Fotbalový klub působící v Major League Soccer (MLS) Inter Miami oficiálně oznámil, že fotbalová ikona Lionel Messi podepsal s klubem v sobotu smlouvu na dva a půl roku s opcí s ročním příjmem ve výši 50 až 60 milionů dolarů (1,3 miliardy korun). Tímto krokem se argentinská superhvězda připojuje k týmu a stává se významnou posilou pro americkou fotbalovou ligu. Informuje server CNN.
"Je to fantastická příležitost, společně budeme pokračovat v budování tohoto krásného projektu," uvedl Messi, který loni vyhrál mistrovství světa s Argentinou. "Cílem je spolupracovat na dosažení cílů, které jsme si stanovili, jsem velmi dychtivý začít pomáhat zde v mém novém domově," dodal.
Po podpisu smlouvy s floridským klubem Inter Miami byla svolána tisková konference na pondělí, kde se Lionel Messi představí ve svém novém dresu. Očekává se, že již v úterý se připojí ke svému novému týmu na tréninku, připravujícím se na nadcházející sezónu.
Sedminásobný držitel ocenění Nejlepší světový fotbalista roku by mohl absolvovat svůj první zápas v dresu Inter Miami již v pátek, kdy se floridský klub utká s mexickým týmem Cruz Azul v rámci soutěže Leagues Cup.
„Před deseti lety, když jsem začal svou cestu k vybudování nového týmu v Miami, jsem řekl, že jsem snil o tom, že do tohoto úžasného města přivedu ty nejlepší hráče světa. Hráči, kteří sdíleli ambice, které jsem měl, když jsem nastoupil do LA Galaxy, pomáhat rozvíjet fotbal v USA a budovat odkaz pro příští generaci v tomto sportu, který tak milujeme,“ uvedla v prohlášení bývalá hvězda Realu Madrid a Manchesteru United David Beckham.
„Dnes se ten sen stal skutečností. Nemohu být hrdější, že se do našeho klubu připojuje hráč Leova kalibru, ale také mě těší, že mohu přivítat dobrého přítele, úžasného člověka a jeho krásnou rodinu, aby se připojili k naší komunitě Inter Miami. Zde začíná další fáze našeho dobrodružství a já se nemůžu dočkat, až uvidím Lea nastoupit na hřiště.“
Po uplynutí dvouleté smlouvy s Paris St. Germain se Lionel Messi rozhodl pro angažmá v zámořské fotbalové lize MLS místo návratu do Barcelony či přijetí lákavé nabídky ze saúdskoarabského klubu Al-Hilal. Podle zpráv měl Al-Hilal nabídnout Messiho smlouvu s ročním platem 400 milionů dolarů (8,5 miliardy korun). Messi se však rozhodl nenásledovat kroky jako Cristiano Ronaldo nebo Karim Benzema, kteří po úspěšných letech v Evropě přijali výhodné nabídky ze Saúdské Arábie.
Podle mnoha informací a zpráv je ve smlouvě Lionela Messiho obsažena zajímavá klauzule, která mu poskytuje možnost stát se spoluvlastníkem klubu. Tímto způsobem se Messi aktivně zapojuje do provozu a rozvoje týmu. Dalším zajímavým prvkem dohody je snížení příjmů od nových předplatitelů streamovací služby Apple TV MLS Season Pass.
Po oficiálním oznámení Lionela Messiho o přestupu minulý měsíc ceny vstupenek na jeho nadcházející premiérové utkání stouply o 1000 procent.
Aktuálně se děje
před 48 minutami
Babiš svolává Bezpečnostní radu státu. Stupeň ohrožení terorismem se může zvýšit
před 1 hodinou
Zemřel legendární akční herec Chuck Norris
před 1 hodinou
Budeme si pamatovat, že jste zbabělci, vzkázal Trump členům NATO
před 2 hodinami
Podezřelý požár v Pardubicích. Mohlo jít o terorismus, poprvé se ozval Babiš
před 3 hodinami
Trump zvažuje, co udělá s íránským ostrovem Charg. Ropa tudy proudí do světa
před 4 hodinami
Policie vyšetřuje požár v Pardubicích. Hlásí se k němu skupina hájící zájmy Palestinců
před 5 hodinami
Dubnové počasí. Teploty budou stoupat, naznačuje předpověď
před 5 hodinami
Pavel přes výhrady podepsal rozpočet. Zodpovídat se bude Babišova vláda
před 6 hodinami
Metro opět staví ve všech stanicích linky B. Českomoravská hlásí otevřeno
před 7 hodinami
Dánové počítali s americkou invazí do Grónska. Vojáci měli jasné rozkazy
před 8 hodinami
Tragédie v Prostějově. Jeden člověk nepřežil fyzické napadení
před 8 hodinami
Netanjahu promluvil o útoku na íránské ropné pole. Jednali jsme sami, řekl
před 10 hodinami
Počasí bude o víkendu deštivé, pak se oteplí
včera
Jak se zbavit závislosti na Hormuzském průlivu? Netanjahu navrhuje vybudování potrubí přes Arabský poloostrov
včera
Írán už nedokáže obohacovat uran, není jasné, kdo zemi vede, řekl Netanjahu. Nevyloučil pozemní invazi
včera
Ostře sledovaná návštěva se odkládá. Trump kvůli Íránu do Číny zatím nepojede
včera
Babiš asi dokáže v NATO lépe vysvětlit, proč Česko neinvestuje do obrany, poznamenal ironicky Pavel
včera
Summit Evropské unie průlom nepřinesl. Maďarsko a Slovensko se přesvědčit nepodařilo
včera
Kuba se kvůli ropné blokádě ocitá na hraně úplného kolapsu
včera
„Likvidace padouchů něco stojí.“ Hegseth odmítl upřesnit, kdy USA ukončí válku s Íránem
Americké ministerstvo obrany ve čtvrtek potvrdilo, že vojenské operace v Íránu probíhají přesně podle stanoveného plánu. Ministr obrany Pete Hegseth na tiskové konferenci v Pentagonu uvedl, že Spojené státy úspěšně plní své strategické cíle. Zároveň však odmítl upřesnit jakýkoli časový harmonogram pro ukončení konfliktu s tím, že o konečném výsledku a délce bojů rozhodne prezident Donald Trump.
Zdroj: Libor Novák