Byl to obrázek, který už fotbaloví fanoušci při sledování Eura zažili před třemi lety v Kodani, kdy zkolaboval při duelu Dánska s Finskem Christian Eriksen. Na letošním Euru v Německu ho připomněl duel Maďarska se Skotskem. V 68. minutě totiž po střetu s gólmanem Gunnem zůstal na hřišti bezvládně ležet maďarský útočník Barnabás Varga. Vzhledem k pochopitelné reakci spoluhráčů směrem ke zdravotníkům jak maďarského týmu, tak z řad pořadatelů bylo rázem jasné, že se nejedná o normální zranění. Po osmi minutách byl nakonec Varga odvezen na nosítkách do stuttgartské nemocnice, kde mu byl diagnostikován otřes mozku a zlomenina lícní kosti.
Až po zápase se Skotskem, nad kterým nakonec Maďaři vyhráli 1:0 gólem z poslední 10. nastavené minuty, informoval italský kouč Maďarů Marco Rossi o zdravotním stavu Barnabáse Vargy. "Utrpěl zlomeninu lícní kosti a čeká ho operace. Zatím nevíme, jestli postoupíme, ale on s námi určitě nebude," uvedl konkrétně v rozhovoru s reportérem BBC Sport.
"Vypadalo to, že je v bezvědomí, a znepokojilo je, že lékaři nespěchali, protože si asi mysleli, že to není tak vážné. Naštěstí není v nebezpečí, ale čeká ho tady operace," pokračoval Rossi, jenž později upravil, že zlomenin ve Vargově obličeji je hned několik.
K poněkud pomalé pomoci ze strany záchranářů se po zápase vyjádřil rozčarovaný kapitán Dominik Szoboszlai. "Nechápu, co je to za protokol. Proč zdravotníci nepřišli na pomoc dřív, proč nespěchali?" I pár vteřin může někdy zachránit život. Doufám, že něco takového už nikdy nezažijeme, tohle se nemůže opakovat," nechala se slyšet maďarská opora, která měla během inkriminovaného momentu utkání slzy v očích.
Záchranářský proces ze strany zdravotníků však Evropská fotbalová unie UEFA hájila. "Zásah zdravotníků byl profesionální a přesně podle protokolu. Nebyla žádná prodleva ani pochybení, co se týká zacházení s hráčem nebo zdravotnické pomoci," uvedla v prohlášení.
"Byl to hrozný okamžik. Hráli jsme pak i za něj a to vítězství mu věnujeme. Držíme palce," dodal pak k tomu hráč zápasu Roland Sallai. Jako důkaz toho, že Maďaři na Vargu myslí, si vzal kapitán Szoboszlai na sebe při oslavě gólu i vítězství jeho dres.
16. března 2025 20:57
S navrátilcem Schickem, ale bez nováčků. Hašek zveřejnil nominaci na úvod kvalifikace
Související

S navrátilcem Schickem, ale bez nováčků. Hašek zveřejnil nominaci na úvod kvalifikace

Fotbalisté Plzně trápili Lazio. O postupu Italů rozhodla gólová technologie
Aktuálně se děje
Aktualizováno před 9 minutami

Trump a Putin dokončili telefonát. Rusko přestane útočit na energetickou infrastrukturu
před 1 hodinou

Eskalace v Gaze probíhá v určité kooperaci s Bílým domem, míní Salem. Izraelci čekali, jaká bude jeho pozice
před 2 hodinami

Trumpova hrozba mění německou politiku. Merz ruší léta zavedené pořádky
Aktualizováno před 2 hodinami

Trump si kvůli válce na Ukrajině telefonuje s Putinem
před 3 hodinami

Trumpův plán získat kontrolu nad Panamským průplavem se výrazně zkomplikoval
před 3 hodinami

Trump utnul financování Hlasu Ameriky. Čína slaví, Česko se snaží zachránit Svobodnou Evropu
před 5 hodinami

Jeden ze zakladatelů končí kvůli Fialovi v ODS. Premiéra vyzval, aby rezignoval
před 5 hodinami

Svět míří do nukleární éry. USA odmítají bezpečnostní závazky, hrozí strmý nárůst jaderných velmocí
před 5 hodinami

Svět se nezměnil, Evropu destabilizuje migrace, prohlásil Fiala
před 6 hodinami

Bacik pro EZ promluvil o obnoveném konfliktu v Gaze. Bylo logické takový vývoj očekávat, míní
před 6 hodinami

Kyjev vyhlíží hovor Trumpa s Putinem s obavami. Putin chce jen protahovat válku, míní Zelenskyj
před 7 hodinami

Detaily hovoru Trumpa s Putinem: Kdy si zavolají a o čem budou jednat?
před 8 hodinami

Elektromobil nabitý za 5 minut? Čínská automobilka vlepila Tesle políček, slibuje motoristickou revoluci
před 8 hodinami

Izrael znovu drtí Gazu, příměří je pryč. Svět je rozpolcen mezi lhostejnost a bezmocný hněv
před 8 hodinami

Trump chce uznat Krym jako součást Ruska, může k tomu vyzvat i OSN
před 9 hodinami

Jak Trump mění Evropu? EU čelí zásadnímu přehodnocení bezpečnostní politiky
před 10 hodinami

Nemocnice v Pásmu Gazy čelí přetížení. Zranění umírají, většinu tvoří děti, v šoku jsou i Izraelci
před 10 hodinami

Příměří padlo. Izrael rozpoutal v Pásmu Gazy peklo, celonoční nálety zabily stovky lidí
před 12 hodinami

Počasí značí příchod jara. Do konce týdne se citelně oteplí
včera
Tipsport extraliga: Sparta v play-off porazila Třinec 2:1
Ve druhém čtvrtfinálovém utkání play-off Tipsport Extraligy přivítala pražská Sparta na domácím ledě třinecké Oceláře. Ti po druhé třetině vedli 1:0, Spartě se ale podařilo zápas ve třetí třetině otočit a zajistila si dvěma góly vítězství 2:1.
Zdroj: Libor Novák