Colorado - Útočník Jiří Hudler musí mít rozporuplné pocity. Nejprve se dozvěděl, že nepoletí na olympijské hry v Soči, a následně dvěma body (1+1) výrazně přispěl k výhře Calgary nad Coloradem. Za Avalanche jednou asistoval Jan Hejda, který v olympijské nominaci také chybí. Do Ruska naopak může balit Tomáš Plekanec, jehož nahrávka pomohla k dvěma bodům Montrealu.
Fakt, že Jiří Hudler není v týmu pro hokejový turnaj v Soči, překvapila zřejmě všechny, kdo sledují nejrychlejší kolektivní sport. Na nějaké rozpaky ale neměl forvadr Calgary čas. Čekal ho totiž duel s Coloradem, ve kterém opět potvrdil svoji výbornou formu z této sezóny.
Plameny zápas vyhrály 4:3 a Hudler jednou skóroval a jednou asistoval. Nejprve sám zvyšoval na 3:2 a v čase 56:30 byl u vítězné trefy Mika Cammalleriho. Šikovný útočník tak aktuálně figuruje na druhém místě bodování mezi českými hráči. Přesto do Soči nejede.
Prosadil se také Tomáš Plekanec, který asistoval Brianu Giontovi na rozhodující trefu utkání mezi Montrealem a Floridou. Český kapitán pro olympijský turnaj byl vyhlášen první hvězdou utkání. Canadiens zvítězili 2:1 a v tabulce Východní konference jsou už na třetím místě.
Dalších pět bodů má na kontě John Tavares z New York Islanders. Hattrickem a dvěma asistencemi zničil tápající Dallas, který přitom po prvním dějství vedl 2:0. Pak ale zaúřadoval třetí muž kanadského bodování soutěže a na konci bylo skóre 7:3 pro Ostrovany.
Konečné výsledky zápasů NHL za 6. 1. 2014:
Colorado - Calgary 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)Branky: 8. a 15. MacKinnon, 50. Stastny (Hejda) - 2. Monahan, 36. Colborne, 38. Hudler, 57. Cammalleri (Hudler)
Montreal - Florida 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)Branky: 7. Desharnais, 36. Gionta (Plekanec) - 18. Bergenheim
NY Islanders - Dallas 7:3 (0:2, 4:1, 3:0)Branky: 28., 47. a 57. Tavares, 22. Strome, 30. Regin, 40. Nelson, 42. Strait - 6. Jamie Benn, 14. E. Cole, 36. Ničuškin
NY Rangers - Columbus 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:2, 2:0, 0:0, 0:1)Branky: 20. a 47. Nash, 45. Boyle - 18. Dubinsky, 22. Atkinson, 37. Wisniewski, rozhodující samostatný nájezd Letestu
Související
Krásný gól, pak smutek: Hudler skóroval, Calgary ale opět padlo
VIDEO: Tenis v Kanadě začal hokejovou exhibicí. Hráli Kvitová i Hudler
Jiří Hudler , Tomáš Plekanec , Jan Hejda
Aktuálně se děje
včera
Nová proruská bulharská vláda zastaví veškeré dodávky zbraní na Ukrajinu
včera
Při výbuchu auta v Moskvě údajně zahynul ruský generál
včera
EU chce zakázat vstup všem Rusům, kteří od začátku války sloužili v armádě
včera
Lukašenko odmítl poslat běloruské vojáky na Ukrajinu: Nebudeme potravou pro děla
včera
Tajnůstkářství, nedůvěra, testování loajality. Co se děje v Pentagonu pod vedením Hegsetha?
včera
Netanjahu v kleštích. Izraelci požadují masivní údery na Libanon, tím by naštval Trumpa
včera
Zelenskyj je přesvědčen, že NATO Ukrajinu potřebuje
včera
Izraelská armáda nařídila evakuaci pátého největšího města Libanonu
včera
Uživatelé v EU mají smůlu. Apple jim přepracovanou Siri s umělou inteligencí nedodá
včera
Trumpa na zápase NBA vypískali. Během utkání usnul
včera
Izrael bez obvinění už 500 dní vězní významného lékaře. Přemístil ho na samotku, kde si ani nelehne
včera
Na frontě se mu nedaří, ve světě čelí rostoucí izolaci. Zelenskyj popsal bezútěšnou pozici Ruska
včera
Trump: K podpisu mírové dohody s Íránem dojde do tří dnů
včera
Írán a Izrael oznámily zastavení vzájemných útoků
včera
Soud opět zasáhl proti Trumpovi. Zrušil poplatek 100 000 dolarů za žádost o víza
včera
Výhled počasí na měsíc. Teploty budou jiné, než bývá zvykem
8. června 2026 22:01
Do Varů dorazí dvě hollywoodské hvězdy. Oscarové nominace zatím neproměnily
8. června 2026 21:08
Další tornádo potvrzeno. Meteorologové ho zachytili v Děčíně
8. června 2026 20:19
Šéfka poslanců ANO Malá skončila v nemocnici. Babiš je s ní v kontaktu
8. června 2026 19:36
Česko dá v příštím roce více peněz za státní pojištěnce, rozhodla vláda
Stát příští rok odvede do systému veřejného zdravotního pojištění za tzv. státní pojištěnce o 24 miliard korun více než letos. Skokové navýšení platby má zajistit novela zákona o pojistném na veřejné zdravotní pojištění, jejíž návrh odsouhlasila vláda Andreje Babiše (ANO) na pondělním zasedání. Části jednání byl přítomen i prezident republiky Petr Pavel.
Zdroj: Jan Hrabě