osmého beka – mimo hru totiž zůstal Jakub Nakládal. O to větší zátěž připadla na zbylé hráče při bránění elitní formace Metallurgu.

Ta o sobě dala vědět už v první třetině při Oystrickově vyloučení. Nejprve se v obrovské šanci ocitl Antipin, to ale nebylo nic proti akci, kterou si Metallurg vypracoval o pár vteřin později. Lvy v tu chvíli dělilo od obdržené branky jen pár milimetrů. Puk totiž klouzal po brankové čáře a jen zázrakem Mäenpää vyškrábl kotouč do bezpečné vzdálenosti.

Metallurg mohl nevyužité přesilovky jen litovat. A to i vzhledem k tomu, že hned vzápětí inkasoval. Calle Ridderwall využil chybného střídání domácích a nabruslil si až před Košečkina, kterého vyškolil ukázkovým backhandovým blafákem.

Ke konci třetiny se za brankou Košečkina strhla mela. Klepiš totiž na ruského gólmana vystřelil po odpískání, což se samozřejmě domácím nelíbilo. A rozhodčí tak rozdělovali tresty – Kazionov dostal dvě minuty za hrubost, Gragnani pět minut a trest do konce utkání. Lvi tak dohrávali utkání jen se šesti beky.

Po vypršení Kazionova trestu měl Metallurg k dispozici téměř tříminutovou přesilovku, tu ale nevyužil. Domácí se prosadili až při hře pět na pět. Mozjakin na sebe připoutal veškerou pozornost bránících lvů a na poslední chvíli naservíroval přihrávku před branku na nikým nehlídaného Jana Kováře. Vehanen se v brankovišti snažil rychle přesunout, na dorážku z první byl krátký.

Vyrovnaný stav ale na ukazateli skóre dlouho nezůstal. Calle Ridderwall totiž předvedl zcela totožnou akci jako v první třetině a Košečkin si s jeho backhandovým blafákem ani napodruhé nevěděl rady. Lvi si tak do kabin odnášeli jednobrankové vedení

Na začátku třetí třetiny o něj ale rychle přišli – Platonovova střela od modré byla zblokována a kotouč tak efektním obloučkem doplachtil až do brankoviště za Vehanena. Tam si puk jako první našel Tim Brent a srovnal.

A ve 49. minutě se dokonce dostal Metallurg poprvé v utkání do vedení. Brent se snažil procpat kotouč před branku, ten však po několika tečích skončil až na modré na holi Rinata Ibragimova. Vehanen, který těsně předtím přišel po ataku jednoho z domácích o hůl, na střelu do horního růžku nedosáhl.

Lvi se snažili vyrovnat v závěrečném power play, místo toho ale inkasovali na rozhodujích 2:4 z hole Sergeje Mozjakina. Série venkovních vítězství Pražanů se tak zasekla na čísle osm.

Zdroj: Karolína Antošová, Lev Praha

Související

Hokejový Lev se nezúčastní v KHL sezony 2014/2015

Hokejový Lev se nezúčastní v KHL sezony 2014/2015

Praha - Prohlášení akcionářů Petra Speychala a Jevgenije Myškovského: "Po dlouhých jednáních v tuto chvíli bohužel musíme potvrdit, že HC LEV Praha se v KHL nezúčastní sezony 2014/2015, protože se klubu nepodařilo zajistit nutné finanční prostředky pro další fungování týmu na stejné úrovni.

Více souvisejících

LEV Praha Calle Riderwall (hokejista) Jiří Novotný (hokejista)

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Andy Burnham

Princ Andrew může mít problém. Burnham nevylučuje nové vyšetřování

Bývalému princi Andrewovi mohou po nástupu nového britského premiéra Andyho Burnhama do Downing Street hrozit další problémy. Burnham by totiž podle zástupkyně obětí sexuálního násilí mohl souhlasit s veřejným vyšetřováním aktivit amerického finančníka Jeffreyho Epsteina ve Velké Británii. 

před 4 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Vlaky

České dráhy přepravily nejvíce cestujících od roku 2019

České dráhy přepravily v první polovině roku 2026 nejvíc cestujících od předcovidového roku 2019. Rostoucí zájem o cestování táhne vnitrostátní přeprava. Největší přírůstky cestujících zaznamenal dopravce v rámci regionálních dopravních systémů a na vybraných dálkových linkách s velkým konkurenčním potenciálem, především v porovnání s individuálním motorismem.

před 10 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

Ilustrační fotografie.

Kyjev čelil dalšímu ničivému útoku. Zemřelo i dítě

Nejméně tři lidé včetně dítěte přišli o život při nočním ruském útoku na ukrajinskou metropoli Kyjev. Informovala o tom britská stanice BBC. Moskva tak pokračuje v sérii ničivých a smrtících útoků na hlavní město sousední země.

před 14 hodinami

včera

Volodymyr Zelenskyj a Valerij Zalužnyj

Zalužnyj: Schopnosti Ukrajiny překonávají NATO. Do aliance zřejmě nikdy nevstoupíme

Ukrajinský velvyslanec ve Spojeném království a bývalý vrchní velitel ozbrojených sil Valerij Zalužnyj otevřeně prohlásil, že jeho země pravděpodobně nikdy nevstoupí do NATO. Na setkání s evropskými velvyslanci uvedl, že se v otázce členství pohyboval celá léta, avšak současná realita ukazuje, že alianční standardy jsou pro Kyjev v současné podobě nedosažitelné.

včera

Prezident Trump v Mar-a-Lago.

Proč Írán nechce dohodu s USA? Doufá, že Trump v USA na podzim prohraje

Teherán podle webu The Guardian usiluje o to, aby diplomatická jednání s USA schválně protáhl a udržel tak amerického prezidenta Donalda Trumpa v probíhajícím konfliktu až do podzimních voleb do Kongresu. Cílem íránské strany je uštědřit americkému prezidentovi politickou ránu, která by se mohla vyrovnat krizi s americkými teheránskými rukojmími za prezidenta Jimmyho Cartera.

včera

Policie ČR

V Tanvaldu došlo k útoku nožem. Tři lidé jsou zranění

V pátek odpoledne došlo v Tanvaldu v ulici Horská k vážnému incidentu, při kterém útočník napadl lidi nožem. Zásah záchranářů a policie si vyžádal ošetření čtyř zraněných osob, přičemž tři z nich utrpěly těžká poranění.

včera

Bílý dům, Washington D.C., USA

Soud nařídil zastavit stavbu Trumpova tanečního sálu

Federální odvolací soud v USA nařídil zastavení stavby kontroverzního tanečního sálu v hodnotě 400 milionů dolarů, který v Bílém domě prosazuje prezident Donald Trump. Páteční rozhodnutí představuje vážnou překážku pro administrativu a otevírá cestu k právní bitvě před Nejvyšším soudem.

včera

včera

včera

včera

Prezident Trump v Mar-a-Lago.

Trump se opět pokouší omezit novorozencům práva na občanství

Americký prezident Donald Trump se vrací k snahám o omezení práva na občanství získané narozením na půdě Spojených států. Stává se tak jen několik týdnů poté, co Nejvyšší soud Spojených států odmítl jeho předchozí plošší pokus o zrušení této dlouholeté praxe. 

včera

Dovoz a vývoz zboží

Trump podepsal zavedení nových cel

Americký prezident Donald Trump podepsal nové nařízení, kterým zavádí patnáctiprocentní clo na dovážené produkty obsahující polysilikon. Toto opatření má začít platit čtvrtého prosince a jeho hlavním úkolem je podpořit domácí dodavatelské řetězce v oblasti mikročipů i solárních panelů.

včera

Vladimir Putin na výroční tiskové konferenci. (19.12.2025)

WSJ: Putin může podle amerických tajných služeb zaútočit na NATO už za několik měsíců

Americké zpravodajské služby varují, že ruský prezident Vladimir Putin by mohl v období mezi letošním podzimem a rokem 2029 vyzkoušet odhodlání aliance prostřednictvím omezeného útoku. Cílem takových kroků by nebylo zabrání území, ale snaha otestovat, zda členské státy dodrží své závazky o kolektivní obraně. Tyto znepokojivé scénáře přicházejí v době, kdy Moskva čelí rostoucímu tlaku kvůli situaci na ukrajinské frontě. Masivní škody, které ukrajinské drony způsobují ruskému zázemí, totiž Kreml zahnaly do kouta.

včera

Kyjev provedl útok na logistické centrum Wildberries vzdálené 2000 km od ukrajinských hranic

Ukrajinské drony provedly v pátek brzy ráno útok na logistické centrum společnosti Wildberries v ruském Jekatěrinburgu. Tento zásah vyvolal v rozlehlém areálu silný požár a potvrdil rostoucí dosah ukrajinských bezpilotních systémů hluboko v ruském vnitrozemí. Společnost posléze potvrdila, že zasažené zařízení spravuje společný podnik RWB, který řídí veškeré logistické operace.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy